Minecraft: Story Mode Season Two - Episode 1: Hero in Residence

11.07.2017
12.07.2017
14.07.2017
07.08.2018

Kostičkovaná QTE adventura Minecraft: Story Mode znovu otevírá své brány a tentokrát se rozpíná do pěti dějství.

Druhá série tradičně přináší řadu menších úprav a kosmetických drobností s potenciálem pozměnit a obohatit zážitek ze hry. Hratelnost je nově vzpružena kupř. o stavitelské pasáže vyžadující jistou dávku fantazie, dále o větší adrenalin a dramatické situace. Hráč nyní musí během soubojů mnohem více taktizovat (úhybné manévry) a hlídat si staminu (výdrž).

V první epizodě "Hero in Residence" se vracíme zpátky do života hrdinů The New Order of the Stone, jejichž odvaha nezná hranic a kteří jsou zase o rok starší a dospělejší. Část členů týmu svůj titul odložila, nebo se stáhla na odpočinek do dlouhodobého rozjímání v ústraní. Rekrutační kancelář TNOotSu se tedy tímto debutově otevřela veřejnosti. Paralelně sledujeme, jak se městečko Beacontown a Jesse připravují na pietní akt – "Founding Day", jímž se vzdá hold těm, jež neváhali bojovat a zemřít za svobodu nás všech.

TNOotS dělá, co může, aby na traumata z minula zapomněl a žil normálně. Snahy však povětšinou přicházejí vniveč. Někdo (či něco?) totiž dává najevo, že „ještě není konec“. Jesse s Petrou v ruinách starobylé civilizace objevují mocný artefakt – prismarinovou rukavici "The Gauntlet". Naplňuje se čas dávno zapomenutého proroctví otevírajíc podzemní trhlinu "Heckmouth".

Prastaré zlo se z letité letargie opět rozhořívá...