Nevíte náhodou někdo jestli se v té hře dá vyléčit magické zestárnutí? Ve trojce to šlo, ale tady jsem na to zatím nepřišel.
Jsem si téměř jistý, ale radši se zeptám. Ty divné pyramidy v nichž se hra tak dlouho načítá mě transportují mezi IV a V?
@Charllize (25.04.2019 22:35): moje herní zkušenost je vázána v podstatě jen na PC, ale zase jako dřívější fanda FPS jsem si někdy kolem roku 2000-1 řekl, že když už teda přesedlávám na RPG, tak půjdu s dobou. Něco jsem předtím zkusil, ale u ničeho jsem nevydržel. Tenkrát bych rozhodně netipoval, že mě ta 90. léta znovu doženou, takže ono nikdy není pozdě ;) Ale je fakt, že je to něco za něco. Ten můj herní okruh je poměrně úzký, takže stíhám čas dělit mezi to staré a těch pár novinek, co mě dokáží nějak zaujmout.

Wizardry 7 bych dal určitě před Grimoire přednost. Grimoire je zajímavý hlavně pro ty, co by rádi zakusili kousek atmosféry Wizardry 7, ale sedmička samotná je pro ně už moc oldskůl. Je to podobné případu Swords and Sorcery vs Might and Magic I/II. Pokud se vrátím čistě k sérii Might and Magic, tak WoX určitě zkus.
@Elemir (25.04.2019 22:20): Ze mne se uz bohuzel, nebo bohudik stal tak z 90% konzolovy hrac, koneckoncu moje herni zacatky patri ke konzolim. Takze tyhle stare dobre hry u jake se treba ted nachazime zustanou u me zrejme nepokoreny. Je mi to trochu lito, ale tohle jsem mel hrat kdysi, ted uz je pozde. Grimoire bych rad odehral, ale jak to doapdne netusim. Vzdycky si rikam ze by bylo lepsi poradne dohrat Wizardry 7 nez se zabyvat Clevem.
Nastesti muj oblibeny zanr, dungeony, jsou na konzolich celkem zastoupeny zanr a porad tam jsou nove kousky, jen vetsinou jim chybi ta zapadni tematika, coz mi obcas zacne chybet. Je treba tuhle chvili vystihnout a pak treba dojde na ten Grimoire:)
Zrovna World of Xeen by me zajimal z te klasicke casti MM nejvic, to propojeni dvou dilu me vzdycky fascinovalo.
@Charllize (25.04.2019 20:08): je pravdou, že já měl docela kliku a chytil jsem hlavně to úvodní nadšení, kdy jsme navíc vůbec netušili, jestli nám Cleve během pár hodin něco zásadního nezmění přímo pod rukama :) Felippe Pepe si třeba dost vypomohl jedním OP prvkem, který Cleve ve hře zapomněl, ale nám ho už sebral, protože si to Felippe samozřejmě nemohl nechat jen pro sebe :D Ta atmosféra kolem vlastně dělala hodně. Kdybych měl vpástnost Grimoire někam mezi současné rozehrávky, tak bych dost váhal. Ono času není nazbyt a na dveře klepe Might and Magic II: Gates to Another World.
@Richmond (25.04.2019 19:07): ona je to totiž docela zásadní otázka. Naposledy jsem tohle řešil s Ringem, protože ono tu jde vlastně o to, že jednu z těch her musíš v případě samostatných rozehrávek odehrát hned 2x po sobě. No a jak vím, tak Ty se k hrám většinou znovu nevracíš, takže tomu dilematu naprosto rozumím. Za mě je lepší rozehrát oba díly nejprve samostatně a pak vzít družinu z Darkside of Xeen a projet s ní v rychlosti Clouds of Xeen. V tu chvíli půjde jen o formalitu, protože ta družina bude dost OP.

Mě osobně ten pocit, že můžu mít v Darkside kdykoliv navrch, prostě vadil. Shodou okolností mám WoX rozehraný - včera jsem začal v Castleview a dneska mi zbyly už jen oblasti A1 a A2 (za 10 hodin hraní?), přitom jsem ještě ani jednou neleveloval. Ta družina má navíc všechno k dispozici, prakticky nic tak není potřeba plánovat a jdeš jen kupředu. Teprve v dungeonech severní poloviny mapy je potřeba začít s levelováním. Mě právě přijde škoda, že se o to plánování postupu a různé bloudění v první polovině hry díky tomu připravíš.
@Elemir (25.04.2019 19:02): No já pořád stojím před dilematem, esli hrát MM4 a MM5 po sobě nebo rovnou jako WoX. Už jsem se Tě na to tuším ptal na oldgames nebo na Tvých stránkách a mám pocit, že jsi mi spíš doporučil oba díly jednotlivě.
@Richmond (24.04.2019 21:25): docela mě překvapilo, že tu WoX mezi hrami úplně chyběl. Původně jsem chtěl ten komentář připlácnout ke čtyřce, ale to mě přišlo takové nedůstojné :) Rozmýšlel jsem mezi WoX a trojkou, ale WoX má u mě prostě jedinečné místo a to bez ohledu na fakt, že trojku hodnotím výše.

@Charllize (24.04.2019 21:28): Grimoire : Heralds of the Winged Exemplar by to začalo, pak by přišel Underworld Ascendant, pak The Bard's Tale IV: Barrows Deep ... no, to bych za chvíli nedělal nic jiného :D Mě se do toho popravdě moc nechce, obzvláště po některých diskuzích, co jsem si tu pročetl. Navíc se od mé recenze na hře mnoho nezměnilo a sám bych raději viděl názor i od někoho jiného, jenomže on se nikdo do těch her jaksi nežene :) Nově třeba stojí za zmínku Dungeon Of Dragon Knight, to je taky docela zajímavá hra, takový pro mě osobně sympatický klon EOBů.