Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Monster Boy and the Cursed Kingdom

90
1 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
04.12.2018 PS4XOneSwitch
25.07.2019 PC
Vývojáři:
Game Atelier
Oficiální stránky:
http://monsterboy.com/
Monster Boy and the Cursed Kingdom je duchovní nástupce klasické série plošinovek Wonder Boy od Segy. V roli chlapce jménem Jin se hráč vydává na dlouhou dobrodružnou cestu napříč královstvím s cílem zastavit strýčka Nabu, jež uvrhl na království kouzelnou kletbu a její obyvatele začaroval do zvířecích podob.

Inspiraci si hra bere především ve třetím díle ze série s názvem Wonder Boy III: The Dragon's Trap a podobně jako on a jeho novější remake Wonder Boy: The Dragon's Trap z roku 2017 se odehrává v otevřeném světě a umožňuje titulnímu hrdinovi v průběhu hry měnit svou podobu do šesti zvířecích avatarů. Na rozdíl od předchůdců, kde toto bylo možné jen na k tomu určených podstavcích, se nyní může hráč transformovat kdykoliv podle potřeby. Různé místa a průchody na mapě jsou totiž přístupné jen pro určitou formu a stejně tak mnohé překážky lze překonat za použitím speciální schopnosti daného zvířete. Například žabák se může přitáhnout s pomocí svého vystřelovacího jazyka, had se umí protáhnout skrz úzké škvíry a šplhat po slizkých stěnách, čuník vyčenichat tajné místa nebo dráček plachtit vzduchem a plivat ohnivé střely. Krom spousty úrovní plných nepřátel, pokladů a hádanek nesmí opět chybět městečko, kde si lze za nasbírané zlaťáky nakupovat nové zbraně a vybavení, nebo vést konverzace s místními obyvateli.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.