One Finger Death Punch 2

15.04.2019
26.02.2020
kompatibilní

One Finger Death Punch 2 je pokračováním stejnojmenného prvního dílu. Opět vás čeká simulátor kung-fu bojovníka, který se ovládá pouhými dvěma tlačítky. Přes tuto zdánlivou jednoduchost cesta k cíli nevede přes zběsilé bušení do klávesnice, ale přes pečlivé časování vašich úderů. Zběsilá rychlost hry pak přidává do hry velkou dávku adrenalinu.

Hra zůstává věrná originálu. Nečeká vás tudíž žádný příběh, pouze série cca 400 arén přecpaná protivníky, kteří na vás nabíhají z obou stran. Opět máte k dispozici spoustu zbraní, které po cestě najdete a můžete na své nepřátele použít. Zároveň máte k dispozici několik desítek odemykatelných schopností.

Nejlepší simulátor kung-fu, co kdy na PC vznikl. Vezmete zábavnou základní herní smyčku, ořežete ji na kost, a přidáte perfektní audiovizuál. Vypadne vám hra, co se ovládá dvěma tlačítky, a perfektně se hraje. Při soubojích se cítíte jak opravdový ninja, a vůbec nezáleží na tom, že ho ovládáte jen dvěma tlačítky. Ve hře je překvapivě hodně nápadů, co s tak minimalistickým ovládáním lze při soubojích provádět, stejně jako variabilní prostředí a herní režimy. K tomu přidejte výborné zvuky, hudbu a správně šílené a asijsky přebuzené grafické zpracování, a máte herní skvost. Ve hře je dost obsahu jak pro běžné smrtelníky, tak pro roboty s nadlidsky rychlými reflexy. (Až si pustíte trailer nebo nějaké gameplay video a budete si myslet, že je to zrychlené - není. Je to asi první 2D arkáda, která mě donutila litovat, že ještě nemám vysokohertzový monitor.)
Paní učitelka: Děti dnes na výtvarné výchově nakreslíte vaší oblíbenou hru.
Strady: Paní soudružko učitelko, už to mám!!

"Bohužel DH moje extra dílo nezobrazuje proto takto"

Paní učitelka: Hmm, myslím že vím co to je. To je One Finger Death Punch!!!
Strady: JJ, ale dvojka!! Akorát po nich hážu šurikeny!
Paní učitelka: Cože už je dvojka?
Strady: No jistě! Má nové skilly, nové úrovně a nové herní módy..
Paní učitelka No nepovídej!?!, to mi nějak uteklo.
Strady: Jasnačka, zase kosíte řady nepřátel bez milosti. Nejradši mám motorovou pilu, s ní je to bžunda.
Paní učitelka: já zase měla ráda v jedničce laserový meč.
Strady: ten je tady taky ale už to není ono, to sniperka je víc cool, ta sejme celou řadu nepřátel
Paní učitelka Sniperka!?! Už tam chybý jen vařečka.
Strady: Haha to máte pravdu, vařečka by byla vtipná. Tak to zkuste autorovi napsal, on je to taková pohodový boreček, který pro komunitu udělá všechno.
Paní učitelka: V první řadě nejdřív koupím, jelikož už mám nervy nadranc z naší školy. U One Finger Death Punch si krásně odpočinu a z relaxuji. Děkuji ti za informace jsi zlatíčko.
Strady: Není zač. 80%

Pro: Furt baví!