Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

< >
@Ria Kon (08.11.2020 18:39): Tak třebas ty "romance" byly opravdu zrychlené. Tam to chce dosti dialogů navíc. Ne že by to bylo jinak s nimi bylo v trilogii normální. Nějaké prvky normální párové intimity (mimo tradiční jeden sex za díl před závěrečnou misí - a občas ještě jednou v placeném DLC) měla až trojka (ač si vzpomenu jen na asi dvě sekundy, kdy si Liara sedne Šeprdovi na klín).
Já si hlavně přeju smazání tohohle tracku, abych při každém vstupu do těch důlních laboratoří nemusel vždy vypínat zvuk ze strachu z nočních můr. :(

Plus Tali by už mohla mít ten svůj outfit ze dvojky a trojky.
To jsem upřímně docela zvědavý. Jedničku mám rád takovou, jaká je, ale změnám se určitě nebráním, pokud se vyvedou. :)
Já myslím, že jednička by potřebovala obsahově pekopat. Osobně bych tam udělal ména navštívitelných planet, ovšem se zachováním všech původních questů a víc bych integroval Mass Effect: Bring Down the Sky - čili ten "hub", který měl být původně na Liařině planetě, bych tam v remasteru skutečně integroval a udělal z toho alternativu k Noverii a Ferosu (strčil bych tam nějaký questy, který mají zbytečně vlastní planetu).
@Jab (08.11.2020 16:30): Pár takových volodroidů, co nechtějí absolutně žádný zásah do jejich "dokonalé" jedničky existuje dost. Ale stejně se domnívám, že ME1 bude poupravena více než jen vizuálně. Dle těch "uniklých" informací před oznámením byl remaster odložen právě díky originálu, více infa bude odhaleno v nadcházejícím roce a nepochybně v nějakém tom traileru.
@Ria Kon (08.11.2020 16:22): Imho těžké to není. Nemyslím si, že by nějaký fanoušek byl naštvaný, kdyby každá vedlejší mise jedničky nebyla o čtyřech místnostech (kdy se opakují tři různé druhy takových místností). V současné podobě je to imho trochu lenost. Ale samozřejmě do HoMaM 3 HD fiaska daleko.
@Jab (08.11.2020 14:06): Souhlas. Grafika jde snadno a dobře povýšit ALOT mody, respektive MEUITM pro jedničku. Hratelnost už je však druhá věc, která by jistou péči taky zasloužila.

Ale tak uvidíme co z toho nakonec bude. Třeba do toho nakonec hrábnou. Některé remastery taky sahaly do obsahu, např. Baldur's Gate.

Spíš by mě ale zajímalo na jakém enginu to poběží. Opucují Unreal 3? Povýší na čtyřku? Nebo to budou všechno překlápět do Frostbitu?
Já jsem z toho trochu smutný. Grafiku si mohu bez problému upravit mody, které jsou do Mass Effectů skvělé. Ale v jedničce je potřeba přidat dialogy členům posádky a úplně změnit vedlejší mise. U dvojky vrátit pořádnou Citadelu, úplně rozbít koridorovitost lokací. U trojky změnit alespoň deník s úkoly, aby byl použitelnější. U všech dílů pak radikálně upravit minihry.

Za tou kritikou v komentářích k jednotlivým dílům si stojím. Všechny mají své chyby. První dva díly jich ale mají v mých očích více.
@Ria Kon (07.11.2020 23:39): To jsem nevěděl. Díky za info.

Taky bych se nebrálnil menším úpravám pro zachování konzistence. Třeba nějak zpětně začlenit Iniciaci Andromedu, protože takhle zpětně když člověk hraje trilogii, tak hlavně ve trojce to působí dost podivně. Pokud ji teda samozřejmě neshodí celou ze stolu a budou dělat, že nic takového se nestalo. Což by ale byla škoda.
Čistě teoreticky by mohli udělat i hlubší remaster a pozměnit konec, aby mohli udělat Mass Effect 4. "Nenásilný" způsob jak oživit značku.
@davidjaho (07.11.2020 17:02): Ten je dořešen v novele The Lost Arch. Ale DLC by byla lepší varianta.

@pajmič (07.11.2020 17:35): Cover art je boží, už ho mám jako pozadí na monitoru :)
Přebal hodný nejlepší space opery ever!

@rikuhahl (07.11.2020 19:31): BioWare potvrdili, že půjde o kompletní edici se všemi DLC.

Nemůžu sedočkat! Dnešek mi přijde jak předčasný Vánoce :D
Jinak, proč použili právě tyhle postavy pro cover - jsou to nejoblíbenější zástupci pro každou rasu z řad parťáků.
Připadám si jako soy boy při rozbalování nové hračky. :-D Jako super, jestli to bude se všema DLC, poprvé si koupím Mass Effect.
Taky tvrdi ze delaji na uplne novem dilu.
Dnes během N7 dne studio BioWare neoznámilo jen kolekci Mass Effect: Legendary Edition, ale také práci na zcela novém dílu své oblíbené série. Konkrétní informace o něm zatím nemáme, ale podle oznámení jde o novou kapitolu v Mass Effect univerzu. Pracuje na ní tým s veterány, kteří se podíleli na původní trilogii, přičemž režisérem bude opět Casey Hudson. Kdy se dočkáme dalších podrobností, zatím nevíme, ale dá se předpokládat, že si na ně nějaký ten čas ještě počkáme.
Zítra bude po dlouhé době karanténní večer dle mého gusta! N7 hrnek plný horké čokolády a stream může začít... plus jedno oznámení Legendary Edition s obrázkem níže v plném rozlišení, prosím :)
Kdyby to nějak napojili do jedné ucelené hry (vč. DLCček), to by byla paráda. Kdysi jsem četl že by to takto rádi udělali, ale to už je hodně kdysi.
Páni, konečně bych měl něco co by se dalo skutečně označit jako "První emoční pomoc." A v kapse!