Na PCGameru si to reinstalovali a sepsali moc pěknej článek.

Jak tu byla ta debata o městě kde není co dělat, tak to Andy Kelly hezky vystihl

Empire Bay is not littered with side missions, arbitrary collectibles, or crazy vehicles to steal. You never get to drive a tank or use a jetpack. But it's still a joy to wander and explore its streets—for what it is, and how it feels, rather than what it has to offer you between missions.
Jak tak poslední dny pročítám různá fóra, tak se nestačím divit. Já měl jen obří rozpětí rukou při příjezdu do vězení u jednoho vězně a pak Leo nehorázně na konci šilhal, jinak všechno ok. Mě spíš zlobily občasné dropy, kdy při zapnutí Vsync docházelo k drbání o něco častěji, když byl vypnutý, tak fps mi nešly pod kilo, ale zase ta humusácká čára v půlce monitoru, to se nedalo. Jinak souhlasím s názorem - zadarmo dobrý. 30€ bych za to nedal ani omylem.
@Hrdlodus (25.05.2020 13:20): No u mne to nebylo tak hrozné, mne jen sem tam to spadlo či zůstalo viset při načítání. Takže se to dalo, po povypínání některých funkcí v SW Radeon byla i plynulost použitelná (pro mne je už 30-40 FPS v pohodě, někdo by to nedal). Ale podle screenshotů na Steamu se spoustě lidí totálně sypaly obličeje či oblečení - to už se pak fakt hrát nedá. Velikost mi nevadí, těch 40GB mne nezabije a pak tu hru smažu z disku.
@Aaron_Hill (24.05.2020 19:29): Je to možný, že jsem si prve k tomu steam udělal to už si moc nepamatuju, ale ten současný co používám a kupuju přes něj hry jsem měl určitě o dost déle. Měl jsem celkem dlouhé období kdy jsem vůbec nehrál hry nebo jen na PS3.
Tak mám odjeto naprostou většinu hry v DE - hlavní příběh, Joea a část prvního Jimmyho. Můj obecný dojem že hry je asi takový - hraní je naprosto stejné jako původní Mafie 2, příběh i veškeré DLC se obsahově nezměnily (což je škoda, měli úžasnou šanci doplnit to, co ve dvojce mělo být a nebylo) a samotné herní mechaniky taky ne - veškeré triky jak oblbnout nepřátele a policii fungují pořád stejně, střelba a jízda se nezměnily. Takže jediný rozdíl je v tom, že bylo vylepšeno nasvícení a některé textury. A k tomu balíček nových bugů, mne trápí občasné pády a záseky při loadingu. Grafické bugy překvapivě u mne moc ne, ale podle screenshotů ostatních hráčů na Steamu to je u někoho dost velké téma. K tomu hra není moc dobře optimalizovaná, měla by na současném HW běžet plynuleji. Dohromady aktuálně zadarmo v rámci vlastnictví originálu - proč ne. Nicméně mohlo to být MNOHEM lepší.
Dík za komenty. Někde u rodičů bych tu hru ještě našel. Mám jich tam celou krabici, takže když to nainstaluju stáhne se automaticky do hry aktualizace. Já měl dojem, že to jde jen když jí mám na steamu. Tak paráda.
@pavouk2 (24.05.2020 11:00): Podle nějakých tabulek, je to 2x náročnější než původní díl.. každopádně pokud vlastníš původní mafii, tak by jsi měl mít upgrade zdarma, tak není nic lepšího než to vyzkoušet. :)
Čau prý je to špatně optimalizované. nevím co si pod tím představit. jestli to ještě vůbec rozjedu s GTX 970 na high? Původní dvojku jsem hrál ještě na starším železe na MAX a pokud bych tady musel tady snižovat na střední detaily tak se obávám, že by původní hra vypadala vlastně lépe :-D
@mazar1234 (23.05.2020 20:50): da, mas proste $0 skody na aute ... je to ve statistikach ... musim se teda priznat, ze jsem v minulem playthrough musel asi 2x podvadet se savegames pac docilit tohodle je asi nejtezsi ..
tak schvalne, hrajete to taky jako ja, aby jste nemeli ve statistikach ani jednoho zabiteho civilistu, ani jedinej skrabanec na aute a ani jednu vlastni smrt ?
@ajne (22.05.2020 20:40): Jenže to by to právě nesměl být jen ten remaster...

