Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Wonder Boy III: The Dragon's Trap

Wonder Boy: The Dragon's Trap, Dragon's Curse

1989
1990
27.03.1992
30.03.2007
--
0 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Wonder Boy III: The Dragon's Trap je v pořadí čtvrtou hrou série Wonder Boy a přímo navazuje na události druhého dílu Wonder Boy in Monster Land. Hráč na začátku opět absolvuje zjednodušený souboj s Mecha Drakem, po jehož porážce na titulního hrdinu Wonder Boye přejde kletba, která jej přemění na Lizard-Mana. Aby získal zpátky svou lidskou podobu, musí v odlišných částech herního světa porazit mocné dračí bosse a získat artefakt s názvem Salamander Cross.

Opět se jedná o klasickou plošinovku, ve které převážně skáčete a bojujete s nepřáteli v různorodých prostředích čítající například tropické ostrovy, lesy, jeskyně, zámky v nebesích, poušť nebo lokace pod vodou. Oproti svým předchůdcům je tento díl nelineární a obsahuje mnohé prvky žánru metroidvania. Po poražení každého dračího bosse totiž vaše postava získává novou zvířecí formu, jež mu umožňuje dostat se na dříve nedostupná místa na mapě a postupně si tak odemykáte celý svět. Zvířecí avatáry umožňují například plavání, létání, lezení po stropech nebo stěnách a také odlišné bojové schopnosti. I v tomto díle je možno zvyšovat si zdraví a za nastřádané penízky si v obchůdcích nakupovat lepší zbraně a brnění.

V dubnu 2017 vyšel přímý remake pod názvem Wonder Boy: The Dragon's Trap.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.