@bukrrCZ (05.11.2019 20:10): tyhle další bugy jsem neměl, ale chápu, první dojmy jsou první dojmy a tobě se to sešlo..
Doufám že sis aspoň dal ruskej dabing, zní mnohem líp než ten anglickej
@Paul (05.11.2019 19:56): Kdyby aspoň nepokládali otázky :D To je fakt ultra divný. Do toho sem tam nějaký propad texturou, špatnej skript nebo Anny zaseknutá zbraň, kdy jakože střílela i v cutscéně :D Jako na první dobrou to nezanechá pozitivní pocity :D
Oof. Od jedný z nejlepších her tohohle roku bych čekal mnohem víc. Za první hodinu jsem narazil na takových chyb a takových pičovinek..... proč každá třetí věta NPCček je vyloženě otázka na tělo nemluvnýmu Artyomovi? Wtf
@AcidVinnetou (11.10.2019 16:58): S R5 1600x a Titanem V v rozlišení 2560x1080 s RTX na vyšší, bez teselace, zapnutým Hairworks to jelo víceméně stabilně 60hz. Na poušti místy problémy, hlavně ve vyšších polohách. Tajga taky žádný zázrak. Nejlépe jela první oblast. Má to tragickou optimalizaci. Dost možná se na tom podepisuje i Denuvo.
@AcidVinnetou (11.10.2019 16:58): Záleží co si představuješ pod pojmem "total full". I jaký rozlišení a jakej framerate. Já to hrál na Ryzenu 2700X a RTX2080Ti v rozlišení 1440p, nastavení ultra, teselace a raytracing zapnut a nekleslo to pod 60fps. Ale pokud chceš v tomhle nastavení 4K, tak bys asi musel počkat na další generace grafik.
Zdravím lidi co je třeba mít za PC abych si zahrál Metro Ex. na total full.
Myslím doporučit třeba grafiku a procesor nebo co je opravdu rozhodující.
Já to hrál na intel i5 8500 3Ghz turbo 4.1Ghz, RAM 16GB a radeon RX580 8GB na win 10 a byl jsem nucen hrát na ultra někdy high detaily bez tesalace a dokonce u medvěda to nebylo hratelné na žádném rozlišení a po něm zase v pohodě. ???
@Korbitch (20.09.2019 16:23): na začátku RT poznat skoro není, na volze víc a největší rozdíl dělá na mapě Caspian Sea. Si to můžeš nechat vyplý a zapnout až tam. Ale mám dojem že ten tvůj Titan nemá HW podporu RT, ne?
@Tarhiel (20.09.2019 15:18): Jako bez RTX na extrémní grafiku a vším ostatním zapnutým to jede libově. S RTX to místy padalo ke 45 fps, a to i bez teselace a pouze na ultra. A nedá se říct, že by mě rtx bůhví jak uchvátilo. Radši na plný koule a krásně plynule.
Tak. Na ultra, teselace, physx, hairworks a RTX na vyšší v rozlišení 2560x1080 50 - 60 fps. Jakmile vypnu RTX, tak to vystřelí až na kilo. Šílenej záser karty. Ale jako ok, tyhle snímky beru...
Tak Metro ždíme Titan solidně. Na ultra s RTX ultra, zapnuté hairworks, ale vypnutou teselací vytíženost 98%. Ryzen cca 76%. Tady i věřím, že mě už limituje ta teplotní pojistka na kartě. Na Cyberpunk to Acellero nejspíš dám. Bohužel epic whore stále nemá fps counter.
Koupil jsem tu gold verzi. Dlc mam stahli, ale kdyz na nej kliknu hodi me to na shop. Cim to bude?
Tak datáč už funguje a je to fajn docela .. hratelnostně trochu nuda, jako doplněk příběhu původního metra super ... Za těch 7 - 8 euro úplně v poho.
Zdravím Koupil jsem na epiku dlc a nevik jak ho stahnout nebo jak to pustit . muze mi prosim nekdo dat radu diky moc
To DLC stojí necelých 8€. Obávám se, že to bude jedna dvouhodinová epizoda a šmitec....
Zítra vycházející dlc potěšilo, škoda že jsem až do pátku pryč ... o víkendu si s chutí dám :)
Jo ještě nevyšly ani DLC. Celkem trapný. Já už DLC hrát chtít nebudu i když mě základní hra bavila dost. Možná když to bude úplně samostanej příběh. Přesně proto nemá smysl kupovat hry při vydání. Hru jsem odehrál za dolar díky xbox game passu a někdy za pár let koupím komplet edici na steamu za pár korun jen k dopnění sbírky a dohrání na lepším HW. Škoda no...
@kuler91 (24.07.2019 19:47): AI je těžkej problém, protože když jí uděláš moc dobrou, hráče to nebude bavit. FEAR by v tomhle super, ale jak píše pajmič, ta AI ve FEARu byla stoprocentně navázaná na ten koridorovej design..tady je zajímavej thread o tomhle tématu
https://www.reddit.com/r/Games/comments/ ... en_years_old_its_ai/

Navíc AI je CPU intensive a současný konzole maj CPU na hovno, proto se tam Kingdom Come se svejma stovkama autonomních NPC plouží. To se zlepší nextgen.

Mě AI v Metru nepřišla nějak zásadně horší než v jinejch hrách - jen byla trochu slepější než je obvyklý...ale zase ta hra nemá kdovíjak promakaný stealth mechaniky, takže mi to na škodu nepřišlo.
@kuler91 (24.07.2019 19:47): Možnosti jsou 15 let stejný a nepochybuj o tom, že by mnoho kompetentních studíí nedovedlo udělat dobrou AI. Samotná podsata AI ve hrách, podle mě, vězí v samotném designu hry, konkrétně v obtížnosti, balancu a velikosti mapy/levelů. Např. Fear mohl mít nabušený combine vojáky, protože se fighty odehrály v uzavřenách prostorách a měl si k dispozici bullet time. Mass Effect 3 měla překvapivě schopnou AI. Díky tomu, že si jako Shepard byl pohyblivější, měl jsi silnější abillity a jejich komba dávaly super damage, mohli si Bioware dovolit udělat schopnější enemáky.

Samazřejmě se může stát, že máš prostě neschopný programátory, nebo ještě hůř, blbej engine. Co si tak pamatuju, tak umělá demence nikdy nebyla v Metro hrách docela good. A ted, když je exodus v daleko větších a otevřenějších mapách...musí to bejt peklo dát těm panákům fungující mozek.
@kuler91 (24.07.2019 19:47): Já mám kolikrát pocit, že AI hloupne. Když si vzpomenu na F.E.A.R., tak je mi do breku z dnešních her. Jasný, byla to koridorovka, ale uplynula víc jak dekáda, aby se aspoň něco podobnýho dalo aplikovat do OW her..
@Bursoft (24.07.2019 19:33): Beru na vědomí :)

@Paul (24.07.2019 19:31): Pokud mám říct pravdu, tak mě ta grafika momentálně už celkem putna ... Ono dost bije do očí, když člověk hraje nádhernou Assasins creed hru, která má totálně dementní AI. Mě je spíš mrzí, že se neustále dodatečný výkon investuje pouze do vizuální stránky her ... :/ Vím, že s tou AI to asi nebude úplně jednoduché, ale dost mě zaráží, že se za 15 let nikam neposunula .... natož při dnešních možnostech.