Hlavne táto debata už patrí inde.

Každopádne nechcem nikoho urážať, ale pripadám si ako v praveku. :)
@Crash (14.09.2015 11:09): Nebo DotA 2, které dal 50 %. Ano, sice asi jde spustit bez Steamu, ale uživatel, který údajně do dnešní doby neměl tušení, co Steam je, si stáhl non-Steam verzi Doty 2 a už před dvěma lety ji hodnotil? Asi ji jenom hrál u kámoše (:

Já jsem se tím snažil poukázat jen na to, že to, co bylo před deseti lety, už dávno neplatí. Excalibur už nevychází, máme detailní fotku Pluta a v Housovi Všichni umřeli.

@Cobot (14.09.2015 11:15): No já to vím, však jsem psal, že Steam account mám skoro deset let. Kámoš má taky radši GOG před Steamem kvůli tomu, že nemusí mít třeba staženého klienta a taky že stahuje rovnou instalační soubor. Každý má jiné preference, teď vyšel i GOG Galaxy, tak odvětil, že to (zatím - moje poznámka) není povinnost a to, že nejdřív musí čekat, až se mu to stáhne a pak musí čekat, až se mu to nainstaluje, je jeho věc.
@Cobot (14.09.2015 11:15): Steam začal predovšetkým ako zastrešenie automatického updatovania a manažmentu (servery a anti-cheat features a DRM pre svoje hry) online hier ako primárne Counter Strike 1.6.
Hry na Steame boli pôvodne tie od Valve. HL2 bola skutočne prvá hra ktorá sa musela aktivovať kľúčom na Steame aby sa dala oficiálne hrať singleplayer ale Steam skôr začal CS-kom než HL2.
@Fatality (14.09.2015 10:11): Steam přeci právě s HL2 začínal.

Mě steam naprosto vyhovuje. Nesnáším fyzický nosiče. Instalace na jedno kliknutí. Jo koukal bych na to jinak nemít rychlej net, ale internet už je dneska na pomalu stejný úrovni jak mít elektriku. Taky moc nechápu tu oblibu gogu. Jak dlouho jim trvalo než přišli s "kopií" steamu. To si jako do té doby lidi ty instalačky schovávali na externim disku? A to ještě ten jejich debilní systém updatů. Ale mám tam jen pár her tak možná nejsem aktuální. Sice pohoda, že nemají DRM, ale když zkrachujou tak na tom lidi budou stejně jak když zkrachuje steam. Taky si stáhnou kulový.

Já nemám rád akorád Uplay, protože se mi několikrát stalo, že "nefungovalo" spojení se serverem. A celkově funkčně stojí za kulový.
@player (14.09.2015 10:08): Já ti taky nic ze Steamu nenutím, jen ti vysvětluji, že na krabici je tato informace k dispozici, zda hra potřebuje nějakou takovou službu, nebo ne. A tudíž se můžeš rozhodnout už v krámě, jestli si takovou hru koupíš nebo ne. A vyhneš se tak pro příště takovému zklamání resp. naštvání.

Holt prostě bys měl vzít na vědomí, že si zaspal deset let vývoje distribuce her. že se ti to nelíbí to chápu, ale víc s tím asi neuděláš.

@Fatality (14.09.2015 10:11): Ale no tak, nechytej ho za slovo, HL 2 byla první a jediná singleplayerová hra která vyžadovala Steam, a o Uplay, GFWL, Originu neštěkl v té době ani pes. Takže skutečně před deseti lety šlo většinu her spouštět bez Steamu. A mnoho her jde bez něj spouštět i dneska. ;-)
@Crash (13.09.2015 16:53): Já s toho co mi nabízí Steam nic nepotřebuju. Já jediný co chci si zahrát hru. Před deseti lety šlo spouštět hry bez Steamu,Originu,Uplayu tak nevim, proč by to nemohlo i takhle zůstat.
Steam account budu mít brzo 10 let (tedy skoro tu samou dobu, co mám počítač) a nikdy bych neměnil. 100 Mbit připojení (teda je fakt, že GTA 5 nebo Evolve mi to tahalo přes hodinu, ale můžu si za jednorázový poplatek 500 Kč nechat zvýšit rychlost na 256 Mbit) + všechno pohromadě + workshop + cloud + sales - Half-Life 2 AI Disabled = nikdy bych neměnil. Jo, mám i nějaké hry na Gogu, ale Steam je moje největší zásobárna.
@M.a.t.t. (13.09.2015 15:39): Tím jsem ale nemyslel, že by mi Origin nebo Uplay vadil, to říct nemůžu. Krom toho, že jsou tyhle služby tak trochu navíc, s nimi problém nemám. Ani těch technických problémů (díkybohu :D) jsem s nimi moc nezažil a přitom tady někdo kvůli nim brečí každou chvíli.

