Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Oneshot

85
1 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 2D adventura *
RPG > nezařazeno
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
30.06.2014 PC
Vývojáři:
NightMargin (Casey Gu) (sekundární), Eliza Velasquez (ElizaGameDev) (sekundární), Michael Shirt (GIRakaCHEEZER) (sekundární)
Být zatažen proti své vůli do soukolí událostí řízených neznámou silou, to není něco, z čeho by jeden skákal radostí. Malý kočičák Niko by mohl povídat.

Nezávislá oddechovka Oneshot, vytvořená v RPG Makeru 2003, právě titěrného Nika postavila do podobné svízelné situace, před nelehký úkol; najít hvězdu hlavní posloupnosti -Slunce-, vrátit ho na nebesa a vyhnat tak pochmurnou temnotu z tamějšího světa, kteréhož je hráč Bohem. Ovzduší se v nepřítomnosti Slunce stalo vážnou hrozbou místních obyvatel, ti byli nuceni vyrobit prototypové roboty schopné pracovat v zamořené nehostinné atmosféře.

Na pouť kráčíme v podstatě s holou zádelí, pročež musíme využívat okolí a jeho objekty ke svému prospěchu. Zakomponovaný inventář a dovednost řemeslné výroby, tzv. "Crafting" jsou přítomny nejen proto, aby narace mohla postupovat dál, ale také, aby Niko odolal drsným podmínkám v krutém prostředí. Rovněž bychom neměli zapomínat vést dialogy s NPC a samotnou osobou před monitorem (hráč-pozorovatel-průvodce) a taktéž brouzdat sem tam od questu ke questu, vnese to trochu čerstvého povětří do Nikova příběhu. Rozlišení nechali tvůrci ve stylu "windowed mode" z pádného tvůrčího důvodu, hra nás totiž čas od času "vykopne" pátrat vně hry, do jejích adresářů, v nichž se skrývají nápovědy, informace a hesla k úspěšnému dohrání příběhové linie.

Jak už vyplývá z názvu "OneShot", titul je nejlepší dohrát bez vypnutí na jeden zátah, jelikož byl save systém zcela vypuštěn. Silným inspiračním podnětem byly adventury kromě Yume Nikki i The Legend of Zelda: Link's Awakening, Hyper Light Drifter a pohádka Malý princ od Antoina de Saint-Exupéryho.

Znovuhratelnost OneShotu podporují i možné permanentní volby ve vypravování, které jej různě diverzifikují.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.