@ajne (21.05.2020 15:49): No právě, jsem si u těch dvou DLC říkal, kdo to sakra vůbec je ten Jimmy a jak to souvisí s příběhem ... no vlastně vůbec nijak, je to navíc i jiný svět, kdy v Empire Bay je úplně jiná Mafie, žádné postavy ani děj z původní hry tam není a ani nijak neodkazuje ... sakra vydávají v DLC něco, co nemá s původní hrou víceméně nic společného ....já doufal aspoň v rozšíření příběhu, ale tohle?
@themacs (21.05.2020 14:39): Bohužel souhlas. Ten s Joem aspoň doplňuje původní příběh, ale ten arkádový styl se do hry moc nehodí. Další dvě DLC mají stejně blbý způsob hry, a jako bonus dodávají nezáživnou postavu prakticky nesouvisející s příběhem hry. Hodně podobný příběh jako u KCD - uchvacující základní hra a téměř zbytečné datadisky.
Tak jsem včera rozehrál DE a první čeho jsem si všiml, bylo jak chlápek uklouzl na chodníku, propadl se do země a už se nevynořil :)
Vzhledem k tomu, že tu není volná jízda, hra mě vždycky tak nějak někam tlačila. Pořádně jsem si město neprojel. Takže až budu bydlet v tom pěkným baráku, hodlám se na chvíli zastavit a projet si město, různá zákoutí a zkusit pár blbinek a tak. A taky vzhledem k tomu, že tu jsou lidi, kteří o této hře ví mnohonásobně víc než já, mohl by mi někdo doporučit nějaká místa nebo činnosti, které bych měl vyzkoušet?
@Korbitch (20.05.2020 17:34): Jedno jim musím nechat, mají tam krásně připravená readme...

Minimální systémové požadavky:
Systém: Windows 8.1 64-bit
Intel CPU: I5-2500K
AMD CPU: AMD FX-8120
RAM: 6 GB
AMD GPU: Radeon HD7870
NVIDIA GPU: GeForce GTX 660
GRAFICKÁ PAMĚŤ: 2 GB
PEVNÝ DISK: 50 GB (volného místa)

Doporučené systémové požadavky:
Systém: Windows 8.1 64-bit
Intel CPU: I7-3770
AMD CPU: AMD FX 8350 4,0 Ghz
RAM: 8 GB
AMD GPU: Radeon R9 290X
NVIDIA GPU: GeForce GTX 780
GRAFICKÁ PAMĚŤ: 4 GB
PEVNÝ DISK: 50 GB (volného místa)

Ostatní požadavky:
První instalace vyžaduje jednorázové připojení k internetu kvůli ověření na službě Steam; mezi požadované softwarové instalace (přibalené ke hře) patří klient služby Steam, Microsoft Visual C++2012 a 2013 Runtime Libraries a Microsoft DirectX.
Podporované operační systémy
Windows 8 64-bit
Windows 10 64-bit
@Paul (20.05.2020 14:47): Na co je tam více sněhu v ulicích, když ho chodci neušlapávají, ale prochází skrz něj? Tohle se dá chápat u nějakého modu, ale ne remasteru za 30 éček. Vypadá to, jak kdyby pustili ven nějakou alfu.
Tak už jsem přišel na důvod děsivě nízkého výkonu u mne - v ovladačích mi Radeon k M2:DE aktivoval "Ostření obrázků Radeon". Ve většině her to nevadí (a možná to někde i něco vylepšuje - blbě se to očima porovnává) - ale u M2 to způsobí masivní propad výkonu. Raději jsem taky vypnul Radeon Chill. Nyní už je to i hratelné (byť ta optimalizace je stále na bodu mrazu).
@Paul (20.05.2020 09:54): Hodně by mě zajímalo, jak by to vypadalo na tom RenderWare, posledních pár týdnů jsem se tím dost zabývala, ale nutno říct, že The Illusion je podle mě skvělá záležitost.

