Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Nail'd

nail'd

30.11.2010
68
29 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Nail'd jsou off-roadové závody motorek a čtyřkolek od polského studia Techland na enginu Chrome, který proslavila známá kovbojská série Call of Juarez od téhož studia. Stylem hra Nail'd velmi připomíná závody podobného ražení jako jsou Pure nebo Fuel.

Hratelnost se zakládá na závodění ve zběsilých rychlostech na čtrnácti blátivých, kamenitých i prašných tratích, nacházejících se většinou uprostřed panenské přírody. Závodní atmosféru podporuje i soundtrack, hrající během závodění, a který se skládá z moderních rockových písniček.

Možnost upgradování závodních strojů je v Nail'd samozřejmostí. Velký důraz je kladen také na multiplayer, na jedné trati může závodit až 12 hráčů a nechybí ani dnes nezbytné leaderboardy a achievementy.


Poslední diskuzní příspěvek

Dohráno. Poslední turnaj byl dost masakr. Splnilo to účel. Zběsilé, absurdně rychlé závody, ale v reálných prostředích. S ohledem na členitost tratí a obvyklou rychlost musel být docela kunšt to odladit, aby se to vůbec dalo nějak hrát. Občas se člověk rozseká, ani neví proč, ale jinak je to v pohodě hratelné a zábavné. Kdo chce dělat několikset metrové skoky přes lesy a údolí, může se do této hry směle pustit.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Ne příliš výrazné či skvěle hodnocené arkádové závody, ale přesto fajn zábava.

Než vás hra vpustí do zběsilého závodění dostanete na výběr mezi motorkou nebo čtyřkolkou, možnost úpravy jak vašeho vozítka, tak řidiče a pak hurá do toho chaosu. Tratě jsou na hře to nezajímavější. Jsou rozlehlé a rozvětvující se, což zajišťuje, že každé kolo může být jiné. Do toho proměnlivé prostředí jako hořící les, padající stromy a balvany apod. Můžete se projet na jedoucím vlaku či dokonce na letícím balónu nebo vyskočit až k letícím letadlům. Celé závody sází prostě na efekt a rychlou jízdu. Ovšem obrovský problém je jejich nedostatek. Tournament obsahuje kolem stovky závodů a celé to po pár hodinách směřuje do stereotypu. Ke konci mě opravdu unavovalo jet tu samou trať poněkolikáté. Nezachrání to ani to, že krom normálního závodů jsou zde na výběr další dva mody, a to Time Attack a Stunt Race.

Dalším problémem jsou bugy a nedořešené prkotiny. Často se stává, že se v prudkých zatáčkách otřete o kámen a částečně se propadnete pod zem nebo se vám zasekne kolo a divně poskakujete po trati. Kolize jsou nepředvídatelné, obvykle proletíte větví jakoby tam nebyla a za předpokladu, že větve se prostě proletět dají, se rozmáznete o druhou. Ke všemu pak vletíte do stromu a pohoda, jedete dál, jenže pád do vody zajistí explozi vaší motorky asi jak náraz do vzduchu, čili neviditelné stěny.

Soundtrack bohužel není moc obsáhlý, ale krom pár melodii, které byly vytvořený nejspíš přímo pro hru, si poslechnete i pár známých kousků například od Rise Against nebo Queens of the Stone Age. Grafika je pěkná, k té není moc co dodávat.

Vzhledem k dnešní ceně doporučuju alespoň pro milovníky arkádových závodů.

Pro: Tratě, zábava, výběr skladeb, grafika

Proti: Málo tratí a skladeb, bugy, časem stereotyp

+11
  • PC 90
Úžasné polské překvapení.

Serious Sam mezi závodními hrami útočí na reflexy každého, kdo toto dílko okusí. Zběsilost a šílenost zde hraje prim. Což o to, že hra je absolutně přenádherná - zvláště prostředí zasněženého podhůří And a Yosemitský národní park nedá spočinout oku pozorného diváka, tedy, nedal by, kdyby si toho všeho pozlátka kolem vůbec hráč stačil všimnout. Ačkoli tratí není hodně (cca 14), jsou však rozmanitě rozvětveny a vždy je co objevovat. Herní módy se skládají z klasických závodů, stuntů, time trialů a možná i něčeho jiného. Z technologického hlediska je hra naprosto úžasně optimalizována (Na C2Q@3.6GHz, GTX275 neklesne pod 80fps na nejvyšší detaily bez AA v rozlišení 1680*1050). I nahrávací časy jsou velmi rychlé. Hratelnost, alespoň tedy pro mne, se drží hodně vysoko. Odejít od spuštěné hry si žádá velkou dávku sebezapření v tomto případě :).

Tato hra se spolu se Split/Second: Velocity uchází o jednoznačnou volbu roku 2010 pro všechny milovníky bezduchých závodních her

Pro: Zběsilost, grafická stránka hry, sice přeplácané, ale za to dosti interaktivní prostředí, které jen tak neomrzí

Proti: Upgrady vozítek by mohly být propracovanější

+9
  • PC 95
Když jsem měsíc před vydáním koukal na první trailer, úplně mě to chytlo už když tam byl obrovskej skok přes rokli, sem si řekl jo novej motocross madness to musím mít. Nedočkavě jsem koukal do kalendáře a čekla na 30. listopad. Když jsem se dočkal neměl jsem slov. Ta nádherná grafika mi vzala dech. Za možnost tunningu jsem byl tak rád a ten soundtrack prostě se tam opravdu hodí. Hratelnost taky v pohodě, ale občas mě naštve když jedu s dusíkem a ona mě předjede ženská na čtyřkolce bez dusíku, to mám vždycky vztek. A také později mě už unavovali opakující se tratě. Ale jinak Techland opravdu překvapili. Nejlepší na tom je ta zběsilost závodů, ta tomu dodává říz.

Pro: Grafika, soundtrack, multiplayer, možnost jet za čtyř nebo moto, mód na body

Proti: opakující se tratě, občas drobné záseky

+5 +6 −1