@SilentWolf (14.08.2017 08:34): Věc u questu s karatistou" je to, že tenhle řetězený quest je určený k tomu aby byl hrán postupně, i přes několik playthrough na new game +. Prakticky není účelem ho uťupat hned, ale nechat si to na pozdějc. Jde to poznat podle toho, jak leveluje.

Co se sbírání věcí týče, tak chvilku před koncem prvního runu hrou se na chvíli otevře obchod u Devoly a Popoly, které ti můžou prodat špičkový "Auto-loot" chip, který věci sbírá automaticky když okolo nich proběheneš.

@Bodkin (14.08.2017 00:16): Základní gameplay je podobný jako v demu, každopádně celá hra je méně "lineární". Souboják je hodně modifikovatelný díky čipům a různým zbraním, takže si můžeš najít svůj způsob jak to hrát.
Obsah dema je fakticky pak prolog hry (a pokud v něm umřeš, tak musíš začít odznova - první možnost uložit hru je až po něm, a je to dějově zamýšlené...). Pro mě osobně teda to demo bylo hlavní důvod proč to koupit.
@Bodkin (14.08.2017 00:16): jine nez demo to moc nebude. Ale je tam hodne wtf momentu snad u kazdeho vedlejsaku a to co rikaji obcas ti roboti tak u me prekonalo septani fantomu v prey. Nizka variabilita nepratel me taky odrazovala ale tak co, soubojak je fajn i kdyz je pravda...Charlizeho sen. Ted jsem kosil nejakeho robota "karatistu" a asi 10 minut to trvalo. Neslo tam udelat nic navic. Proste 10 minut jsem triggerem strilel a usekaval mu zivoty a jedl me skoro neomezene zasoby healing itemu. Vadi mi ze se furt spawnuje loot, takze je to simulator sbirani itemu ze zeme. Naopak je fajn ze si nastavis cip na buffy jake chces, ale jak umres prijdes o vsechno. Takze se osadis nejakym super efektivnim a tim padem vic stresujes ze umres. A pribeh to fakt tahne. Prostredi je obcas hezke. Je tam i zabavni park a trocha travy. A plechovek je tam taky az az, jen to jsou plechovky no.
Hlavni je ze ty vedlejsaky, at uz tupe fetch questy, opravdu pridavaji hodnotu tim, o co v nich jde a jak to komentuje ustredni duo.

Ale pokud demo odradilo, tak do toho nechod. Zas tak moc jine to neni.
@Phoenix (13.08.2017 23:17): Právě proto se všech ptám, jak je ta plná hra v porovnání s tím demem, protože jestli je to opravdu v podstatě stejné, tak tu adoraci nechápu ani v nejmenším.