@Luďa (20.05.2020 13:58): Ano, vyměnili, ale poslechni si pěstní souboje – možná už jsem tu někde psala přirovnání, že to zní spíš jako zvukové přechody do videa – to je za mě vůbec nejhorší. Remaster ale dělalo d3t. ne vyloženě H13.

@Paul (20.05.2020 14:47): Ta velikost už pomalu leze dolů, ale důvod, proč je to tak velké, je třeba tento – https://youtu.be/bG5OZzPRP4A – oni totiž jaksi remasterovali i vystřižené věci, to nás opravdu pobavilo.
Roztomilý srovnání. Definitive Edition: O 40 giga víc, o 100fps míň, postavy vypadaj divně a stromy doskakujou dva metry před váma. Ale máte lepší textury! Někde.

tyvole to mi fakt vysvětlete. Jak z 200fps uděláte 80. Když ta hra vypadá stejně nebo hůř. Co to je v tom D3T za patlaly?

edit: beru částečně zpět! Zkoukl jsem ještě jednou začátek videa a u definitive má zapnuto MSAA 4x, zatímco u original je AA vypnuto. To by mohlo ten rozdíl, částečně nebo úplně, vysvětlovat. MSAA je hodně náročná věc.
Zdá se mi to, nebo vyměnili ve hře zvuky zbraní? Takže to místo pořádnýho bang bang dělá to moderní tichý pfff pfff. Už jenom z toho intra Hangar 13 je vidět, že o zbraních ti vývojáři vědí úplný prd a viděli je maximálně na wikipedii. :D
Zírám jak puk. Remaster se mi objevil v knihovně... Vůbec jsem nezaznamenal, že by ho dávali k původní verzi zdarma.
@Cobot (20.05.2020 09:40): Já to zatím moc nezkoumal, protože dohrávám jinou hru a hlavně i když si chci Mafii 2 zahrát, tak ačkoli nejsem vůbec FPS Hunter, tak stabilních 15 je i na mne málo, rozhodně můj HW má na víc. A očividně snížení detailů nepomůže, možná, když to osekám úplně, ale tak to si už můžu zahrát originál, který mi v plném rozlišení a detailech poběží jak po másle. Nechci být předem kritický, navíc Mafia 2 je z mých absolutně top her, ale zatím ten remake spíš působí jako průser...
@Brasikona (20.05.2020 03:18): tohle je lepší vyjádření, konečně takový smířlivější, dokonce je ochoten dát remaku šanci nejdřív ukázat že je blbej, než ho bude kritizovat :)

Dost by mě zajímalo jak by ta série dneska vypadala, kdyby udělali jak chtěl

"aby se druhá hra udělala na původním engine M1 jen pro PC a co nejrychleji. "

