Nedělo se někomu na ovladači náhodný přepínání do chůze při pohybu vpřed? Viz tu.

Případně nějakej tip, jak to řešit? (řešení je hrát na klávesnici, ale moc se mi nechce..)
@marwel (18.03.2022 10:55): Aby sme sa chápali, ako soulista viem, že v takýchto veciach bývajú invincibility frames, kde je človek nesmrteľný, ide mi ale o to, že hra ti ukáže, že keď podržíš a pustíš RT, tak máš taký krátky dash, čo mi hra nevysvetlila a prišiel som na to sám, bolo, že keď RT držíš, tak postava beží. Ale nevedel som, že to má ešte tretí mód, kedy RT len veľmi krátko stlačíš s tým že udáš smer a postava hodí malý teleport.

A na tom bossovi som mal cca 70% života - keď dá píly do horizontálnej polohy, a chytí ťa to nie na konci útoku, tak ti dá dmg viackrát, mňa takto chytila tá píla, dmg ma odhodil do druhej píly, ktorá ma dokončila.
Na druhý pokus som toho bossa už dal, ale naštvalo ma to opakovanie a čo je tiež divné, že ten boss bol s každou fázou vlastne oveľa jednoduchší, miesto naopak. Čiže len tie píly úplne na začiatku bez hlavy, ktoré ma zabili, mi prišli ťažké v porovnaní so zvyškom fightu. A je to také divné, lebo hra predtým aj potom (potom som hral ešte cca hodinu a pol) mi príde oveľa ľahšia.
@Tulareanus (18.03.2022 10:10): Tak funguje dodge v naproste vetsine akcnich her (tedy ne, ze se teleportujes, ale ze jsi na okamzik nesmrtelny), asi nemeli potrebu neco takoveho pripominat v tutorialu. Take jsem u toho prvniho bosse jednou zkapal a byl nasranej, ze musim celej zacatek jet znovu, ale na dva utoky pily to urcite neni, zase tak Dark Souls Nier Automata neni. :D
Za to dizajnové rozhodnutie, že hra sa dá prvýkrát uložiť až po cca hodine hrania vrátane boss fightu, by som niekoho najradšej prefackal, hlavne po tom ako do mňa narazila jedna bossova píla, odrazila ma do druhej a ja som bol instadead. A tiež mi príde teda zaujímavé, že síce je tam tutorial na úplne basic veci, ale hra mi nevysvetlila, že iba stlačenie dodgu plus smer ma vlastne teleportuje/dá mi na moment nesmrteľnosť...
Je to vcelku krátká hra, předpokládám, že je to tam určitá gameplay komplexita na vyšších obtížnostech, která dokáže zabavit na dýl, ale pokud ti jde spíš příběh a atmosféru a pojedeš na nižší obtížnost, spláchneš to do tejdne.
Díky za vysvětlení, pánové. Zkusím dát na začátek easy a uvidím jak mě to chytne. Ta hra se mi prostě celkové tak nějak líbí, že ji chci dát ještě šanci. Jen nemem tolik času se s tím babrat měsíc

Jn dvě hodiny jsem asi přehnal. Já chcípnul pokazdy na tom mostě jak je tam ten robot se dvěma důlníma "kolotočema"... A pak jsem právě na YT viděl že to zdaleka není konec a je tam vlastně hlavní boss.
Funguje to následovně:
Nejdřív hraješ za 2B a 9S je tvůj sidekick. Odhalíš trochu příběhu, pár hodin gameplay, na konci cutscéna/end credits.

Pokud spustíš hru znova, hraješ tu samou část za 9S a 2B je tvůj sidekick. Zůstává ti level/prachy/mody, a některý segmenty se trochu lišej. Taky se z perspektivy 9S dozvíš trochu víc z příběhu. Opět na konci custcéna a end credits.

Pokud zase spustíš ze stejnýho savu hru, už nejedeš od znova, nýbrž pokračuješ z bodu, ve kterým tě předchozí dva konce nechaly, a dostáváš se do druhý půlky hry. Odtud už je to celkem přímočarý až do konce.

