Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Legend of Zelda: Link's Awakening

The Legend of Zelda: Link's Awakening DX, Zelda no Densetsu: Yume wo Miru Shima

srpen 1993
15.12.1998
07.06.2011
80
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Hrdina Link cestuje po moři, ale jeho loď překvapí nečekaná bouře. Před utonutím ho zachrání dívka Marin, až podezřele podobná princezně Zeldě, která mu ozřejmí, že se ocitl na neznámém ostrovu Koholint, odděleném od zbytku světa. Následně Linka nalézá tajemná sova, která mu sdělí, že pokud se chce vrátit domů, musí probudit ochránce ostrova, rybu Wind Fish. Ta spí uzavřena v obřím vejci na vrcholu hory Tamaranch a dokáže ji probudit jen osm hudebních nástrojů Sirén...

Link's Awakening je čtvrtá hra ze série akčních adventur The Legend of Zelda a první, která vyšla na handheldové konzole. Hratelností vychází z předchozího dílu A Link to the Past, pouze uzpůsobeného pro slabší hardware handheldu Game Boy.

Cílem hry je projít všech osm dungeonů, které skrývají osm nástrojů potřebných k probuzení Wind Fish a jsou hlídány osmi nočními můrami, kterým se Link musí postavit. Na hru je jako klasicky nahlíženo z izometrického pohledu, obsahuje ale i části viděné z boku s hratelností podobnou klasickým plošinovkám, podobně jako Zelda II: The Adventure of Link. Kromě hlavního questu obsahuje hra i řadu vedlejších úkolů jako rybaření, které se v sérii objevuje prvně. Poprvé v rámci série se objevuje i hra hudební nástroje, konkrétně na okarínu, která hrála význačnou roli v následujícím dílu série, Ocarina of Time.

Původně hra vyšla na handheld Game Boy v černobílé verzi, pět let po vydání se ale dočkala barevné verze DX pro Game Boy Color. Kromě vylepšené grafiky hra ve verzi DX obsahuje jeden nový dungeon, využívající barev, a podporu pro Game Boy Printer, který může tisknout screenshoty ze hry. Tato verze později vyšla i na Virtual Console handheldu Nintendo 3DS.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.