Přišlo mi to ošklivé (všechno hnědé a hranaté), nezajímavé (enemáci byli pořád ti stejní roboti, akorát buď větší nebo menší a lítavější), nezábavné (v podstatě jsem držel levý trigger a do toho mačkal sekání). Bossfight byl pěkné přehnaný a vlastně i zábavný, jakmile jsi bossovi urval ruku a umlátil ho s ní, ale do té doby to bylo naschvál frustrující (obří boss, dávals mu minimální damage, on zase rozdával obří)...
Neudělalo to na mě dobrý dojem, právě naopak :D
Mě to třeba zaujalo díky těm koncům. Očekávaje pár mindfucků to určitě plánuji koupit.. někdy. Demo jsem dojel 3x a zaujala mě hudba, zklamali nepřátelé, tak snad tam pak budou lepší bossové, než ozubené kolo. Ale animace hlavní postavy jsou perfektní. Na 9gagu jsem objevil pár takových gifů - ale zřejmě se jednalo o jinou postavu, bojovala tyčí a působilo to tak cool, že je to holt už must buy. Ale zřejmě až někdy příští rok, protože tu jsou za chvíli podzimní kousky a přes léto dám maximálně pár tahů v Total Waru.
@Charllize (29.06.2017 11:48): Mňa to láka, ale nutnosť hrať hru viackrát pre plné pochopenie príbehu s tým, že sa ti postupne uvoľnujú nové časti príbehu mi rozhodne nepríde ako niečo pozitívne. Je to samozrejme vecou vkusu, ty máš podobné hry rád, masy majú zase radi Ubisoft ;)
Dik, vratim se k tomu casem, az se mi zas dostane pod ruku. Ta treti cast za A2 me zajima.
@Marcusss (28.06.2017 13:34): A jakmile začneš run B, tak hned přenastav chip loudout. Ten co máš po 2B ti bude s 9S k ničemu... a pro tu úvodní shmup sekvenci se ti budou hodit úplně jiné čipy - (např autouse healu apod.).
A potom předpokládám, že sis nakoupil chipy od Popoly a Devoly - přimárně auto item pickup.
@Marcusss (28.06.2017 13:21): Btw - pokud hraješ na Hard, tak to doporučuju snížit na normal... alespoň pro ty SHMUP sekvence... Jediné co to tam způsobí, že bez ohledu na level bude stačit pár zásahů a jsi kaput.
@montana (27.06.2017 09:24):
1) Úvodní sequence je vždycky bez checkpointů... a musíš ji dohrát jen dvakrát (jednou za 2B a jednou za 9S)

2) Většina endingů jsou joke endingy, které by fakt nedávaly dějově smysl... (např, když 2B odejde rybařit...:) )

3) Hlavní Ending jsou A-E, s tím že:
A je za 2B a je to základní run hry.
B je za 9S a byť je tak z 70% totožný s runem A, tak jsou tam části, které se odehrávají jinde a zjišťuješ nové zásadní informace.

třetí "run" má pak velké zásadní změny, které fakt nechci spoilerovat, ale to je ta část, kdy se děj rozjede naplno. Z třetího runu se pak dá dostáhnout endingů C, D a eventuelně (po splnění podmínek) E. Tyto se pak fakticky liší jen rozhodnutím na konci, čehož se ale neboj, protože po prvním dohrání C/D se otevře chapter select pro celou hru a můžeš skákat kam chceš (ať už prakticky před finální rozhodnutí, nebo se vrátit plnit sidequesty a mít 100% různých blbin).
Měl jsem tu hru půjčenou jen na pár dní (takže jsem ji nedohrál 30x jak se očekává) a ač je to hodně zajímavé, tak moc nechápu to rozdělení na více konců. Pokud tomu dobře rozumím, tak to defakto jen supluje hraní za jinou postavu z jejího úhlu pohledu. Proč to tedy zbytečně oddělovat "koncem", když jsou to prostě jen různé kapitoly. Dovedl bych si to představit lépe zpracované. Možná to ale pak dává smysl no.

Mě tohle docela otrávilo, když jsem omylem spustil konec, kdy 9S dezertuje (hned jeho začátek) a následně musel opakovat brother brother pasáž s robotem :)
A pak po třetí, když jsem s 9S zemřel úplně na konci té úvodní sekce, kdy ho brání Pod. Takže zase konec, naser si hráči a celou tu nebetyčně otravnou půl hodinovou pasáž s nudným shoot em upem si dej znovu.

Po tomhle jsem to vykopl z mechaniky a vrátím se k tomu někdy v budoucnu :)
@Solidor (komentář): Ony ty změny přístupu u 2B dávají mnohem víc smysl, jakmile vezmeš v potaz ze je ve skutečnosti 2E (velký). Za normálních okolností je ledová a "bezcitná" protože si chce držet odstup od 9S o kterém ví, že ho eventuelně pravděpodobně zase zabije ,ale ve vypjatých momentech vyplynou na povrch její skutečné pocity a frustrace kterou její pozice způsobuje. Amnesia sidequest tento fakt, a následky které to má na E jednotku dost dobře forshadowuje.