@Crash (13.09.2015 16:53): Je fakt, že jsem start Steamu nezažil a dostal se k němu až někdy v době, kdy jsem se připojil ke zdejší komunitě (tzn. někdy okolo roku 2010) - do té doby jsem hry vesměs pirátil - neměl jsem platební kartu a kupovat hry skrz rodiče se moc nedalo. A v té době jsem se na něj už spíš těšil než nadával.
@M.a.t.t. (13.09.2015 16:02): jasný, ale já s tebou souhlasím, taky mám Steam nejradši a přesto, že jsem na něj dřív nadával, tak teď si to bez něj nedovedu představit ;) ale ani ten Origin nebo Battle.net mi prostě nevadí, já vždycky zapnu jen to, co chci hrát a hotovo, nijak mě to neomezuje ;) chápu, že mít všechno v jednech knihovničce je sice fajn idea, ale já mám beztak všechny hry jako ikony na ploše, takže je to vlastně jedno :)
@player (13.09.2015 15:05): Prohlédni si zezadu pořádně tu krabičku, určitě tam najdeš varování, že pro instalaci je potřeba připojení k internetu a účet u služby Steam. Pokud se ti to nelíbí, tak si při koupi her na to dávej pozor a ty co to vyžadují (nebo nějakou jinou obdobnou službu), nekupuj. Nicméně je fakt, že tím pádem přijdeš o velkou část AAA produkce, Ubisoft má Uplay, EA má svůj Origin a zbytek světa Steam.

@JohnCZ (13.09.2015 15:32): Tak trošku zapomínáme, na to co se dělo, když Valve se Steamem vylezli, taky z toho hráči nadšení tehdy nebyli. Akorát že player zaspal dobu a ten hejt prožívá dnes, a ještě navíc asi patří do té kategorie lidí s mizerným připojením, takže celkem logická reakce. :)
@MarkJude (13.09.2015 15:55): Tak som to úplne nemyslel. Isté rozdiely tam samozrejme sú a aj mne príde steam sympatickejší (aj keď napríklad uplay mi nepríde vôbec zlý), ale všetky tieto platformy svoj účel plnia. Chápem, že niektorí chcú mať všetko v jednej knihovničke, ale to predsa nie je dôvod na nenávisť voči iným platformám, pretože si chcú niečo distribuovať sami. Asi tak.
@M.a.t.t. (13.09.2015 15:39): přesně si mi to vzal z jazyku, mezi takovým Originem a Steamem není vůbec žádný rozdíl a je celkem pochopitelný, že si EA nebo i ten Ubisoft, chtějí distribuovat (pokud je to to správný slovo) sami ;) a tenhle trend bude pokračovat, protože ti, kteří si ty hry chtějí koupit, si je prostě koupí a může jim bejt jedno přes jakej program se to otevírá ;) z prodejů ze Steamu jde plno peněz jenom Valve, což nikdo z nich nechce ;)
Chápu nenávist k Originu nebo k Uplay, ke Steamu však nikoli. Dneska bych si hraní bez něj už ani nedokázal představit. Automatické aktualizace, cloud (na sejvy, screeny), friendlist, komunitní funkce, celá knihovnička hezky po kupě a člověk se nemusí bát, že se mu něco nespustí nebo že se mu poškodí DVD. Hejtovat to může maximálně tak zatvrzelá konzerva, pirát nebo člověk s mizerným přípojením.
@Say (13.09.2015 12:21): Co to? Já se vůbec nebavím o nějakém DRM. Jde mi o to, když někdo neumí opsat ani název, 5x napíše místo Steam StReam a pak místo DRM píše DMR. Jak jinak toto brát než jako dělání debilů z ostatních? Klasický způsob trollování. "Trolling is a art", jak se říká. Správně má být an art, toť k onomu výrazu.

