Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

LEGO Indiana Jones: The Original Adventures

03.06.2008
kompatibilní
75
82 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Po Hvězdných válkách si vývojáři z Traveller's Tales vzali na paškál i dobrodružství slavného archeologa.

Stejně jako u LEGO Star Wars her jde o akční adventuru, která humorným způsobem představuje všechny důležité momenty prvních třech filmů s Harrisonem Fordem coby Indiana Jonesem (Indiana Jones a Dobyvatelé ztracené archy, Indiana Jones a Chrám zkázy, Indiana Jones a Poslední křížová výprava). Každý z filmů je ve hře rozdělen do šesti kapitol. V každé z nich se chopíte jedné z několika Lego postaviček. Nejčastěji jí bude Indy, který má svůj bič umožňující si přitáhnout vzdálené objekty, ale i jiné postavy mají své unikátní vlastnosti, které pro postup do další úrovně nebo objevení bonusových míst mohou být kritické. Tak například ženské postavy skákají do větší výšky, mechanici jsou schopni opravovat přístroje a kopáči vykopávat poklady. Stejně jako v ostatních Lego hrách Traveller's Tales, i zde je možné kdykoliv stisknutím klávesy přibrat kamaráda do kooperativního módu. Taktéž za smrt nejste kromě ztráty bodů nijak penalizováni. Jediným výraznějším rozdílem oproti LEGO Star Wars je tak větší důraz na hádanky, které jsou ovšem přiměřeně těžké tak, aby je zvládlo vyřešit i dítě.

O rok později vyšlo pokračování LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Lego Indy rozhodně není tak dobrý, jako obě Lego Star Wars - zatímco u Lego Star Wars jsem jel nadšeně jeden level za druhým a pak se hned vrhnul do Free Playe (oba díly LSW jsem dohrál na 100%), u Lego Indyho jsem dohrál příběh (na konci jsem se musel až přemáhat) a od té doby jsem prostě neměl vůbec zájem dál tu hru hrát. Proč? Hra se hraje v podstatě stejně, je také podle jedné z mých oblíbených filmových sérií, vypadá moc hezky a je propracovanější než LSW - ale oproti LSW bylo v Indym více frustrujících momentů, ovládání se zhoršilo a je nepřesnější, kamera taky. Lego Indy se také místo bojů (což byla podle mne ta zábavnější část LSW) soustředí na hádanky, které jsou buďto dětsky jednoduché, zabugované (párkrát se mi stalo, že se mi při šplhu zbláznila kamera, zemřel jsem a mohl šplhat znova) nebo jsou naopak takové, nad kterými si notnou chvíli lámu hlavu a pak zjistím, že jsem o místnost dříve zapomněl zničit jednu vázu, ze které měl vypadnout klíč. Ale například ty filmečky jsou skvělé a vtipné :) Původně jsem dal hře hodnocení 80%, ale po zdravém uvážení jsem si řekl, že tolik si hra nezaslouží. Docela se bojím Lego Batmana, který mi leží na disku a po tomhle se ho až skoro obávám nainstalovat...

Pro: Indy, grafika, vtipnost a ta hratelnost z LSW

Proti: bugy, kamera, ovládání, po třetí už to není tak zábavné

+6