Pokud vlastnite Classic dvojku, tak si najdete ve Steam storu definitive, dejte play a klidne to pak zruste. Tim si pridate Definitive do knihovny vedle classic. Vyhoda tech definitive dvojky a trojky je predevsim pro ty, kteri nevlastnili DLC (takze treba pro me :)).
@davidjaho (19.05.2020 19:13): V ničem, takhle je to úplně ideální. Noví hráči budou mít porovnání, pamětníci si můžou pařit to svoje. A kdyby někdo chtěl čistě původní verzi bez remasteru, legálních překupníků klíčů pár existuje.
No takže je vlastně všechno v pořádku, ne? Původní verze zůstala a kdo si koupí novou dostane přístup i k té původní. V tiskovém prohlášení stojí, že kdo již vlastní dvojku na Steamu dostane i Definitive. V čem je teda problém?
Tak Mafia II je změněna na Mafia II (Classic). Zakoupením Definitive Edition získáte Classic edici zadarmo, naopak to zřejmě fungovat nebude.
@Brasikona (19.05.2020 13:26): máš tedy obdivuhodný přehled.

Teď koukám na Vortex a říkaj, že definitive edice dvojky a trojky skutečně na steamu "přemaže" starou kopii. Prej jsou hodný, že to máme zdarma... No tak pěkně děkujeme :)
@Cobot (19.05.2020 11:31): Zvuky, kromě zbraní, jsou původní, tam doufám k žádnému zhoršení nedošlo. Nové zní zvláštně, u pěstních soubojů vyloženě komicky, ale to už jsem zmiňovala. Hlavní problém v tuto chvíli je, že je zabugovaný audio systém. Hra má čtyři okruhy, efekty, dialogy, hudbu, rádio, přičemž dialogy jsou špatně. Patch 1.01 to neopravil, snad už je nebo bude další, který už ano.

Facial expressions (normal mapy) jsou každou chvíli rozbité, postavy šilhají, na konci záběru jim zničehonic vyjedou oči jiným směrem (je to dost děsivé), kdysi jsme se smáli našim úpravám postav v cutscénách a říkali jsme jim dead inside, Vito tak teď vypadá každou chvíli, některé textury nefungují 100 % a dost jich zůstalo low-res, nesedí UV, oblečení se podivně lepí k modelu, po prerendered cutscénách jim zůstala hrát smyčka skladby a evidentně neopravili těch pár chyb, co bylo v původní hře (třeba chybné plakáty v prologu), nedá se skoro jezdit tunelem kvůli propadům FPS, které vlastně provázejí celou hru a další věci.

Plusy: silnice, občas lepší model, ve Frankieho díře je šutr navíc. To by bylo shrnutí po půli hry (do poloviny kapitoly 8) v australské verzi s patchem 1.01, který měl 3 GB, ale zdá se, že nic neopravil, ačkoli to patch notes tvrdí. Uvidíme, co nám naservírují dnes. A já upřímně doufám, že toho nebude třeba tolik vypisovat...
@Clorky (19.05.2020 10:32): moc nechápu, na co narážíš, jakože ta Mafia 2 remastered bude nefunkční, to už se ví? něco jsem tu četl o patch v den vydání, ale to je dnes taky docela známá praxe, otázka je, co má opravovat...
@Brasikona (19.05.2020 11:03): mě je samozřejmě jasný, že jde o peníze. Zas nedělejme evil ze všeho. Vydělat peníze není nic špatného. Minimálně to zprovoznění na aktuální toustry je mnohými žádané. Nikoho nikdo nenutí to kupovat. Když už, tak jde o to mrhání lidskými zdroji, že by mohli dělat něco nového než se pořád ohlížet zpátky.

Ale mě jde o něco jiného. Distributor ti řekne. Hele tady máš Mafii 2. Chceme jí vydat znovu a zprovoznit na aktuální konzole a trochu vytunit, aby to nevypadalo tak blbě. No a tady právě dojde na to co nechápu. Grafik vytáhne ze hry nějakej model a to je tak neschopnej, že ho udělá hnusnější? Dyť to jde přeci proti logice. Nebo ze vezme originální zvuk a ten se zprzní. Dyť každej má aspoň nějakou vlastní kvalitativní kontrolu když už od někoho nadřízeného.

