Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

2K Czech

Česká republika
Založeno 2008, zrušeno 2017
2K Czech je české vývojářské studio z Brna, které vzniklo v lednu roku 2008 odkoupením Illusion Softworks firmou Take-Two Interactive. První hrou studia je adventura Axel & Pixel (vydáno pod značkou Silver Wish Games). Brzy poté vyšlo pokračování legendární Mafie, Mafia II. Hra se dobře prodávala a obdržela, i přes nenaplněná očekávání, relativně vysoká hodnocení. Studio však v této době opustila řada klíčových osob jako Dan Vávra, který následně založil Warhorse Studios. Studio však opustil i jeho zakladatel a dlouholetý ředitel Petr Vochozka, který následně založil nové studio Icarus Games.

Zatím posledním titulem od 2K Czech je Top Spin 4, který však nevyšel na počítače. Studio se poté odmlčelo na delší čas, kdy se spekulovalo, že pracuje na další Mafii, nebo že pomáhá s vývojem GTA 5 (tato spekulace byla popřena). Teprve v roce 2013 studio začalo být neobyčejně aktivní na sociálních sítích, než se v listopadu znovu odmlčelo. Brzy poté bylo oznámeno rušení pobočky v Praze a objevily se spekulace, že práce na projektu se z 2K Czech přesunuly do USA a samo studio má být někdy v budoucnu zrušeno úplně. Oficiální vyjádření k těmto spekulacím však chybí.

Studio se ještě podílelo na Mafia III, ale hlavní část vývoje probíhala v americkém Hangar 13. V červnu 2017 pak bylo oznámeno, že 2K Czech se sloučilo s Hangar 13.

Nejlépe hodnocené hry