Mimochodem, to audio na tom PS4 (nevím jak XONE) je fakt solidně nechutné, když to člověk hraje přímo, je to ještě horší. Hra navíc nemá žádné nastavení výstupu, nic takového. S touhle opravou by fakt neměli dlouho otálet...
@ajne (22.05.2020 20:40): Poslední čtvrtina hry (dvojka) se hrozně příběhově rozpadá a jde cítit, že tam nějaké pasáže chybí a bylo by fajn kdyby to dodělali. Jenže to by museli předělat komplet hru jako to dělají v případě jednička a toho se nejspíš nikdy nedočkáme. F
@bukrrCZ (22.05.2020 19:03): Já na remake jedničky natěšený jsem, protože to bylo něco skoro jako nesplnitelné přání, ale pomalu začínám mít obavy...co hraju upravenou dvojku, tak vylepšené osvětlení, odlesky a textury (některé) nejsou špatné, dívá se na to celkem dobře. Ale prakticky žádné chyby nebyly opraveny, další přibyly. A co mne nejvíce mrzí, že je to opravdu kromě těch drobnosti 1:1 k původní verzí. Přitom autoři dvojek si tak stěžovali, že spousta pasáží chybí kvůli urychlenému vydání. A kdy mohl být lepší čas dodělat tyhle místa než při remasteru? Ach jo. Nebýt zdarma, peníze bych za tenhle remaster nedal. Je mi líto. A to je M2 totální srdcovka.
Paráda, zrovna hraju a totální zásek na loadingu :-D No nic, tak si dáme opáčko mlácení nevěrníka sestry...
@Paul (22.05.2020 19:07): Bohužel..... pár sekund a dokážou mi úplně pokazit jeden z nejsilnějších zážitků. Ale co, jako fandovi se mi to nelíbilo, takže jeho cameo prostě neuznávám. A když budu chtít, napíšu petici a oni to předělají! Síla všeznalých fanoušků dokáže i Mass Effect změnit!
"Joe nebyl součástí naší dohody." Konec je pořád perfektní. Z obrázků jsem si moc nesliboval, ale v pohybu to vypadá dobře. Škoda jen neustálého doskakování textur. Dokonce mě to navnadilo na remake jedničky, který jsem měl u zádele.
@ajne (22.05.2020 16:00): no, co jsem četl tak je DE ještě horší :) Mě tedy trojka snad nespadla, ale pamatuju si že s tím frantíkem jsem tam taky měl nějakej bug že se pak nespustil skript další mise a musel jsem to jednou opakovat, pak už to bylo ok.
@Paul (22.05.2020 15:43): No já jsem nikdy potřebu DLC u trojek neměl, protože mi při prvním odehrání po polovině začaly hrozně padat, takže jsem to co nejrychleji dohrál a šel jinam. Při druhém rozehrání na jiném HW jsem se dostal něco přes půlku a pak to zůstalo viset - pokaždé, když na mne zaútočil ten frantík s celou eskadrou, tak jsem je pozabíjel a pak to spadlo. Nepomohlo měnit ovladače, zkontrolovat data, měnit nastavení - prostě to pokaždé spadlo, odehrál jsem to asi 12x (a že to nebylo jednoduché, na hráče jde řádná přesila) a přes všechno pokaždé pád hry. Tím se pro mne trojka stala nedohratelným střepem. Tak jsem zvědav, jestli DE tomu u mne aspoň trochu spraví reputaci, a budu to moct konečně normálně v klidu dohrát.
@ajne (22.05.2020 15:40): aspoň DLC jsou u trojky mnohem lepší než u dvojky. Sice taky relativně krátký, ale aspoň jsou to příběhovky kde si s tím dali nějakou práci.
Koukám že mi to na Steamu dalo automaticky Mafii II Definition Edition, když mám nainstalovanou Mafii II.
Ale zatím hraji občas tu původní a moc se mi to instalace DE nechce. Viděl jsem na internetu videa a kvůli těm minimálním grafickým úpravám které ani ve hře skoro nepostřehnete to snad ani nemá cenu.
@Paul (21.05.2020 23:56): Když je řeč o Nolanu Northovi, tak mi YT už zase nějakou dobu nutí video Nolan North Talks to Nolan North, už to pomalu beru jako každoroční klasiku :D https://youtu.be/YpRkT9JxdnE
(dabingový fun fact, který nikoho nezajímá, ale mně to přijde super: česká verze tady dodržela předchozí herní obsazení obsazení a tyhle 'normal' civily daboval Petr Lněnička, který taky v Assassin's Creed stejně jako North daboval Desmonda a Abbase :D)
Projíždím si tak dabéry Mafií a docela koukám, v jedničce Sáru dabovala Cara Buono z Mad Men/Stranger Things, Sama Matt Servitto z Banshee..a ve dvojce se dokonce vyskytl Nolan North, kterýho jsem tedy absolutně nepoznal.
Tak remaster dle ocekavani a tradic posledni doby. Necekal jsem nic jinyho.