Jako beru, že to dělá někdo neschopnej, kdo to neumí. Ale ten zas raději použije to co je lepší nebo někoho jiného a vydá to třeba za svoje dílo. Nebo chápu chyby v programování, že má nová verze bugy. nechápu ale když už někdo něco před lety nakreslil, tak jak je možný to prostým převodem do vyššího rozlišení a "zkrášlení" udělat ve výsledku hnusnější. Tohle myslim :)
@Cobot (19.05.2020 09:29): Ono je to s tím Vávrou trochu složitější, ale o vystřiženém obsahu se můžu rozpovídat dost. Část toho musela jít ven víceméně před finálním dokončením, protože ani nesmazali všechny soubory a něco se dalo obnovit, viz naše dlouhodobá práce: https://youtu.be/-ncih5v823M (ale třeba kino je kompletně nové, po tom žádné soubory nezůstaly)
----
A přesně, já bych od remasteru taky čekala funkčnost. Po screenech jsem v grafická vylepšení nevěřila, ale ta hra je v tuto chvíli jedna chyba za druhou. Jestli tam dneska maximálně zítra nehodí nějaký pořádný patch, tak to bude fakt zlé. Uvidíme, jak bude vypadat PC verze, ale dost možná vám spíš doporučím zůstat u originální verze a můžete zkusit Old Time Reality mod... Čistě z principu, poslední věc, která by mi udělala radost, bude kompletní česká lokalizace. Když nebude, bude mod na PC a jdeme od toho.
@jones1240 (19.05.2020 07:26): V té scéně je fajn, že na rozdíl od původní 720p BIK prerendered cutscény tam nezůstalo sklo ve vzduchu... Škoda, že tam nezůstala ani atmosféra z nasvícení.

Jinak, modeři na tohle budu asi kašlat, minimálně my, Rusové a další asi taky. Tam nemá cenu nic brát, aspoň ne v tomhle stavu, možná nějaké textury a převedeme Lincolnovo auto. Fun fact: Lincolnova bunda, kterou udělal Sliderv2, Vitovi alespoň sedí, ne jako ta tady...

@Cobot (19.05.2020 08:14): Důvod? Rychlý prachy...
@S4TW (19.05.2020 10:16): Ja mam obecne z remastery dobre zkusenosti, skoro vzdycky to je k lepsimu. Ruzne Final Fantasy a dalsi JRPG. Zapadni remastery jsou na tom asi hur. Jedine co mi obcas vadi je zdebilnovani nekterych mechanismu hry aby to mohli hrat i hraci co maji misto mozku z piva kostku :)

Daleko horsi nez remastery jsou porty her z platformy na platformu bez zasadnich uprav. Mozna si to s timhle i plno lidi plete.
@S4TW (19.05.2020 10:16): +1. V podstatě jediný význam remasterů je vydání na nové platformy. Po všech těch graficky zpackaných remasterů, co jsme v minulosti dostali, mi přijde docela úsměvné, že se nad tím má furt někdo potřebu pozastavovat.

Osobně doufám, že se prodejům bude dařit a Mafia 4 bude co nejdříve. Sám si ten remaster možná dám, pokud mě remake jedničky bude bavit.
Mě teda přijde, že lidi od remasteru čekají pořád víc, než by měli... Respektive po zkušenostech s ostatními remastery se dalo čekat něco podobného... ale je pravda, že tohle místy vypadá snad i hůř jak původní verze, ale zase, podobná porovnávací videa existují u spousty dalších remasterů.... Já oceňuji hlavně to, že to půjde hrát třeba na PS4, víc od toho nepotřebuji, za plnout to stejně kupovat nebudu, i když, když dopadne aspoň obstojně remake 1, tak si fyzickou kopii pořídím (celé trilogy)...

@player (19.05.2020 09:30): 1 nemá být remaster, ale remake, tam se dají očekávat zásadnější změny, zdali k lepšímu, k tomu byla skeptická většina hned... teď bych řekl, že se jen modlí, aby to nebylo k tak moc horšímu :D
@Clorky (19.05.2020 00:27): Přidávám se. Taky si myslím že to poserou. Mám na Steamu Mafii 1 a Mafii 2 a nevidím důvod proč bych si měl kupovat remaster těchto her navíc když k tomu ještě dávají velmi nepovedenou Mafii 3
@ntz (19.05.2020 09:20): Já se o to nikdy moc nezajímal, ale ze hry bylo odstraněno, resp. nedoděláno spousta věcí. Nějak to soviselo s tím, jak Vávra odesšel. Je to znát na DLC. Ale já tyhle věci nikdy moc nesledoval. Internety jsou toho předpokládám plný.

Kdyby to byl opravdovej remaster, tak tu byla micro šance, že tam ten vystřiženej obsah daj.
Tak jste mě trochu vystíhovali a ráno jsem při oblíkání stáhnul starou verzi a i to spustil. Vypadá to furt k světu. Sice si moc nemyslim, že nová verze zruší starou, ale tak pro jistotu. I když stejnak si myslím, že už aktualizace zakázat nejdou.

