My Little Pony: A Maretime Bay Adventure

27.05.2022
28.06.2022
30.09.2022

Zemský poník Sunny chce uspořádat kouzelnou oslavu přátelství a kouzel v Equestrii, ale někdo se jí to snaží překazit tím, že krade dorty, pouští králíky a kazí obrazy princezny Pipp. Hráč má za úkol pomoci Sunny vše napravit. Ta bude procházet městem Maretime Bay a plnit nejrůznější úkoly. Dojde tak na nahánění králíčků, hledání různých předmětů, létání s pegasy, tancování či pořádání módních přehlídek poníku, které jsou zpracovány ve formě miniher, které je možné hrát i s kamarádem.

Hráč si může své poníky přizpůsobovat odemykáním nových dovedností a doplňků, pomocí kterých mohou ovlivňovat vzhled svého poníka.

Hra vychází z nejnovějšího filmu My Little Pony: Nová generace, takže kromě hlavní postavy poníka Sunny se ve hře objevují i další postavy z filmu jako Hitch, Izzy, Zipp, Pipp a mnoho dalších.

Moje dcera je velkou fanynkou My Little Pony a když jsem zjistil, že existuje z tohoto univerza pc hra, s koupí jsem neváhal. Netrvalo to ani moc dlouho a hru si oblíbil i mladší syn, který nejprve sestru pozoroval při hraní, ale po chvíli si užíval pobíhání s poníkem taky.

Ve hře je potřeba se ujmout poníka Sunny, která se chystá na oslavu ve městě Maretime Bay a cestou pomáhat ostatním poníkům a ve výsledku vyřešit, kdo se oslavu snaží sabotovat. Pomoc spočívá obvykle v nacházení některých předmětů v okolí a výměně za požadovaný předmět. Současně se hodí sbírat všude přítomné hvězdičky, pomocí nichž je možné odemykat předměty, kterými lze poníka zkrášlovat. Těch předmětů sice není ohromné množství, ale i tak dcera trávila spoustu času při parádění svého poníka, aby mu to co nejvíce slušelo.

Kromě toho dojde i na jednoduché mezihry, jako je tancování, kde je nutné v pravý okamžik do rytmu hudby stisknout příslušné tlačítko, závody po městě i ve vzduchu či nahánění králíčků a krabů v ohradě. Poslední jmenované pak mělo u dcery i mladšího syna největší úspěch, ani ne kvůli mezihře jako takové, jako v animaci, kdy králíčci skákali do díry v zemi, čímž docházelo k horšímu postupu v mezihře. Mezihry je pak možné si zahrát samostatně z menu, jen je škoda, že se pořád dokola představuje popis ovládání, což zbytečně zdržuje.

Hratelnost je celkem intuitivní, děti jsem nechal hrát na gamepadu, se kterým se oba velmi rychle sžili. Většinu času je potřeba se jen někam dostat a něco hledat s tím, že se skáče přes překážky, čili v základu stačí analogová páčka a jedno tlačítko pro skok. Později pak poník Sunny dostane brusle pro rychlejší pohyb, ale ani to nebyl pro děti problém. Užitečnou pomůckou pak je malý motýlek, který hráči ukazuje cestu, kudy je potřeba se vydat k aktuálnímu cíli. Takže vždy je jasné, kam jít a nedochází k žádným zásekům.

Celkově jsem se hrou spokojený. Odehrává se v oblíbeném univerzu dětí, což je samo o sobě půlka cesty k výhře. Grafika je srovnatelná s filmem, ovládání je jednoduché, délka hry je tak akorát.