Co se týče savování, to intro je dementní, ale jak se přes něj dostaneš, můžeš savovat prakticky všude bez problémů. Klidně to hoď na easy v intru a dostaň se k prvnímu savepointu, obtížnost můžeš kdykoli přepínat. Osobně jsem hrál na easy celou hru, akorát jsem povypínal většinu auto pluginů, nechal jsem jen automatickou střelbu, protože nemám patnáct prstů.
@Cobot (03.01.2022 12:58): Druhýkrát to budeš prechádzať znova, ale za druhú postavu, čiže tie udalosti uvidíš z jej pohľadu, záver je celkovo kratší a dočkáš a aj nových scén. Tretí priechod je už úplne nový a je to vlastne pokračovanie celého príbehu. Postup ako sa ku všetkému dostať je trochu komplikovanejší a je lepšie si o tom po prvom dohraní niečo zistiť.
Je pravda, že se tahle hra musí dohrát několikrát za sebou? Hodně se mi líbí vizual a hudba. Už jsem to alr rozjížděl 3x a nechápu tu absenci savepointu že začátku hry. Už jsem si na YT našel video a pochopil že save je někde až za dvě hodiny hraní. Tohle osobně nesnáším. Samozřejmě jsem třikrát chcípnul a chuť rozehrát to počtvrté už je méně lákavá.

A teď ještě jestli se ta hra má hrát několikrát za sebou...

Jak to pls je?
Takze hra s 15 timi koncami je za mnou. Mozno sa este pokusim o tie dalsie, uvidim. Tie hlavne su uz ale prejdene :)
@Kejtee (03.09.2021 10:13): Tu som ti dôkladne rozpísal, ako sa líši druhý priechod od prvého . ;)

Zvieratá a nepriatelia v otvorenom svete sa respawnujú, takže môžeš bez následkov uspokojovať svoje zabijácke chúťky :D. A vieš ako je to so zbraňami v RPG - tie najlepšie ti na úvod skutočne nedajú. No ak ti základné postačujú, stačí si ich len vylepšiť a používať naďalej.
@marwel (02.09.2021 21:48): tak to sa da. V tom druhom priechode budem musiet plnit rovnake misie ako v tom prvom?
Zaujima ma este jedno. Jeden item na zlepsenie zbrane dostanem,ked zabijem zviera. Je mozne uplne vyzabijat vsetky losy a diaviaky co tam behaju, alebo sa respawnuju? A este jedna vec, je mudre kupovat si zbrane? Par som uz nasla a aj tak pouzivam zatial tie zakladne. Takze neviem, ci ma zmysel utracat za to peniaze.
@Kejtee (02.09.2021 19:43): Mne to trvalo necelych 45 hodin. Vsechny tri pruchody jsou dobre. Druhy je sice do znacne miry stejny, ale hrajes za jinou postavu, takze je to v pohode. To neni jako Replicant, kde musis tu druhou polovinu hry hrat trikrat, pricemz je krom nejakych novych info kolem pribehu uplne stejna. Plus je Replicant proti Automate nuda celkove.
@Kejtee (02.09.2021 19:43): Druhý sa dá sfúknuť i s preskakovaním videných cutscén vcelku rýchlo (u tých nových či upravených by si mala mať jasno od začiatku) a pokiaľ sa nemýlim, i nové vedľajšie questy by mali byť všetky prenesené do tretieho priechodu - ktorý je o niečo kratší ako prvý.

@jvempire (02.09.2021 19:44):  Zase ju zbytočne nepleťme, tých zvyšných 21 koncov sú výhradne joke endingy :D
@Kejtee (02.09.2021 19:21): ty další dvě "dohrání" jsou v podstatě další dvě kapitoly. Druhá je trochu debilní, protože skutečně budeš hrát část hry znova, jen za jinou postavu, ale pak to třetí je normální pokračování. A je skutečně nutný to dohrát celý pro plnej příběh.
@Kejtee (02.09.2021 19:21): Chceš, keďže tretí priechod je vlastne dlhé a veľké finále celej hry. :) Akurát sa treba prehrýzť cez ten skoro identický druhý priechod, akurát s inou postavou (ktorá má iné schopnosti, iné vedľajšie questy a prítomné sú aj nové, respektíve upravené cutscény, vrátane úplne odlišného úvodu a záveru). Skrátka po prvom skončení uložíš hru, nahráš uloženú pozíciu a pokračuješ. Potom si povieme viac :)