EDIT: Jo a vymlouvat se na staré PC a hry před rokem 2010, ehm, Steam je tu již podstatně déle. Spíš přechod od pirátství k legálu bych pochopil.
@player (12.09.2015 14:55): Schválně jsem použil značku ekvivalence, tedy "A ⇔ B značí: A je pravdivé, jestliže B je pravdivé, a zároveň A je nepravdivé, jestliže B je nepravdivé."
Pokud někdo neumí ani opsat správně Steam a DRM, tak tu něco smrdí moderním trendem nazývaným "trollování", zábava za*raných retardů.
@player (12.09.2015 12:59): Ještě bych jenom doplnil, že jakmile zadáš číslo a aktivuješ hru na steamu, tak číslo bude "svázané" s tvým steam účtem (zkrátka až si budeš chtít hru zase někdy v budoucnu naistalovat, tak jedině z účtu, kde byla hra aktivována). Takže si nezapomeň uchovat přihlašovací údaje k steamu ;-)
@KRoman47 (12.09.2015 13:14): Nech si ty urazky. Ja ti tady taky nenadavam.

Pro ostatni "radoby chytraky" ja jsem az doposud mel stary pocitac na kterem sli max hry vydane pred rokem 2010 a na ty jsem Steam opravdu nepotreboval. Ja taky delam neco jinyho nez jen vysedavam u compu narozdil od nekterych. :-[
@player (12.09.2015 12:59): Teda, to je docela překvapení, že někdo s profilem na Databázi her s 1286 body nikdy neslyšel o Steamu :-)
V případě Mafie je to prostě něco jako ochrana proti kopírování (DMR). Je nutné hru spouštět prostřednictvím této služby, která ověřuje pravost licence. Fajn jsou již níže zmíněné výhody.
@player (12.09.2015 12:59): pro hráče to skutečně dobrý je ;) když ti odejde dvdčko, tak tam tu hru máš a neztratíš jí, můžeš si přidávat přátele a domlouvat se, nakupovat na komunitním trhu, přes steam jedou i achievementy, diskuze, fóra ;) taky jsem dřív nadával, ale zvykneš si ;) a pokud máš špatný připojení, tak prostě hraj offline, jak ti říká Fritol, vyjde tě to nastejno ;)
@player (12.09.2015 12:12): To, co se ti instaluje není Stream, ale Steam, což je služba k distribuci her a v podstatě DRM. Normalně to nainstaluj, zadej tam ten kód co máš u Mafie a pak hru normalně hraj. Je jedno jak kvalitní máš připojení k internetu, singl můžeš hrát klidně offline.
Mám u Mafia II takový problém. Koupil jsem si DVD Mafia 2 pro PC a dal ho do počítače a dal instalovat Mafia 2. Jenže místo aby mě to začalo instalovat Mafii 2 mi to začalo instalovat nějaký pitomý STREAM. VTF já nehodlám hrát Mafii 2 po síti ani to nejde, protože tahle hra nemá multiplayer tak proč to po mě chce nějaký pitomý STREAM? Já totiž doma mám problém s internetem občas mi vypadává a ještě jsem to nevyřešil proč. STREAM mi proto nejde nainstalovat nebo se bojím, že když ho podaří nainstalovat a budu nějakou hru hrát tak mi třeba uprostřed hry vypadne a hra se přeruší (to by mě naštvalo). Proč nemůžu hrát Mafii 2 normálně z počítače, tak jak jsem hrál Mafii 1, bez Streamu?
@KRoman47 (30.08.2015 17:30): Přesně! :-) A ať z vývojářů mluví kdo chce, vždycky se drží té šablony z PR oddělení. Vždycky mají ty věty jak přes kopírák a vždycky vyzdvihujou akční řízení z Hollywoodských filmů...
Speciál Re-Play o Mafiii, no nic nového jsme se asi nedozvěděli.
A ta hlavní postava je mi čím dál více nepříjemná, od pohledu nějaký psychopatický maniak užívající si vraždění žen a dětí. Jak se má hráč s něčím takovým sžít.
Mafia 2 už není dostupná na Steamu, ani dalších digitálních obchodech. Možná zase vypršely licence jako u jedničky?
Jedná z mála her ve které jsem se opravdu snažil hledat všechny collectables, teda až ty policejní zatykače či co, ty jsem nenašel ani jedny. :D