Body nahoru za ten zvrat, kdy to celé začalo dávat jakš takš smysl.

A body dolů za ten bossfight. Grrrbleargh
@Fatality (04.11.2014 08:32): Je fakt, že o té myšlence The Boss ani Big Boss toho zatím moc nevím. Mrkal jsem na nějaké recenze starších Metal Gear dílů a jako nebyl by špatný remake Metal Gear 2.

Jinak tedy Twin Snakes jsem dohrál, času rozhodně nelituji, bylo to velice dobré, za celou hru jsem nezabil nikoho, všechny jsem pouze omračoval, uspával a obcházel, paráda. Do Vánoc ještě seženu tu kolekci na PS3, už se na to těším.
@KRoman47 (03.11.2014 20:48): Já si naopak myslím, že ohledně The Boss to mohlo být i větší, jedna z nejmysterióznějších postav. A ten konec... Asi jo, už je to dlouho, co jsem to hrál naposled, je možné, že hnijí už po pár dnech. Já ovoce moc nejedl, já spíš masožravec :-D

The End: Já jsem napoprvé s Endem problémy neměl, nějaké začátečnické štěstí. Vždycky jsem zapl noktovizor a viděl myslím jeho stopy, už si to přesně nepamatuji. Napodruhé mi to vůbec nešlo a tak jsem ho zkusil nechat hebnout časem a fungovalo to. A prý funguje i přes mikrofon poslouchat jeho papouška anebo myslím i přes rádio ti někdo poradí, no masakr :)

Ty jo, tak na ten si nevzpomínám, už je to víc jak šest let, co jsem naposledy MGS 3 hrál, tak o to mám teď větší chuť :)

Jinak ještě mě dnes napadlo, že bych do titulků mohl dát vždy k něčemu nejasnému (např. k tomu kuwabara) takové to 1) a do popisku videa bych dal další informace, aby se případný zájemce mohl informovat. A třeba v jednom rádiovém rozhovoru s para-medic Snake říká "nikdy jsem nepřišel pozdě na misi" a ona mu odpovídá "really? don't you always people keep waiting?" (nebo tak něco), což je narážka na "Kept you waiting, huh?" :-D Třeba v traileru na MGS 5 a je to takový trademark celou sérií, když jsem si to hledal. Akorát se to blbě překládalo, myslím, že spousta lidí to přeložené nepobere (a někteří ani nepřeložené), tak bych tam dal taky vysvětlení.
@Fatality (03.11.2014 19:49): To ano, i když někdy to s tou epičností ohledně The Boss trochu přeháněli. No ta HD verze je fakt jen o tom, že to běží ve vysokém rozlišení a podporuje to širokoúhlé zobrazení, jinak je to absolutně totožné. ;o) No jinak nejen ten had hnijí i dost rychleji, hrál jsem to pár dní a většina jídla byla brzy shnilá, takže lepší si chytat živé zvířata, i když já dával přednost ovoci na stromech, jako vegetarián. =)
Já MGS3 už dohrál na PS2, The End mi dal pořádně zabrat, šílené, poprvé mě ten parchant odtáhl zpět do vězení. Zajímavý je tam posun času o ten týden, že prý umře stářím, hah.

Jo, mně se líbil odkaz na The Great Escape film, nijak skrývaný, když si Major Zero vybíral přezdívku a vybral si Harry, později vysvětlí, že to byl název jednoho tunelu vykopaného z toho tábora, jako jeden ze tří, ale tento byl odhalen, on původně chtěl pro štěstí zvolit ten, kterým utekli a to byl Tom. To se mi hodně líbilo.
@KRoman47 (03.11.2014 19:41): Třetí díl je pecka, ta epičnost je tam asi největší :) A taky mě bavilo být jako survivor, ono je to super i provázané. Nevím, jak ta PS3 HD verze (asi to tam ale bude taky), ale když třeba si ulovíš hada a týden ho nesníš (týden reálného času dle konzole), tak se ti zkazí apod. Takových věcí je tam milion. Třeba jak porazit The Enda, no nebudu spoilovat, jestli jsi to nehrál, těch cest je asi pět. A všechny jsou originální.

Kuwabara kuwabara znamená varování před blesky v japonštině. Více info na eng wiki. A Volgin je muž blesků :) Taky říká např. Remember the Alamo, což odkazuje na bitvu u Alama, kde padl Davy Crockett. A po něm se pojmenovala "malá atomovka", tedy M-28 Davy Crockett, kterou Volgin rozpráší místo, kde Sokolov vyvíjel Metal Gear. Ta hra je celkově napěchovaná odkazy, že mě to hrozně baví. Chruščov, JFK, atd.
@Fatality (03.11.2014 19:25): No jak to tak vidím, série MGS se i mnou stává velice oblíbená a třetí díl mi též vyloženě sedl, hlavně svým prostředím a zpracování stylem "survival" jako Bear Grills, eh. Prostě nalovit nějakou zvěř, sežrat zaživa, odříznout si pijavice, přebrodit bažiny a tak. Navíc má fakt stylové postavy a scénky. Už se těším, až si to zahraji na PS3 znovu ve FullHD a zcela bez zabití.