Místo toho chtěli cílit na konzole, vybrali renderware engine a dělali na něm, aby jim to EA pak koupí Criterionu zařízlo a oni mohli začít od nuly dělat nový engine na tehdejší nextgen. A tak se jim to protáhlo, že ta hra vyšla až pět let po vydání nextgen konzolí.
@ajne (20.05.2020 08:29): Já si všimnul, a netvrdím, že to tak je, jen rozdílu na láhvích a skleničkách s chlastem. O to víc mě šokuje ten rozdíl 8 vs 44GB jak tu psal Paul.
No dělal jsem jen krátký test 2 DE (spustit a benchmark), a vtipné je, že ať jedu v QHD s vyhlazováním, či v FHD bez vyhlazování, tak dostanu v benchmarku krásných trhaných 15 FPS. K tomu mi benchmark hlásí, že mám CPU frekvencí 10GHz - wow! A texty v menu pokaždé vypadají, jako bych jel tak v 800x600. A skoro nevidím ve vizuálu u benchmarku skoro rozdíl oproti 10 let starému originálu. Takže ta hra potřebuje ještě hóóódně doladit, jinak je to zatím spíše downgrade edition. Nadávat nebudu, dostal jsem ji jako vlastník původních dílů na Steamu k dispozici zdarma, ale dát za to peníze, byl bych asi v tento moment hodně rozladěn.
@stepankoby1 (19.05.2020 22:14): Ok, včera nepomohl ani restart steamu. Teď jsem to zapl a DLC tam mám ... ne že by bylo o co stát no ... jediné, co za to jakž takž stojí a jak už zde bylo Paulem zmíněno, je to s Joem. Ty ostatní 2 příběhovky stojí za starou belu.
"OK. Takže ještě jedno vyjádření :) Je poměrně obtížné a nepříjemné s ledovým klidem 11 let poslouchat různé fámy, drby a pomluvy, jak vás odněkud vyhodili, protože se prý kvůli vaším megalomanským plánům nedalo něco dokončit a celou dobu být zticha, protože dodržujete dohody a smlouvy a jste loajální ke svým kolegům a přátelům, kteří tam stále pracují. Takže tady to máte od toho, kdo mě měl "vyhodit".
Odešel jsem sám. Hra se rozhodně neodkládala kvůli mým megalomanským plánům. Vzhledem k tomu, že jsem na ní po většinu jejího vývoje nepracoval a dělal jsem v jiném teamu na něčem jiném, šlo by to i dost těžko. Právě naopak. Já jsem se celou dobu snažil megalomanským plánům bránit a pokud snad něco mohu říct, tak jsem byl od začátku zasadně pro to, aby se druhá hra udělala na původním engine M1 jen pro PC a co nejrychleji.
Co se remaku týče, vizuálně vypadá velmi dobře. Vzhledem k tomu, že to nebude 1:1 remake, tak si nechám hodnocení na dobu až vyjde.
Přepisoval bych já něco v kánonu M1, kdybych dělal remake? Určitě. Byla to první věc, kterou jsem napsal, takže vyladit by šla zcela jistě. Moc dobře ale všichni, kdo mě znáte víte, že nemám rád remaky, rebooty a restarty, obzvlášť pokud je dělá někdo jiný, než původní autoři, protože obvykle to není zdaleka tak dobré jako originál. To platí i pro hudbu, remastery vinylů a další věci. Nemám to rád. Moje vlastní práce pak pochopitelně není vyjímka, takže můj postoj je zatím rezervovaný :)
Pokud by bylo na mě a měl dělat nějaký remake, nebo directors cut, tak by si ho jistě zasloužila M2, protože tam je hodně věcí, které by si zasloužily dodělat do plánované podoby a jestli mě něco mrzí, tak promarněný potenciál zde a rozhodně bych rád pomohl s realizací původního záměru, protože si to ta hra zaslouží.
Když jsem teď viděl po dlouhé době intro M2 s tím malým klukem a fantastickou hudbou od Matus Siroky, málem mě vyhrkly slzy :) Škoda, že pak následuje ten první quest..."

Vávra se ještě o trochu víc rozpovídal k nedávné výměně mezi jím a Jarkem Kolářem, rozhodně bych mrkla, celé to bylo dost zajímavé: https://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 35917&type=3&theater
@Aaron_Hill (19.05.2020 23:13): DLC jsou bohužel arkáda, mise představené formou obrazovky s textem atd. Jen to Joeovo rozšiřuje příběh a snaží se o to i cutscénami, ale ne po celou dobu, což je škoda, začátek toho DLC vypadal hodně nadějně. Ale rozhodně je to hratelné, některé mise jsou opravdu zajímavé a dost lidí to ocenilo, s Jimmym je to ale už horší.

@Paul (19.05.2020 23:32): Hoši mi tu tvrdí, že tam PhysX je, ale některé jeho části prý nefungují, zrovna právě oblečení, ale zapnutý má být automaticky.
-----
Každopádně ten přístup, který zvolili s původní verzí a DE opravdu oceňuji, za to palec nahoru. Já se hlavně bála, ať to nepřepíše tu hru, protože to v posledních dnech začalo zmiňovat čím dál víc lidí. Sice mám tolik od Steamu zbavených verzí, ale radši chci mít vždy jistotu, že můžu rychle stáhnout ze Steamu další do zásoby.
@Aaron_Hill (19.05.2020 23:13): vylepšená je diskutabilní (něco jo, něco je naopak zhoršeno) a DLC už jsem měl, tak mě prosím omluv že se hýkání nezůčastním :) Od těch DLC si ale moc neslibuj, jediné které za něco stojí je to s Joem a i v něm je jen pár solidních misí.