A co se týče 9S, tak miluju jak sidequest od Jackass jedním detailem o androidech obrací na hlavu jeho "city" k 2B a vysvětluje některé jeho eratické akce ke konci...:)
Sakryš, demo zaujalo. Ty animace jsou vážně parádní. Mám v hledáčku a po dohrání aspoň něčeho, co mám teď rozehrané, kupuji.
Tak, jediné co jsem nedořešil je rybaření, protože do prdele s tím.
Jinak jsem každou linii prošel dvakrát - jednou s anglickým dabingem a jednou s japonským.
A musím říct.... anglický je překvapivě mnohem lepší. Dokonce mi přijde, že hru vyvíjeli s primárním zaměřením na angličtinu.
Tak, už mi z příběhu zbývá jen ending E, ale než se na něj vrhnu, tak chci posbírat zbytek "collectiblů" (jsem minul pár novel, archivy apod.), porazit tajného bosse (druhý boj s Emilem)...:) Vcelku uvažuju, že jak budu mít všechno, tak bez zdržování znova proletím celý děj A->B->E... to by mohlo proběhnout docela rychle...:)
@Charllize (23.03.2017 13:20): me lakaji ty animace. Ted jsem videl neco kde se hraje za nekoho jineho nez za tu 2b a normalne tam bodla mec do zeme, oprela se o nej a pak se frajersky odhmotnila, kdyz na ni zautocili. A presne to se mi libi. Devil May Cry feeling.
A i ty 2D casti se mi libi. Ted sice neni ten cas ale pokud se to naskladni nekde az za mesic, tak tehdy do toho pujdu. Protoze ty gify....mhhhh...
Krabicka na PC bude alespon pro xzone skladem za 2-3 tydny. Odepsali mi. Tak to mozna vezmu v tu dobu.
Já to snad taky vemu, Andromedu hrát nebudu a něco podobného jsem nikdy nehrál a pokud je slušný příběh, tak fajn.
Tak krabicka pro PC verzi je. Tak hadam ze nakonec neodolam. Pokud prekousnu ten divny pocit, ze vsechny ty dokonale vypadajici komba budu pouzivat jen na popelnice tří druhů, tak by to mohlo byt super.
Jsem nakonec koupil krabicovku PS4 verze. Už se těším až se na to vrhnu... jak dokončím Zeldu a pravděpodobně protrpím Mass Effect. Ale alespoň tak mám čas dočíst ty dodatečné příběhy z prvního Nieru... a možná si prostudovat přepis té praštěné stage show...XD
@SilentWolf (22.03.2017 19:06): krabicka na Pc neni a nebude, SE vydava na PC jen digitalne. Hlavni konce to ma tri, za kazde dohrani jeden. Pribeh je kompletni prakticky az po tom tretim dohrani. Tech zbylych asi 23 zakonceni jsou jen ,, joke,, konce. Treba odpojis 2B hlavni cip, ona umre a jdou titulky a tak podobne. Jestli mas PS4 rozhodne si to kup tam, budes mit krabicku a jistotu ze se nebudes muset obsirat z PC portem misto hrani a momentalne te to vyjde i levneji nez na steamu (teda pokud nekupujes nekde u rusaku a tak podobne) Navic ty naroky u PC verze jsou krapet mimo realitu, kdyz clovek prihledne k tomu ze graficky to uplna spicka neni a bezi to vicemene plynule na topinkovaci za 5000. Ti japonci to snad musej na tom PC emulovat nebo co..nechapu..
A ne komentar neplanuju, pisu jak prase a trva mi pak pul dne nez nejaky delsi text dam do podoby aby to uplne nevypadalo ze jsem retardovany. Kdysi v pominuti smyslu jsem napsal par recenzi na bonusweb, pac tam pracoval kamos a kdyz jsem zjistil ze to mam za par hodin napsane ale pak dva dny opravuju chyby, rekl jsem si ze tohle neni pro me:) Tech par komentaru co tady mam jsou vlastne zkopirovane casti mojich diskuznich prispevku vsude mozne:)

