Onimusha 2: Samurai's Destiny

Onimusha 2

27.08.2002

Onimusha 2: Samurai's Destiny je druhý díl série samurajských akcí Onimusha.

Příběh hry se odehrává 10 let poté, co v prvním díle osamělý šermíř Samanosuke svedl souboj proti armádě démonických válečníků. Vojevůdce Nobunaga Oda i nadále pokračuje v plenění feudálního Japonska. Mladý válečník Jubei se vrací domů a nachází svou vesnici zničenou Nobunaganovými vojáky a své příbuzné po smrti. Rozhodne se svou rodinu a vesnici pomstít a vydává se na nebezpečnou výpravu za zničením Nobunagy, která odhalí jeho konečný osud.

Hratelností se hra velmi podobá předchozímu dílu, ale přidává do formule série lehké RPG prvky a soustředí se více na adventurní prvky než na akci. Jubei může stejně jako Samanosuke absorbovat duše z padlých nepřátel a získávat tak vylepšení pro své zbraně a brnění. Jubei se při své cestě potká s několika společníky, kteří mu budou pomáhat. Stejně tak může sbírat nebo nakupovat různá vylepšení pro zbroj a zbraně, které může věnovat i svým společníkům. Podle toho, koho přijmete do své party, se budou měnit i události ve hře.

Herní výzva 2018 - číslo 7 "Nejen PC živ je člověk"

Vybrat si hru, která nevyšla na PC do výzvy, byla celkem výzva. Těch her je nepřeberné množství a patří tam tituly, které by si člověk měl za život alespoň vyzkoušet. Chtěl jsem si vybrat hru, která je dobrá, kterou už jsem měl čest dříve vyzkoušet a která má na DH málo hodnocení.

Mé oko spatřilo "Onimusha 2" a bylo rozhodnuto. Rozchodit hru v emulátoru PCSX2 nebyl žádný problém a šlo se v poklidu hrát. Problém nastal pouze v případě, kdy musíte otáčet dvěma koly, abyste otevřeli bránu. V té chvíli jsem musel použít gamepad s analogy, což byl trochu problém v emulátoru zprovoznit, ale nakonec se podařilo.

Dost kecání okolo, jde se na hru. Hra navazuje na první díl Onimusha: Warlords, ale do ruky se vám dostanou noví hrdinové. Jako hlavní postavu dostanete samuraje Jubeie, kterému zničí vesnici a začíná honba za pomstou. Hra je skvělou samurajskou bojovkou, kde se nemusíte učit tuny komb a vystačíte si i se základním uměním boje.

Později ve hře potkáváte další přátele, trochu střeleného tlustého kapitána, jeho (ne)přítele ostrostřelce z pušky, trochu cáklého samuraje s hvězdicemi a sličnou dívku. Oproti prvnímu dílu, se zde nachází část otevřeného světa, taková malá vesnička, ve které chodí lidé, se kterými můžete promluvit a rovněž si můžete nakoupit i u obchodníka. Svým přátelům můžete dávat dary, za které vám dají něco na oplátku. Škoda že tahle vesnička byla ve hře jediná, která byla otevřeným místem.

Dalším úrazem hry je okopírování některých lokací z prvního dílu, kdy se vracíte do známého prostředí, ale proč si autoři nevytvořili něco nového nechápu. Je to trochu škoda, protože to hru malinko sráží po grafické stránce.

Dalším neduhem hry, byly souboje s bossy, kdy se dvěma bossy bojujete až na 3x - 1. je nesmrtelný a je zabit až ve třetím souboji.Druhý boss má zase okolo sebe ochrannou auru, kterou lze zničit, až po nalezení speciálního předmětu. I přesto jsou souboje s bossy zábavné.

"My name is Gogandantess The greatest swordsman of all demons." Památná věta jednoho z bossů.

Pro: Příběh, soubojový systém, bossové

Proti: Opakující se lokace, bossové