Ale taky si to plánuji znovu zahrát, ale až po remaku jedničky.

@Bursoft (19.05.2020 22:50): mimochodem, je v tý definitive vůbec physX? Protože to mělo ohromnej efekt v původní dvojce. Nejen oblečení ale hlavně destrukce s tím byla mnohem lepší.
Spadne mi z nebe zdarma vylepšená verze hry, kterou jsem si před deseti lety koupil, navíc se všema DLC, která jsem neměl. Jeden by čekal, že si tu společně zahýkáme nadšením... Já se opravdu těším na znovudohrání a pevně věřím, že DLC mi vynahradí letité zklamání, které tehdy přišlo s dohráním hry za jedno odpoledne. Ze strany vydavatele je to skvělé gesto.
@Paul (19.05.2020 22:39): Jo, beru zpět, co jsem psal před tím. Nedalo mi to a sosnul jsem i původní. Docela čumím, jak dobře M2 vypadá, ta původní. A oblečení funguje jak má :D

V definitive jsou rozhodně lepší stíny a vyhlazování, rozhodně to není tak blurry, jak původní M2, textury asi o něco, ale celkově to vypadá fakt skoro stejně.
Uvidíme, jak bude za týden vypadat ta PS4 verze. PC je na tom o poznání lépe, ale pořád tam jsou grafické nedostatky, které snad opraví, jenže tváře postav mě pořád děsí.
@Mendoza (19.05.2020 22:26): mohlo být hůř, ale i lépe. Jsou tam o něco lepší textury, ale některé stromy jsou bez listí a je tam větší pop-in, Vito občas šilhá a Joe vypadá divně :)
@Paul (19.05.2020 22:02): Vypadá trochu jak Stallone v Rockym :D

Nicméně teď jsem hrál úvod a vypadá to docela dobře.. nemyslím si, že je úplně namístě říkat, že se nic nezměnilo, textury jsou jasně ostřejší. Možná bude třeba sundat 10 let starý růžový brýle. Na první Mafii jsem si taky nedávno říkal, že nevypadá ani dnes tak blbě.. až jsem se podíval na nějaký screenshoty :D
Mě fakt fascinuje tohle:

Mafia II (classic): 7.85 GB
Mafia 2: Definitive Edition: 44.89 GB

Na 99% bych se byl ochoten vsadit, že je jen odflákli kompresi a žádný znatelný vylepšení textur nebo kvality audia co by to ospravedlnilo tam není. Uveďte mě někdo v omyl :)
Lidi, v Malajsii je M2DE na PS Store zdarma...
A velké je to proto, že tam nechali všechny jazyky a další věci, hádám, že něco časem možná zmizí.
Jinak PC verze vypadá rozhodně lépe, audio opraveno, ale pořád tam je šíleně moc grafických nedostatků. A prý vymizela nějaká hudba, ale už pracujeme na doplnění.

@Cobot (19.05.2020 18:28): Byla to dlouhá noc, pravda :D
Mimochodem, pokud byste někdo vlastnil Mafii II Classic bez dlc, restart steamu vám je všechny přidá i do ní.
@Bursoft (19.05.2020 19:53): Vortex testoval PC verzi, ta asi běží líp než (zatím) konzolová. Koneckonců kdyby zmrvili i tu, když PC verze dvojky byla naprosto perfektní, to by bylo smutný.
Koukal jsem na Vortex a kromě oblečení, který je přilepený na postavy a hrozně mě to irituje, tak jim to jelo naprosto v pohodě. Žádný problémy s frameratem nebo audiem. No a když to budu mít zdarma, tak to v nejbližší době taky zkusím..