Já to hrál na 486. S minimem detailů, interlaced a 25% velikostí obrazovky se to ani nesekalo:D

Jinak absolutně miluju Fifu a NHL 98. Nejlepší menu, nejlepší ty věci okolo(miloval jsem v NHL ty statistiky a představení brankářů a týmů) a dobrá hratelnost (ok ta platí spíš u Fify, bo v NHL se stačilo rozjet uhlopříčně přes bránu s napřáženou hokejkou).
@Kwoky (25.03.2016 18:41): Tyjo ja jsem sice nejvic casu odehral s NHL 93, 2000, 2001 a 2002, ale diky tvymu videu si pripomel, jak jsou si ty hry hratelnostne podobny v tom smyslu, ze vůbec nepripominaji realny hokej, ale nejakou arkádu z hokejového prostredi. Hratelnostne a vypatlanou AI si všechny dily od NHL 93 po 02 byly podobny vic, nez by se cekalo. Hral jsem nejaky pozdejsi NHLko, tusim 05, a to uz po tyhle strance bylo lepsi. Na druhou stranu tam byla hnusna konzolova menu a celkove me to uz nejak nebralo.

@Morte (25.03.2016 21:17): To byly nejen podle me jedny z nejhnusnějších dresu v historii NHL.:)
@Kwoky (25.03.2016 18:41): Ty blaho, to je nostalgie. Jedna z mych prvnich orig her, kdyz sem byl na vojne doma, sem si pro ni dojel. V ty dobe se mi libili dresy Phoenixu s Mikem Gartnerem, J.Roenickem atd. Za ne sem hral si pamatuju:)
Tak jsem rozjel sezónu a mám v plánu ji dohrát. Zatím jsem odehrál 19 zápasů a začínám vidět ty věci, které vám asi vadí. Ale mě až tak nevadí (teda až na nepřesnou rozehrávku od gólmana, ze které často dostávám góly).

Přišel jsem na to, že když dojde k bitce a já se vůbec nezapojím (nic nemačkám), tak jde sedět jen soupeř a já pak mám 5 minut na řádění na ledě :) Proto mám taky 16 gólů ze 14 přesilovek :)
@mvp23 (27.10.2015 14:05): S tím mohu souhlasit, 98 jsem sice nehrál, ale i tak považuju 2004 za nejlepší NHL, nejvíc mě bavilo hrát za Detroit a mít lajnu Hull - Yzerman - Shanahan a komentátoři vždycky řvali (za Colorado) "amazing save by Aebischer" :-D
Ja teda nevim, ale me NHL98 vzdy prisla jako jeden z nejhorsich dilu cele serie.
Celkem jsem hral 10 dilu z cele serie a za nejlepsi nejspis povazuji ten s cislovkou 2004.
Povedlo se mi to rozchodit na Windows 7 a dneska jsem si tuhle 18 let (!!!) starou hru zase s chutí zahrál. A je to pořád stejná prča jako tehdy. Až dneska jsem si všiml, jak má tahle hra skvělé ozvučení.

EA sports, it's in the game.
Would you stop a speeding bullet? (A do toho záběr na gólmanův rozštěp a zákrok lapačkou jako z učebnice).

Luxus!
[přesunuto z komentářů]

Oproti předchůdci velký pokrok kupředu. Revoluční díl, kterému k dokonalosti ale chyběl ještě rok.
kompatibilita 98 a spuštěno jako správce... jak píšu, do hry mě to pustí, ale do zápasu ne...
A zkoušel jsi nastavení kompatibility ? Již si nepamatuji, pod jakými wokny to tehdy fungovalo (Win 98 ?), u některých her mi to pod Win 7 pomohlo.
ano, jako správce jsem to spustil, ale jak píšu, při zahájení zápasu to spadlo...
a na druhém PC, kde jsou XP SP2, tak to ani nenajelo do hry a rovnou Provedl neplatnou operaci, aby se to nepletlo a nedávaly se marné naděje...
má někdo radu nebo mám NHL98 definitivně pohřbít?
Ano, to právě dělá i mě, "Program přestal pracovat vyhledat řešení online nebo ukončit program" nebo tak nějak. No kdyby někdo jiný věděl jak by to šlo, bylo by to fajn. Taky bych uvítal
problém je takový - NHL sem Spustil jako správce, hra se rozjela, bez problému, při zahájení zápasu to spadlo a uviděl sem ten krásný titulek Program přestal správně pracovat.....
zdar lidi,
jsem bohužel vlastníkem JehoVist a v šuplíku jsem objevil starý klenot jménem NHL98. ale nějak se tomu ani z oficiálního CD nechce. Mám to vzdát nebo radši někde pohledat crack a podobně...?