NHL 98

1997
05.05.1997
30.09.1997
13.11.1997

NHL 98 je dalším hokejem ze série NHL. Jako každý rok přináší o chlup lepší grafiku. Poprvé je zahrnuta podpora 3Dfx a přešlo se od dvou ke čtyřem akčním tlačítkům. Z hlediska hratelnosti se poprvé objevila skutečná mezinárodní soutěž s 18 týmy. Dalšími módy jsou sezóna (na 25 nebo 82 zápasů), playoff (nejlepší z 1, 3, 5 nebo 7) a trestné střílení. Komentáře se ujali Jim Hughson a Daryl Reaugh. Od doby NHL 98 se série čím dál víc prezentuje jako televizní přenos.

Můj nejoblíbenější ročník této dobře známé hokejové série od EA Sports. Uznávám, že do mého celkového hodnocení se promítla spousta nostalgických vzpomínek a taky fakt, že se jedná o mojí úplně první koupenou originálku v kamenném obchodě za tehdy nekřesťanské peníze.

Do doby než se mi NHL 98 dostalo do rukou jsem znal prakticky jen staré 8-bitové hokejové hry z Nintenda ( NES ) a DOSovou klasiku Face Off!, která mě dokázala jen tak na hodiny zabavit tím, že jsem si vyměňoval a editoval soupisky týmů z tehdejší doby. Takže o nějakým 3D hokeji se mi nezdálo ani v těch nejmokřejších snech. Nebyla to však jenom grafika, ale i dabing komentování dění na ledě, skvělé graficky zpracované menu a úžasný rockový soundtrack, který vás nabudil, ještě před vstupem na led.

Není ani na škodu připomenout, že jak perfektně hra vypadala, tak se i skvěle hrála. Velkým příjemným překvapením, byla multiplayerová konfigurace hratelná se standardní počitačovou výbavou ( klávesnice - hráč č.1 / myš - hráč č.2 ), což jenom dokazuje má slova, jak lehoučce se vše hrálo a kolik zábavy hra obsahovala.

Ikdyž jsem u hry neztvrdnul, tak dlouho jako v případě NHL 2000, tak musím hodnotit téměř nejvyšší známkou, protože tento ročník pro mě znamená mnoho krásných herních zážitků a nezapomenutelných dramatických chvil.

Pro: Jednoduchá hratelnost, komentář, soundtrack, grafické zpracování menu hry, multiplayer, národní celky, oficiální license,

Proti: Pouze 1 sezona, nefungujicí přestupy ( počítač přijme všechny vaše nabídnuté výměny )

Můj nejoblíbenější ročník a jakási stará nostalgická vzpomínka. Každý má asi nějakou takovou hru u které začínal. V mém případě to bylo právě NHL 98, které běželo na monitoru, když jsem od táty dostal jako dárek počítač. V tu dobu jsem věděl prd o nějaké NHL, jména jako Gretzky, Lindros apod. mi byla cizí a tajuplný pojem "icing" byl pro mě záhadou.

NHL 98 mě naučilo mít rád hokej a sportovní hry obecně. Byl jakousi vstupní branou i k další sériím, jako FIFA a NBA. Hra samotná splňuje, nebo ve své době splňovala, vše, co by jste očekávali. Skvělý arkádový hokej a hratelnost, možnost hrát myší, takže se dalo vyblbnout ve dvou u jednoho pc a super zvuk a hudba.
Dnes už by to hrál asi málokdo, ale jako vzpomínka a pohled na to, "kde to vše začalo" to má svou cenu.

Pro: možnost hrát ve dvou na jednom pc, zvuk a hudba

Proti: čas nezastavíš :(

Tak tady to pro mě začalo... Poprvé se zapnuly zbrusu nové repráčky a u znělky "EA Sports It's in the game" jsme s tátou doma poskočili oba :-)
Takže hodnocení je i tak trochu nostalgické...
Po VELMI dlouhé době jsem se k titulu vrátil a na jednu stranu zklamaně a na druhou s potěšením musím konstatovat, že je to stále velmi dobrý hokej. Zklamaně, protože nová NHLka jsou nová tak leda sestavami a toť vše, přátelé drazí

Pro: hratelnost, hudba, možnost multiplayeru na myši a klávesnici (kde jsou ty doby kdy stačila dvě tlačítka), Gretzky jako aktivní hráč

Proti: jenom postesknutí, že dnešní NHL mě nebaví jako tohle nebo titul NHL 2000

Spolu s [dh-hra]nhl-99[/dh-hra], [dh-hra]nhl-2000[/dh-hra], NHL 2000 a NHL 93 nejlepsi hokejove rocniky, jake kdy byly na PC vytvoreny.
já si prostě nemužu vybrat. v 99 to bylo tohle, hráli jsme to nonstop, v 2001 to bylo 2k a pak ještě O1. to, že jsme pokaždé hráli novou, lepší serii asi mluví za všechno a myslím si, že lepší, arkádovej hokej tady už dlouho nebude.
-5 +1 −6