Remake jednicky me zajima cim dal tim vic.
@Paul (21.05.2020 19:36): Dalo se to udělat mnohem lépe, já osobně se po dohrání na PC vracím zpátky k originálu, protože ty obličeje nezvládnu. Ano, občas je to lepší, ostrost je fajn, prerendered cutscény jsou až na pár věcí super (pominu-li zcela ty obličeje), ale ve výsledku to dopadlo celkem dobře.
Problém je v tom, že nejdůležitější je tenhle remaster pro PS4, kde ovšem v onom katastrofickém stavu – a jsem zvědavá, za jak dlouho tento komentář nebude pravdivý.

Popravdě jsem ale doufala, že opraví některé věci z původní hry, co nejsou ten všemi vyžadovaný vystřižený obsah, tohle by na rozdíl od toho remaster napravit mohl, například nikdy nekončící léto při pohledu z okna do dvorku u Joea v domě nebo chybné plakáty v prologu a další nepřesnosti. Bohužel, to se nestalo, což mě opravdu mrzí, viděla jsem to jako šanci :/
Tady je poměrně detailní srovnání obou verzí. Shrnutí: Definitive má často lepší textury a lepší kvalitu osvětlení. Má horší facial animace (hlavně očí), nemá noční odrazy na silnicích a víc v ní doskakujou stromy. Plus je asi zabugovanější.

Jako potenciál by tam byl, ale chtělo by to ještě všechny ty nedostatky dopečovat, což se pravděpodobně nestane.

@themacs (21.05.2020 18:11): ano, jimmy DLC jsou v podstatě odpad aby si mohli odškrtnout "máme DLC". Čímž neříkám že jsem je nedohrál :) Mafia 2 má zábavný herní mechaniky a pěkný město, takže i tohle odpadní DLC mě bavilo, ale ta absence snahy tam je.
Joe Adventures je aspoň trošku lepší, má zapojení do příběhu a pár dobrých misí, ale taky bohužel i dost časovaný výplně.
@Luďa (21.05.2020 19:14): Přesně, ty mise jsou časově omezené, což drtivé většině hráčů bude vadit. Navíc jsou ty mise o ničem, já jich teda hrál jen pár, pak jsem se na to vybod, ale mostly negative recenze na steamu docela mluví za své ... extrémní jízda z první Mafie byla podle mě něco jiného ... to byly řidičské mise, které alespoň pro mě byly docela zábavné a ty auta byly hlavně zajímavé a vždy sis to auto mohl nechat, což byla taková odměna ... dodnes mě štve, že mi chyběla jedna jediná, kterou jsem neudělal ...