Na 10 Pro 64 funguje taky perfektne. Normalne jde nainstalovat z iso. Dal sem patch 1.2, pak cestinu a slape jako hodinky. Datadisk taky.
@Red (13.09.2018 00:03): Paja Dobrovsky je fajn kluk, ale herni diletant. Ani nevim kolikrat udelal takovej herne/znalecky trapas ze byt jim na scenu uz ani nelezu :) Ale holt nikdo neni dokonalej..
problem je ze Dobrovskeho komentar a gameplay postrada objektivitu a tak odradil hrace od jeho ocividne neoblibene hry Jagged alliance 2
kteri tuto hru jeste nehrali a chteli by ji zkusit na zaklade prave zlednuteho retro gameplaye a tady u Mechwarriora naopak zjevne pritahl skrze jeho neustale vychvalovani
Pro mě jsou Olejník s Dobrovským bozi, ale sleduji i hrej.cz a teď nově Vortex, Gamesplaye nových her moc nesleduji, ale retro gamesplaye se mi líbí u všech a nějaký přešlapy neřeším.

Ze zahraničních sleduji jen AVN a PushingUpRoses.
@Cobot (12.09.2018 22:08): Hrej.cz bylo pred mnoha lety na retro videa docela dobry, ale velmi brzo to zacalo byt priserny v souvisloti s tim, jak se tam promenilo par lidi a uz mnoho let jsem se neodvazil na zadny podivat.
Alo jo. Retro na hrej.cz je horší. Mají lepší přednes. Ale převládá neznalost. Ono je to právě u her co člověk zná do mrtě. Má je oblíbený a najetý. A když pak slyší kolikrát novinařinu na úrovni herního super.cz, tak u mě prostě ztrácej kredit. Taky na to koukám. Spíš teda zpětně. Ale abych jim nekřivdil občas i překvapí a něco se člověk i dozví.
@Cobot (12.09.2018 11:33): Ja se obcas dival na dily, kde hrali hry, ktery znam, ale nikdy jsem je nehral a ani nebudu, typicky 3D strilecky jako treba Witchaven, Quake nebo Star Wars: Dark Forces. U her, ktery ale skvele znam, to mnohdy byvalo fakt utrpeni, ale prislo mi, ze se zlepsovali a zacali se vic pripravovat. Nejsem pravidelny divak, ale je to asi nejlepsi porad o retro hrach na ceskym netu, respektive jedinej koukatelnej.
@mazar1234 (12.09.2018 09:17): kdybys byl tak hodnej, tak za pokus by to stálo. Já vůbec nerozjedu instalátor. Stáhnul jsem i nějakej RIP, ale tem mi spustit taky nešel. Našel jsme podrobnej návod ne redditu ale když nerozjedu instalátor, tak je to marný.

@Všivák (12.09.2018 11:26): Dobrovský s Páleníkem jsou dost břídilové. Já jsem na retro games play cílovka a co tam oba občas melou... Ale jo i tak na to občas koukám.
@Cobot (11.09.2018 22:53): Ja som to na W7 64bit pred nedávnom rozchodil, akurát si už nepamätám či som to inštaloval alebo iba rozbalil rar. Viem, že som niekde na fórach sťahoval nejaký patch/fix na niečo.

Prípadne ti to nainštalované môžem niekde uploadnúť, možno ti to pôjde.
Tak pod W10 to prostě nerozchodim. Nerozjede se mi instalator. Ach jo. Já to chci hrát.

Zprovoznil jsme si viruální WinXP, ale nějak se mi nedaří zprovoznit zvuk.

Snad neposerou tu pětku. Už aby byla.
@Všivák (27.08.2018 19:50): Jj, dvojku som svojho casu brutalne paril po tom ako sa mi podarilo vysomrat od spoluziaka original CD, presiel som to za obidva klany akurat si spominam, ze Wolf mal nejako divne zabugovanu predposlednu misiu, kde bolo nejake mesto v kupole ci co a lahko ssa mohlo stat, ze sa nedala dohrat (uz si nepamatam presny dovod, ale nieco sa tam casto posralo).
Tak dohrané cez DG-Woodooo.

Asi ideálny simulate-engine, aj keď má svoje muchy s nutnosťou prepínať sa do Woken a zase späť.

Ale režba je to stále TOP. Najlepšia Mechovka čo existuje, akurát to rozbíja trošku ten moderný HW s ktorým nikto reálne nepočítal.

Potvrdzujem starých 95%.

Tá hra zostarla ako prémjový Rum v sudoch po XO Koňaku.
@Tommywise (06.03.2018 14:31): Skús natvrdo vynútiť VSYNC v ovládačoch grafiky, údajne je to spôsobené nadmerným výkonom novších grafík čo rozbíja fyziku v hre.

Prípadne skús ísť cez emuláciu grafiky programom DGVoodoo.
@Cobot (05.03.2018 21:50): Keby som to vedel tak to aj možno napíšem, proste som 3 dni googlil testoval a testoval a googlil až som sa nejako dostal do stavu, že to môžem hrať.... to je asi tak všetko čo o tom viem.
Nechcete naspasat jak jste to zprovoznili?

