Můj nejoblíbenější ročník této dobře známé hokejové série od EA Sports. Uznávám, že do mého celkového hodnocení se promítla spousta nostalgických vzpomínek a taky fakt, že se jedná o mojí úplně první koupenou originálku v kamenném obchodě za tehdy nekřesťanské peníze.

Do doby než se mi NHL 98 dostalo do rukou jsem znal prakticky jen staré 8-bitové hokejové hry z Nintenda ( NES ) a DOSovou klasiku Face Off!, která mě dokázala jen tak na hodiny zabavit tím, že jsem si vyměňoval a editoval soupisky týmů z tehdejší doby. Takže o nějakým 3D hokeji se mi nezdálo ani v těch nejmokřejších snech. Nebyla to však jenom grafika, ale i dabing komentování dění na ledě, skvělé graficky zpracované menu a úžasný rockový soundtrack, který vás nabudil, ještě před vstupem na led.

Není ani na škodu připomenout, že jak perfektně hra vypadala, tak se i skvěle hrála. Velkým příjemným překvapením, byla multiplayerová konfigurace hratelná se standardní počitačovou výbavou ( klávesnice - hráč č.1 / myš - hráč č.2 ), což jenom dokazuje má slova, jak lehoučce se vše hrálo a kolik zábavy hra obsahovala.

Ikdyž jsem u hry neztvrdnul, tak dlouho jako v případě NHL 2000, tak musím hodnotit téměř nejvyšší známkou, protože tento ročník pro mě znamená mnoho krásných herních zážitků a nezapomenutelných dramatických chvil.

Pro: Jednoduchá hratelnost, komentář, soundtrack, grafické zpracování menu hry, multiplayer, národní celky, oficiální license,

Proti: Pouze 1 sezona, nefungujicí přestupy ( počítač přijme všechny vaše nabídnuté výměny )

Můj nejoblíbenější ročník a jakási stará nostalgická vzpomínka. Každý má asi nějakou takovou hru u které začínal. V mém případě to bylo právě NHL 98, které běželo na monitoru, když jsem od táty dostal jako dárek počítač. V tu dobu jsem věděl prd o nějaké NHL, jména jako Gretzky, Lindros apod. mi byla cizí a tajuplný pojem "icing" byl pro mě záhadou.

NHL 98 mě naučilo mít rád hokej a sportovní hry obecně. Byl jakousi vstupní branou i k další sériím, jako FIFA a NBA. Hra samotná splňuje, nebo ve své době splňovala, vše, co by jste očekávali. Skvělý arkádový hokej a hratelnost, možnost hrát myší, takže se dalo vyblbnout ve dvou u jednoho pc a super zvuk a hudba.
Dnes už by to hrál asi málokdo, ale jako vzpomínka a pohled na to, "kde to vše začalo" to má svou cenu.

Pro: možnost hrát ve dvou na jednom pc, zvuk a hudba

Proti: čas nezastavíš :(

Tak tady to pro mě začalo... Poprvé se zapnuly zbrusu nové repráčky a u znělky "EA Sports It's in the game" jsme s tátou doma poskočili oba :-)
Takže hodnocení je i tak trochu nostalgické...
Po VELMI dlouhé době jsem se k titulu vrátil a na jednu stranu zklamaně a na druhou s potěšením musím konstatovat, že je to stále velmi dobrý hokej. Zklamaně, protože nová NHLka jsou nová tak leda sestavami a toť vše, přátelé drazí

Pro: hratelnost, hudba, možnost multiplayeru na myši a klávesnici (kde jsou ty doby kdy stačila dvě tlačítka), Gretzky jako aktivní hráč

Proti: jenom postesknutí, že dnešní NHL mě nebaví jako tohle nebo titul NHL 2000

Spolu s [dh-hra]nhl-99[/dh-hra], [dh-hra]nhl-2000[/dh-hra], NHL 2000 a NHL 93 nejlepsi hokejove rocniky, jake kdy byly na PC vytvoreny.
já si prostě nemužu vybrat. v 99 to bylo tohle, hráli jsme to nonstop, v 2001 to bylo 2k a pak ještě O1. to, že jsme pokaždé hráli novou, lepší serii asi mluví za všechno a myslím si, že lepší, arkádovej hokej tady už dlouho nebude.
-5 +1 −6