Mafia III: Faster, Baby!

Mafia III: Přidej, kotě!

28.03.2017

Faster, Baby! je první příběhové DLC ke hře Mafia III, opět se ujmete role Lincolna Claye, k němuž se připojí jeho sestra ve zbrani Roxy Laveau, abyste společně odstranili zkorumpovaného šerifa, jenž terorizuje aktivisty, kteří bojují za práva občanů na okraji města.

Hra rozšiřuje obsah o dosud neviděnou část města New Bordeaux, nové postavy a další automobilové honičky nebo závody v nových autech.

Bylo to fakt krátký, ale ty tři mise jsou supr, napsaný taky solidně. Za plnou cenu ne, ale za těch 5 eurobucks v pohodě. Rozhodně lepší než ty Jimmy nesmysly co vyšly ke dvojce.

Faster, Baby! dlc to se tváří jako první velké placené rozšíření, které přichází s novou oblastí města Sinclair Parish a jeho venkovem. Do toho vážné téma, kdy si místní vládce šerif „Slim“ Beaumont prosazuje nadvládu a zvlášť trnem v oku jsou mu černoši. Což se má změnit s příchodem Lincolna Clayie.

Téma které zní rozhodně zajímavě, jen jeho převedení do hry je poněkud odfláknuté. Jinak totiž nelze zhodnotit pouhé tři mise příběhu, které hráči zaberou tak maximálně hodinu a půl, i s dokončením pak jedné vedlejší po dohrání hlavní linie příběhu.

Po dohrání tu tak není co moc dělat. Je tu sice nová činnost, kdy se dá pěstovat tráva a rozvážet po městě, ale k tomu jsem se nedostal, protože než vyroste produkt tak to nějaký čas trvá, pak se tam nabízí i nějaké vylepšování za vydělané peníze, ale to už mi přijde jen jako minihra, kdy se někdo bude věnovat tomuto zahradničení.

Samo město Sinclair Parish nevypadá špatně, jen je plné ramp které slouží k velkým skokům a ničení billboardů. Je škoda, že je opět víc toho nenabídne a slouží jen jako kulisa, pro honičky s policií. Ty nejsou špatné, jen je zde více policistů a vozidel než jsem dohromady viděl za celou původní hru, což působí komicky.

Ve finále působí DLC v poměru cena/výkon neslavně. Kdyby aspoň nabídlo více misí a využilo více nové město, bohužel takto nelze doporučit.
Tak Faster, Baby je poslední DLC a poslední kus Mafie 3, čímž ji mám dohranou se vším všudy. Poslední datadisk zavadí hráče na nové území přilepené k původní mapě. A ačkoli název a artworky devizují, že by se mohlo jednat o datadisk věnující se především autům a závodům, tak to bohužel není pravda.

Celkově musím říct, že tenhle datadisk na mne působil tak nemastně-neslaně. Příběh opět skoro nijaký (příběh by svým rozsahem v jiné hře plnil tak úlohu jednoho menšího až středního questu, a tady je na tom postavený celý DLC), celé to lze shrnout jednoduše, je tu rasistický polda, který si udělal své království, kde zákony zbytku země neplatí. Ukradněte složku s důkazy, zachraňte pár svědků a nakonec chyťte hlavního padoucha a pošlete k prokurátorovi na spravedlnost (velká změna oproti zbytku hry, kde je spravedlnost většinou kulka do hlavy od Lincolna). Celý ten nový kus mapy mi přišel úplně šíleně nevyužitý. Nechápu, uděláte poměrně rozsáhlý nový kus prostoru, a pak do něj nedáte skoro žádný úkol a jen se pohybujete po těch samých lokacích, a do zbytku nemáte důvod se podívat (ani žádný úkol, ani cokoli k sebrání, neberu-li v potaz TL-49, kterých je ale ve hře tolik, že není důvod je sbírat tady). A co mne i trochu vadilo, částí datadisku je rozbíjení věcí autem, čemuž napomáhá to, že místní jsou očividně úchylní do ramp, protože pro městě i okolí je samá rampa nasměrovaná především do bilboardů (ale i na střechy domů atp.), aby šly proskočit autem. To by bylo super v takovém Flatoutu, ale v Mafii? Ta by měla být co nejuvěřitelnější, aby si člověk připadal, že by se to mohlo skutečně stát, ale to tohle opravdu není. Stejně tak jako desítky nakloněných přívěsů u silnice se sudy či kládami, do kterých stačí střelit a poté jen trpělivě vyčkávají na první policejní auto, které pojede kolem, aby ho mohly zasypat. To jako vážně?

Celé DLC je opět jako jednohubka – hrozně krátké s minimem opravdových úkolů.

A jako sekundární rozšíření v tomto datadisku dostanete možnost pěstovat, sbírat a prodávat trávu. jediné co dodám - nuda. To mne fakt nebavilo.

Kolem a kolem, z třech DLC je tohle nejhorší datadisk. Je tu sice poměrně atraktivní nový kus mapy, ale ten je tak šíleně nevyužitý, že to hráči může být skoro jedno. Úkoly nejsou žádné terno, jsou nerealistické a velmi krátké. K tomu je jich opravdu jen pár. A posledním hřebíčkem do rakve je parťák – parťačka Roxy. Na rozdíl od vtipného Donovana z druhého DLC mi tahle ženská přišla hrozně otravná. To její neustálé buzerování do rádia, když jsem potichu likvidoval policejní stanici mi už lezlo na nervy.

Škoda, opět je vidět hrozný potenciál (úplně vidím pouliční závody pod útoky policie – bez ramp a skoků skrz předměty, nové káry, tuning, to vše proložené postupným odhalováním a sbíráním důkazů a zachraňováním svědků proti křiváckému šerifovi). Bohužel, opět nevyužitá šance.

Pro: Pěkná nová lokace, sem tam i docela zajímavý úkol

Proti: Vše hrozně krátké, mapa nevyužitá, nesmyslné rampy všude kam se podívám