Když už jsme u toho, co to znamená to kuwabara? Na to jsem nepřišel, byť se mi ta hláška a scénka vrila do paměti už od zhlédnutí traileru kdysi předávno z nějakého CD u časopisu. :)

No k tomu SW ti asi neporadím, nikdy jsem nic takového nedělal, takže nevím, ale třeba někdo jiný bude vědět o něčem lepším.
@KRoman47 (03.11.2014 19:21): Docela mě to baví, MGS je moje nejoblíbenější herní série. Navíc docela masakr narážky a jak se to ještě odehrává během studené války, tak se člověk toho spoustu dozví. Třeba jsem si konečně našel, co znamená to kuwabara, kuwabara, co říká Volgin a těch věcí je mnohem víc.

Akorát mě štve ta práce s programem. Občas se to časování nějak rozprcá a já to musím upravovat přímo v Youtube (a to je teprve peklo). Používám AHD Subtitles Maker a není teda špatný, ale některé jeho vymoženosti mě štvou. Třeba mezerník spouští video, druhé zmáčknutí aktivuje časování videa (ok) a třetím zmáčknutím vložíš titulky, což se zdá fajn, ale když se souběžně nezastaví video, tak to musíš vracet. No prostě děs, ale zatím je to super :)
Tak jsem přeložil celou Virtuous mission, celkem 2 hodiny 15 minut, to obsahuje teda i vlastní gameplay. Přeložil jsem jak cutscény, tak i rádiové rozhovory, a to i nepovinné. Obzvlášť místní fauna a flóra mi dala celkem zabrat při hledání, aby informace byly co nejpřesnější, nejhorší byl asi u nás téměř neznámý modravec sundský :-D

No každopádně udělá mi radost, pokud se na to celé někdo podívá. Pro všechny případy jsem po skončení příběhových sekvencí umístil krátké notifikační okno, kterým se dá skipnout (ale pozor, i přes nepovinné rozhovory) na další část příběhu.

První dvě hodiny: https://www.youtube.com/watch?v=5f126YNKRm0
Závěrečná čtvrthodinka: https://www.youtube.com/watch?v=ebuR9lFvHRM

Zapnout HD a české titulky je snad samozřejmost :-D
Takže jsem si rozehrál v emulátoru Twin Snakes, hodlám dohrát bez zabíjení, včetně bosů a to všechny díly postupně. Akorát tedy ty akrobacie jsou vážně přehnané a nezapadají mezi ostatní díly, ale tak na čtyřku jsem si po trojce také musel zvykat, dost odlišný přístup ke scénkám, až se tomu divím.
@Walome (30.10.2014 09:00): Tento týden mám angínu, tak nemám do čeho píchnout :-D Je pravda, že to trvá mega dlouho, ale byl jsem s tím tak spokojen, že bych se rovnou vrhl do další části. Přece jen MGS 3 je docela rozsáhlá hra, na kterou CZ není a takhle by si to mohli užít i neagličtináři finally :-D
@Redfield (23.10.2014 13:39): Velké díky, určitě se mi to bude hodit. Pak sem asi napíšu svoje zkušenosti a dojmy, když už zde stále není sekce pro konzole, ehm ehm.
Už by vážně bylo po těch letech načase.
@KRoman47 (23.10.2014 09:08): Na Thermal Goggles musíš přehodit EFB Copies v Graphics z Texture na RAM. Trochu to porouchá background texturu v Codecu, ale ničemu to nebrání a případně to můžeš zase hned přepnout zpět.

Druhý nastavení je opět v Graphics, Backend. Defaultně bys tam měl mít Direct3D11, stačí přepnout na D9, to řeší ten problém s texturami ve sněhových lokacích (problikávají tam takové duhové linky). Nicméně je možné, že D9 zase rozbije něco jiného, já hrál celou hru na D11 a nijak jsem to neřešil.

