Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

One Finger Death Punch 2

15.04.2019
26.02.2020
30.09.2020
kompatibilní
71
6 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

One Finger Death Punch 2 je pokračováním stejnojmenného prvního dílu. Opět vás čeká simulátor kung-fu bojovníka, který se ovládá pouhými dvěma tlačítky. Přes tuto zdánlivou jednoduchost cesta k cíli nevede přes zběsilé bušení do klávesnice, ale přes pečlivé časování vašich úderů. Zběsilá rychlost hry pak přidává do hry velkou dávku adrenalinu.

Hra zůstává věrná originálu. Nečeká vás tudíž žádný příběh, pouze série cca 400 arén přecpaná protivníky, kteří na vás nabíhají z obou stran. Opět máte k dispozici spoustu zbraní, které po cestě najdete a můžete na své nepřátele použít. Zároveň máte k dispozici několik desítek odemykatelných schopností.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Nejlepší simulátor kung-fu, co kdy na PC vznikl. Vezmete zábavnou základní herní smyčku, ořežete ji na kost, a přidáte perfektní audiovizuál. Vypadne vám hra, co se ovládá dvěma tlačítky, a perfektně se hraje. Při soubojích se cítíte jak opravdový ninja, a vůbec nezáleží na tom, že ho ovládáte jen dvěma tlačítky. Ve hře je překvapivě hodně nápadů, co s tak minimalistickým ovládáním lze při soubojích provádět, stejně jako variabilní prostředí a herní režimy. K tomu přidejte výborné zvuky, hudbu a správně šílené a asijsky přebuzené grafické zpracování, a máte herní skvost. Ve hře je dost obsahu jak pro běžné smrtelníky, tak pro roboty s nadlidsky rychlými reflexy. (Až si pustíte trailer nebo nějaké gameplay video a budete si myslet, že je to zrychlené - není. Je to asi první 2D arkáda, která mě donutila litovat, že ještě nemám vysokohertzový monitor.)

Celkové hodnocení: Nářez
+13
  • PC 80
Paní učitelka: Děti dnes na výtvarné výchově nakreslíte vaší oblíbenou hru.
Strady: Paní soudružko učitelko, už to mám!!

"Bohužel DH moje extra dílo nezobrazuje proto takto"

Paní učitelka: Hmm, myslím že vím co to je. To je One Finger Death Punch!!!
Strady: JJ, ale dvojka!! Akorát po nich hážu šurikeny!
Paní učitelka: Cože už je dvojka?
Strady: No jistě! Má nové skilly, nové úrovně a nové herní módy..
Paní učitelka No nepovídej!?!, to mi nějak uteklo.
Strady: Jasnačka, zase kosíte řady nepřátel bez milosti. Nejradši mám motorovou pilu, s ní je to bžunda.
Paní učitelka: já zase měla ráda v jedničce laserový meč.
Strady: ten je tady taky ale už to není ono, to sniperka je víc cool, ta sejme celou řadu nepřátel
Paní učitelka Sniperka!?! Už tam chybý jen vařečka.
Strady: Haha to máte pravdu, vařečka by byla vtipná. Tak to zkuste autorovi napsal, on je to taková pohodový boreček, který pro komunitu udělá všechno.
Paní učitelka: V první řadě nejdřív koupím, jelikož už mám nervy nadranc z naší školy. U One Finger Death Punch si krásně odpočinu a z relaxuji. Děkuji ti za informace jsi zlatíčko.
Strady: Není zač. 80%

Pro: Furt baví!

+11 +12 −1
  • PS5 70
Jednoduchá sympatická parádička. Před lety jsem se velmi solidně zabavil u jedničky a druhý díl tak byl jen otázkou času. I když moje výsledná známka hodnocení není vyloženě vysoká, přesto OFDP 2 s klidným srdcem doporučuji. Jde totiž o prakticky ideální výplňovku.

OFDP 2 si vůbec na nic nehraje a i přes jistou rozmanitost v herních módech jde vždy víceméně o to samé – se značně stylizovaným panáčkem za pomoci pouhopouhých dvou tlačítek seřezat/skopat/postřílet zástupy nepřátel na hromadu.

Hra hlavně z počátku funguje výborně a stává se návykovou. Ono naštěstí chvíli trvá než se to stylové mydlení stane stereotypní, díky tomu jsou první hodiny čistá (byť v jádru banálně jednoduchá) zábava. Druhý díl přináší nové powerupy i herní módy. Přiznám se, že jsem úplně nevypozoroval rozdíl mezi jednotlivými úrovněmi daných schopností (asi se aktivují o něco častěji?) a některé, jako třeba jízda na koni, jsou vyloženě otravné. Bodů k jejich odemknutí však budete mít habaděj a o žádném taktizování zde nemůže být řeč. Schopnosti se aktivují samovolně... ono by na to vlastně jinak v zápalu boje ani nebyl čas.

OFDP 2 není hezkou hrou a nezní ani kdovíjak dobře, nízký rozpočet a vývojářský tým o dvou lidech je zde prostě cítit, na druhou stranu, jádro hratelnosti je zábavné a vydrží po mnohem delší dobu, než by se mohlo na první pohled zdát. Časem se však hra přeci jen vyčerpá, animace se opakují a možností nepřibývá... a z počátku perfektní jednoduchou zábavu začne nahlodávat zub stereotypu. Než se tak však stane, odreaguje hra víc než obstojně.

Hodnocení na DH v době dohrání: 72 %; 7. hodnotící; digitání verze PSN

Pro: Zpočátku krásně návykové; jednoduchá, ale funkční hratelnost; fajn animace útoků

Proti: Místy až ošklivý vizuální styl; jednoduchý nápad se po cca deseti hodinách naprosto vyčerpá; horší hudba a zvuky

+6