@Paul (22.03.2017 20:25): vsechny hry od platinum games jsou tak trochu prasarna co se technologie tyce, oni moc dobri programatori a optimalizatori nejsou. Zato treba v soubojacich a designu jsou celkem mistri sveta:) A i pres slabsi grafiku ta hra ma atmosferu ze by se to dalo krajet. A hlavne napady a originalitu..coz je dneska dost vzacne.

Mimochodem Black Box edice Nier Automata ktera byla za 199 dolaru se ted prodava v aukcich za takoveto ujete ceny:) Ta hra je uz ted vlastne legendarni material, lidi z toho uplne blbnou:) Samotny steelbook je k mani za 125 dolaru...
http://www.ebay.com/itm/NieR-Automata-Bl ... %26sd%3D232257884331
Vypada to lip a lip. Na netu narazim na gify a nektere ty comba jsou dosti vymazlene. Pry to ma 26 koncu..krabicka na pc asi neni ze? A jak dopadl port? Planuje tu nekdo komentar?
@Phoenix (18.03.2017 18:26): mladsi generace japoncu uz zdaleka nelpi na tradicich jako stara garda japoncu. Japonsky teenegeri nejsou zas tak nepodobni tem nasim, ale vzhlizeji se v tom japonskem a to je na prvni pohled pred ostatnimi narody odlisuje. Ty jejich tradice jsou porad zasadni, ale daleko vic nez driv se oteviraji svetu, a je to videt i na jejich hrach.
Co jsem slysel tak cizinec zijici v japonsku ma hlavne problem s muzskou casti obyvatelstva at uz jde o muze ci zenu, chlapi tam holt vladnou a maji hlavni slovo.
@Charllize (18.03.2017 18:07): No jo, ale Ty bereš v úvahu extrém, já jsem mluvil o tom, co je v Japonsku poměrně běžné :-)

Na jednu stranu má třeba Tokio úžasnou atmosféru (ať už cyberpunkovou alá Blade Runner nebo třeba něco ve stylu toho, co bylo vidět v Electric Dragon 80000 V) a hora Fudži je snad nejkrásnější hora na světě, na druhou stranu by byl člověk v Japonsku do smrti gajdžinem a dost těžko by Japonce vůbec někdy pochopil.

Asi bych tam taky nedokázal žít, ale ne že by to nebyla lákavá představa.
@Phoenix (18.03.2017 14:26): kdyz japonec vidi cecha jak do sebe leje jedno pivo za druhym a pak se pozvraci a jde si domu lehnout a takhle to opakuje cely tyden tak mu taky zustava rozum stat, to je taky fascinujici:)
Clovek je zvykly na neco jineho, ja mam moc rad japonsky hry, ale jestli bych tam dokazal treba zit to asi spis asi ne.
@Charllize (18.03.2017 14:13): To samozřejmě nebylo myšleno tak, že jediná zajímavá věc na Japonsku jsou automaty na kalhoty nebo že Japonsko posuzuji pouze podle této jediné věci.

Na Japonsku je zajímavá spousta věcí, hlavně je to země velkých protikladů. Na jedné straně poměrně dost sešněrovaná společnost (vztah nadřízený-podřízený,
manžel-manželka), snaha o robotizaci/automatizaci, konzervativní zvláštnosti i v pornu (koho jiného by napadlo rozkostičkovat pohlavní orgány, že) a na druhé straně tohle "vyvře" právě v podobě bláznivých soutěží ve hře kámen-nůžky-papír, automatů na kalhotky, televizních pořadů ve kterých se kombinuje karaoke s orgasmem nebo filmech typu Tokio Gore Police.

Zkrátka fascinující.