Jiank koukám na yt, že u hi-res verze se neupscaluje UI a je to ve hře dost titěrný.
@Tommywise (05.03.2018 20:43): Ja som Hires patch skusal a vobec mi to neslo, ale cez DGvoodoo to ide dobre, az na ten divny bug s nenacitanim briefingu a nutnostou prepinat sa z hry aby sa to nacitalo.
Samotne misie ale ficia uplne OK, nepada to do Win ani ziadne graficke podivnosti som nevidel.
Tanky urcite neskacu, to je nejaky bug a viem ze som ho videl opisovany na forach/fanstrankach.
Hru se mi podarilo rozjet,mam tam HiRes patch a weapon mod 2.4 patch, verze 1.2, Ale kdyz zacnu hru tak jak vyjdu z toho more smer vesnice tak hned za ni jsou prvni nepratele,nejake vojenske auta strilici rakety,JENZE oni skacou takze je nejde ani trefit,jakoze nejezdi ale normalne skacou...je to normalni,nemaji jen jezdit?
@Rapier (01.01.2018 22:15): Ono to fičí dobre v misii, ale nie bezproblémovo ako také... napr. sa mi permanentne objavuje glitch/bug, kde sa mi nenačíta do 100% progress bar briefingu, takže musím v každom briefingu misie stlačiť ctrl+alt+del a vyvolať task manager... následné prepnutie do hry dohrá briefing a môžem spustiť misiu...
Proste blbý new system bug, čo ale nepovažujem za chybu hry principiálne, predsa len mám tam 95% hodnotenie.

Vo svojom čase pod W98 nič také neblblo.
Testing ma presvedčil o tom, že najrozumnejší spôsob ako to dnes hrať na moderných systémoch a HW je cez DGVOODOO utilitu.
Priame pokusy cez DX vo W7 produkovali neustále otrasné bugy s rozbitou grafikou.

Cez DGVOODOO to fičí dosť dobre, hoci nie úplne bezproblémovo.
@Cobot (24.03.2013 22:34): Hawken mě vůbec nezajímá. To nejsou mechové. Mechwarrior Online hraju a není to vůbec špatná hra a stále se zlepšuje, ale jedna věc mě strašně štve, že to není singleplayerová hra s příběhem a kampaní. Multiplayer je fajn, ale já jsem spíš singlista.
Zkoušeli jste někdo Mechwarior Online a Hawken? Jaký na to máte názor? Hawken vypadá joko Call of duty ale ten Mechwarrior by časem mohl mít něco do sebe.
@Shoggot (31.10.2012 20:19): Existuje este jedna moznost ale v praxi som ju nikdy neskusal. Existuju nejake softwary od VMware, prej VMware Workstation, ale niekde som cital od ineho cloveka zesa nejaky iny nazov VMware neviemco....

To su nejake utility co vedia bud emulovat Win95-98 s 3D akceleraciou, alebo sa to da nainstalovat do MS virtual machiny vo virtualnom Win95-98 a tak dosiahnut emulaciu 3D akceleracie pod MS Virtual machine, ktora ju sama od seba nevie emulovat. Nieco taketo s nejakymi VMware produktami je mozne, ale su to komercne veci a nestoja 2-3 Eura takze osobne som to nikdy prakticky neskusal. Ale vraj (fakt ale ano) sa to takto da nejako spojazdnit.
Tak to vypadá, že se můžu jít leda tak střelit do hlavy. Účet na fóru na té stránce, na kterém se z nepochopitelných důvodů fix vyskytuje (je tak těžké ho dát na stránku?) už pěknou dobu neprobíhá aktivace nových účtů.
Kdyby tak tedy někdo věděl, jak se toho odporného čtverečkování grafiky zbavil, má u mě odměnu.
Zdravím! Asi před půl rokem jsem Mechwarrior rozjel. Mám HD 3870 a win XP. Teď ale ta horší zpráva: zapomněl jsem, jak jsem to udělal. Vím, že jsem hledal na těchto stránkách. Našel jsem to, myslím, na jejich foru; byl to nějaký pack souborů, který řešil moje problémy (skákající obraz, rozmazání, barevné tečky)...bohužel jsem ty soubory už smazal a nikde je nemůžu ani za boha dohledat. Snad vám to pomůže a budete mít v hledání víc štěstí, než já.
@Shoggot (31.10.2012 17:43): Nikde, to je prave ten problem..... To je problem v Driveroch k ATI, ktory sice uz pred par rokmi velice slubili odstranit ale velke houby urobili. Toto sa tyka aj inych 3D enginov, napriklad Dark Forces 2 Jedi Knight si tiez na Ati karte nezahras (v 3D akceleracii).

Bohuzial ja takto trpim uz asi 3 roky co si nemozem Mech 3 zahrat. Jedine software rendering.

Alebo Nvidia kartu alebo Ati starsiu ako HD 2xxx. Na 1600 alebo tak by to malo ist.