@Charllize (02.09.2021 19:24): A to je práve chyba, i kvôli skvelej tretej hlavnej postave :)
@Kejtee (02.09.2021 17:44): Červené body niekedy označujú iba savepoint a ku všetkým sa skôr či neskôr dostaneš postupom v príbehu. Je to zbytočne mätúce a stačilo keby sa objavili na mape, až sa dostaneš do danej lokality. Truhly, ktoré nemôžeš otvárať, sú určené pre druhú hlavnú postavu hru 9S a dostaneš sa k ním v rámci druhého (alebo tretieho) priechodu hry, pričom oba chceš určite absolvovať. :)
Tak budem tu trosku spamovat s mojimi dojmami. Mam za sebou asi 9 hodin ale asi este ani nie vela za sebou. Snazim sa co najviac preskumavat svet a to co som zatial videla bolo fajn. Hlavne sa mi paci jeho rozvrstvenie. Vsetky tie rebriky a chodbicky, toto ma bavi. Co ma az tak nebavilo, bola cast v pusti. Ale ten boss bol zaujimavy. Skusila som taktiku strielania a dala som ho na a prvu supu. :) V prvom rade ma ale stvalo, ze som na neho musela zautocit. On tam stal, prave narodeny, tak samozrejme, ze ked ho prebodnem svojim mecikom, tak bude nastvany. Kto by nebol? Inak, dnes som navstivila aj lunapark a to mestecko robotov, Toto sa mi strasne pacilo. Aj boss v parku bol fajn. Nic prilis tazke na normal ale ani lazo plazo. Take vyvazene to bola podla mna. Len ta cast s hackovanim mi prisla trochu divna ale zvykla som si.
Mam ale este na mape cervene bodiky a neviem sa k nim velmi dostat, vie mi niekto povedat, ci sa mi postupom v hre spristupnia nove casti mesta? Napr. aj taky vytah vo Factory? A tiez velmi nerozumiem, preco nemozem otvarat vsetky truhlicky, ktore najdem. Nemam skill?
Tak som sa dnes pustila do Nier Automata. Mam po prvom bossovi a tak nejak si beham medzi zrutenymi panelakmi, divokymi prasatami a jelenami. Na to, ze mam rada japonske hry,tak zatial nie som uplne do tejto hry ponorena ale dufam, ze sa to zmeni.
@jvempire (24.02.2021 12:58): Tak on ten dil pred automatou ma taky sve kvality a moc si spolu nezadaji. Ale ten pomerne zapadl, a byl takzvane slavny jen v urcitem kruhu fanousku. Proto pisu ze jsem u automaty necekal ze se tak prosadi. Kdybych byl skarohlid tak fakt reknu ze to je kvuli te pekne pajdulce, pac v dile predtim se hralo za starsiho chlapka. (zapadni verze, japonska mela mladeho kluka, co bude i v remaku)
Jinak ta rovina filozofovani, abych tak rekl, je skoro stejna v obou dilech. Ten remake jednicky by bez automaty nikdy nebyl, nikoho to nezajimalo. Je to pomerne zajimava situace :)
Automata neni zas az tak vyrazne lepsi nez stary Replicant. Jasne, ma fluidnejsi hratelnost a je pristupnejsi, ale takoveto jakoby jadro hry je hodne stejne.
@Charllize (24.02.2021 12:48): Já na to od vydání slyšel samou chválu. Hraji teprve teď a zatím vládne nadšení a to už mám konce A-D a 97% vedlejších questů. Ten svět má prostě něco do sebe a i hratelnost mě baví.
@Fritol (23.02.2021 18:50): Spis se ty kalhotky 2B hodí plno lidem do covidove izolace :)
Mě to moc ale jinak nepřekvapuje, je to i u nás v obchodě jedna z nejvíc prodávaných niche her z Japonska, což znamená ze si to koupilo i plno lidi co je japonsky hry vůbec nezajímají.
Hru jsem dneska rozehrál a momentálně jsem v první otevřené lokaci. Ale mám takový technický problém. Nevím čím to je, ale ve hře mě doskakují textury opravdu skoro až před "ksichtem" + trávu a textury na zemi mám takové "zrnité" AA mám zapnuté a všechno ve hře na max. Potýkal se někdo s podobným problémem ?
@Cobot (25.12.2020 15:12): Zrovna třeba tady to Tokyo Dark je sice japonská hra, ale Squeenix není vydavatelem pro Japonsko, jen pro zbytek světa, takže to u nich nejspíš spadá do "západní" divize.

Co se toho streamu týče, tak jasně, je to minimum hráčů, většina to asi hraje na mobilu, ale pokud se nepletu, tak to běží na všech Android zařízení a podporuje to gamepad. Dneska mají Android i chytré televize, případně máš Nvidia Shield nebo Raspberry, takže to má jisté využití i pro běžné hráče.
@Charllize (25.12.2020 15:01): v dubnu bylo tohle co jsem našel https://www.godisageek.com/2020/04/the-h ... tive-bundle-is-here/ a v minulosti toho bylo víc.

Mě víc sere, že v rámci gamepass si můžu nier a control zahrát streamovane na mobilu, což na tom malým display opravdu famózní zážitek. Nechápu kdo je schopnej to na tom odehrát. Nebo mi něco uniká a je nějaká možnost jak to dostat na velkej display? Stream by nevadil na 5Ghz wifi to překvapivě jede cajk. Až se divim.