Jinak první nastavení se dá přepínat normálně během puštěné hry, to druhé jenom když je hra vypnutá.
@Redfield (22.10.2014 23:23): Jo také to mám v plánu, s Core i5 už to běželo krásně, co jsem jen tak zkoušel úvod. Když tak kde se dá najít co přehodit v tom nastavení? V Dolphinu jsem ještě nic nehrál a mám v plánu pak ještě Resident Evil Zero. Pak jim musím přihodit nějaký ten bakšiš za vývoj, PPSSPP a PCSX2 jsem už něco dával.
Kdyby to náhodou třeba někoho zajímalo, tak se mi podařilo dohrát Twin Snakes v Dolphin emulátoru. Je to prakticky plně funkční, až na dvě výjimky. S defaultním nastavením nefungují Thermal Goggles a ve sněhových lokacích (Heliport, Canyon, Cave a Snowfield) je malý problém s texturami. Obojí se dá vyřešit přehozením dvou různých položek v nastavení.

S ovládáním nebyl větší problém, na X360 ovladači se mi akorát nepodařilo nastavit tlačítka Start a Back, místo nich jsem nabindoval triggery. V emulátoru se dá udělat i přepojování ovladače u Mantise.

Jinak na Full HD monitoru to vypadá až překvapivě dobře (a hádám, že podstatně lépe jak původní verze) a FPS dropy jsem zaznamenal jen při přehrávání těch "live" videí v některých cutscénách.
@Fg (08.10.2014 19:12): No posílá to z UK, tak jsem zvědavý, bral jsem to normálně na Aukro. Prý 100% funkční a borec má přes 5 tisíc plusek a žádné mínus. Regionálně jsou jinak placky normálně neuzamknuté že?
@Solidor (05.10.2014 21:41): Zdaleka "nejlepší" věc na PSN je to, že některé hry jsou dostupné pouze na US PSN a některé zase pro změnu pouze na EU PSN. Ceny taky, ale na druhou stranu, ve srovnání s Nintendem je to ještě docela zlaté.
Tak MGS4 na PS3 už je doma, teď jen počkat na konzoli, která byla dnes vyslána z UK, hah. =)
@Fg (05.10.2014 22:09): Myslíš ten jejich PS4 pseudointerface, na kterém si někdo dal práci ,předpokládám, celých 10 minut? Nebo nemožnost řadit download list podle druhu obsahu? Či to, že PS Store je na PS4 osekaný na minimum? Taky jsem nepřišel na to, jak si změním avatar. Ještě zapomněli do krabice přibalit návod k obsluze, ale nacpali tam nějakou "stručnou příručku", abych náhodou nezapojil HDMI do AC konektoru. Je pravda, že ta těžkopádnost, kterou se značí PS3 zmizela, jenže k dokonalosti chybí ještě mílové kroky. A analogy DS4 také žádnou cenu asi nevyhrají.
@Fg (05.10.2014 21:35): Skoro všechno ohledně PSN je pro Sony ostuda. V Evropě dvojnásob. A už delší dobu mám pocit, že v ní pracují samí neschopní břídilové. :)

Ale tak proč si nepůjčit MGS3 HD na tři měsíce za 1 800. A ještě můžou zdražit PS+, které poslední dobou také stojí za prd.
@Fatality (05.10.2014 21:14): PS4 hned asi né, zatím tam ani není nic, co by mě zajímalo a hlavně přeskakovat PS3 nebudu. Tomu cloudovému streamování zrovna nedůvěřuji, nehodlám být pokusný králík, zda to vůbec bude kdy fungovat. =)

@Fg (05.10.2014 20:16): Ještě čekám druhý den na odpověď prodejce na dotaz a stále nic, tak nevím zda od takového něco kupovat, byť má několik tisíc prodejů a vesměs vše pozitivní reakce.
@Solidor (05.10.2014 21:27): tak tak když už v US ty ceny byly přestřelené, co teprv tady a stejně bych nějakému cloudovému experimentu nevěřil, na to je přeci odborník MS ne? :D
@Fg (04.10.2014 21:50): No mě tam zaskočily ty kreslené scénky, vypadají hezky, ty klasické z MGS3 jsem měl sice radši, ale v té grafice to takto bude asi lepší. V tom PSP emulátoru bych si ho nejradši rozjel hned, ale ještě jsem kupoval Legend of Grimrock 2, který jsem si chtěl, stejně jako první díl, zahrát hned při vydání. Tak teď vůbec nevím co a jak, když bych bral hned teď tu PS3, co jsem posílal, za ty prachy se mi ta FATka líbí.
@KRoman47 (04.10.2014 19:37): jestli se ti líbila 3jka a hlavně The Boss, tak v tom hodně pokračuje PW, Snake to v sobě dost řeší a hodně se to rozvádí...

navíc to má neskutečně super animované cutscény, on vůbec je PW hodně dobrý a přeskočí i ty "hlavní" díly a nikdy mi nepřišla Costa Rica a Nicaragua zajímavější, děly se tam zajímavé věcy panečku