Jinak docela sešup. Nejdřív relativní nadšení a teď studená sprcha. Ale přidanej obdah do dvojky jsem ani tak nečekal.

Stejnak by mě zajímalo jakej je racionální důvod zhnusit puvodní hru? Jako vážně proč by to někdo dělal? Vždyť to nedává smysl.
Mě přišla krásná ta scénka jak Vito s Joem vykrádají obchoďák a prvně se střetnou s nepřátelským gangem, tam v jednu chvíli měl Vito výraz jako kdyby byl mimořádně spálenej a mimo :D

S takovouhle už nebudou mít modeři moc práce s děláním bláznivých kejklí s obličejem postav.
@Paul (18.05.2020 23:46): Škoda, že ten patch spíš jen přidal to humorné logo :D Audio pořád na jeden kanál, nevyvážené a zatímco jsem byla na 15 minut pryč, ostatní našli nejméně 10 grafických chyb... A ta za zaloopovaná hudba je taky super. Postavy chvílemi vypadají docela k světu, jindy vypadají, že za chvíli zemřou. Ani nevím, jestli se ještě smát.
https://cdn.discordapp.com/attachments/4 ... 81377792/unknown.png

Ovšem pochybuji, že by tohle dali zadarmo, když fungovaly stránky na PS Store, než to sundali (hah, nejdřív Microsoft, teď Sony), Mafia II: DE hlásala cenu 800 Kč.

No, ale prý nemůžeme ani vinit Hangar 13, podle úvodní cutscény na tom prý dělalo d3t, bůhví, jak tam s tím 2K manipulovalo... Vše zůstává jinak při starém, kromě těch nových zvuků, pochybuji, že se v druhé půlce objeví něco vystřiženého.

A vskutku, po tomhle se o remake skutečně bojím, nadšení upadá, protože se může pokazit tolik věcí...
@SimonEndt (19.05.2020 00:18): vzhledem k tomu, že tyhle remastery (dvojky a trojky) očividně vlastně nic nepřidávaj ani nevylepšujou a jsou jen od toho aby vyšly na současných konzolích a 2K trochu podojilo jejich vlastníky, tak pochybuju že se bude cokoliv měnit. A remake Mafia 1 dostane vlastní profil.
Už tam má day one patch (nutnej u remasteru, pathetic) a framerate v tunelu někde kolem 20ti a obří 2K ACCOUNT logo permanentně na screenu.

Ubohost.

Joe vypadá bizarně, audio je v hajzlu..fascinující, fakt že jo. Začínám se obávat o kvalitu remaku jedničky. A doufám že mi původní dvojku nesmažou ze steam accountu nahrazením touhle "definitive".
To je... to je tak zlé. Dropy, audio celé špatně (mono, levý kanál, mění se hlasitost), zrcadla jak v Mafii 3, je toho fakt hodně. I když to dostane patch (prostě musí co nejdřív), v tomhle stavu je fakt ostuda, že to vyšlo. A nové zvuky jsou podivné, především u pěstních soubojů.

Když budu citovat Joea: "Tohle se nemělo stát, tohle se nikdy nemělo stát..."
@stepankoby1 (16.05.2020 21:02): No to ne, mě se ty ksichty taky nelíběj a mám v plánu si to někdy znovu zahrát včetně všech DLC a splnit všechny ačívy. U starších her mi to je jedno, protože, když mám placku, tak mi to upgradovat nemůžou (třeba sebrat některé skladby z GTA:SA či GTA IV), ale Mafia II legal non Steam verze bohužel neexistuje.
@Brasikona (16.05.2020 21:06): Mně přijde zvláštní, že ještě DE nemá na žádném obchodu profil, o to víc se bojím. Spekulovalo se i o několikaměsíční exkluzivitě pro epic jak u jedničky, tak u dvojky, jenomže ani tam ještě není. Nevím, budu doufat a uvidím. :D
@stepankoby1 (16.05.2020 21:02): No, mně to přijde dost zvláštní... Ale kdyby se to stalo, dej vědět, já mám tolik non-Steam Mafií 2, že bych každému mohla dát jednu :D A stejně si vždycky rozsekám tu Steam verzi... A proto dodnes nemám Playboye a plakáty :D
@Brasikona (16.05.2020 16:07): Nejvíc mě děsí jeden drb, co jsem slyšel, a to že se automaticky na steamu všem vlastníkům Mafia II upgradne na Definitive Edition stejně jako tomu třeba kdysi bylo u Stronghold HD. Z traileru to vypadá pěkně hnusně a z downgradu obličejů mám ještě větší závratě než z ACIII remasteru, rozhodně chci původní verzi. :D