Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Last Day of June

72
5 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 3D adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
31.08.2017 PCPS4
16.03.2018 Switch
Vývojáři:
Oficiální stránky:
http://www.lastdayofjunegame.com/
Carl se snaží zabránit nevyhnutelnému: nadešel poslední den života jeho milované ženy June. Pomocí jejich obrazů se tak vydává napříč časem a pokouší se zvrátit osud. Carl si však musí položit důležitou otázku: co je ochotný udělat pro záchranu své milované?

Jedná se o melancholickou 3D adventuru, ve které budete řešit řadu puzzlů. Hra se inspirovala písní "Drive Home" od Stevena Wilsona. Ten se mimo jiné ujal i soundtracku celé hry. Kromě Wilsona však na hře pracuje také původní animátorka klipu Jessica Cope.


Poslední diskuzní příspěvek

Je nejaký ďalší hudobný videoklip, ktorý má vlastnú hru? Vždy som chcel hrať tú z Californication.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
Last Day of June je pre mňa ako fanúšika Stevena Wilsona sklamaním. Wilsonova hudba je nádherná a hre svedčí. Rovnako zaujímavá je aj grafická štylizácia. Hra sa však odohráva na veľmi malej ploche a 90% jej trojhodinového obsahu spočíva v neustálom menení konania 4 postáv, ktoré nechtiac spôsobili osudný zvrat automobilovú nehodu, ktorý sa ich prostredníctvom snaží hlavná postava zmeniť.

Po čase to však i tak nudí, za čo môže aj nemožnosť preskočenia už videných cutscén a opakovanie toho istého obsahu, hoci v skrátenej forme. Hra sa prezentuje ako emocionálny zážitok, nejde však natoľko do hĺbky ani postavami, ani príbehom, aby si hráč vytvoril dostatočné puto, ktoré by vo výsledku naňho emocionálne pôsobilo. Navyše cena 20€ je premrštená. Ja som to hral len dôvodu, že to bolo v humble monthly.

Hra je remeselne ok, no mimo už spomínanej hudby a grafiky neponúka nič zaujímavé. Odporúčam radšej si pustiť Stevena Wilsona a pozrieť si jeho tri animované klipy.

Routine
Drive Home
The Raven That Refused To Sing

Pro: hudba Stevena Wilsona, grafické stvárnenie

Proti: krátke, veľmi pomalá hrateľnosť, emocionálne zlyhanie pre nedostatočnú hĺbku

+12+12 / 0
  • PC 85
Herní výzva 2017, č. 2 - Právě vychází

Když jsem procházel seznam nově vydaných her, abych splnil další úkol výzvy, narazil jsem na tuhle nenápadnou adventuru, která mě, ani nevím proč, hned na první pohled zaujala. Bez nějakých informací a varování jsem hru spustil a už mě vítala zajímavá plastelínová grafika a hezká melancholická hudba a já měl jasno. U téhle hry nezůstane oko suché.

Last day of June se odehrává v malé vesničce, kde hrajete za nejmenovaného brýlatého chlapíka, který se rozhodne bojovat proti nepřízni osudu tím, že se vrátí do minulosti, ale v kůži jeho sousedů i milované. Takže si během hry zahrajete za malého chlapečka, se kterým si nechce nikdo hrát, za nešťastně zamilovanou ženu, kníratého lovce, postaršího vdovce, ale i za June, jeho ženu.

Příběhově je tahle hra velice slušná i když jde o, ve filmech hodně omílané téma (Na Hromnice o den více apod.). Hratelnostně je to už horší. Ovládání je nemotorné, kamera se někdy i přes snažení natáčela, jak chtěla. To však není nic, na co by se nedalo zvyknout. Nejvíc mi ale vadila nemožnost přeskočit scény, které jste už viděli víckrát.
Abych nebyl jen kritický, teď příjde řada na klady. Nejvíc mě dostala hudba. Ta dodávala největší emoce, jelikož se ve hře nemluví. Puzzly (pokud se tomu tak dá říct) nejsou nijak složité, právě aby nezdržovali od vyprávění příběhu. Všechny postavy jsou napsány hezky, každý má v ději své místo a navíc můžete sbírat vzpomínky, které vám později dovysvětlí, proč je která postava taková, jaká je. Grafika je místy nádherná, skoro až pohádková. No a konec... myslím, že stejně by se zachovala většina z nás.

I přes nějaké ty neduhy v ovládání a kameře jsem si hru užil a dokázal se vcítit do situace hlavního hrdiny, prožíval jsem s ním tu bezmoc a snahu jakkoliv napravit, co se stalo. Právě proto dávám 85%, ale opakované hraní už asi nehrozí.

Pro: Příběh, hudba, postavy, grafika

Proti: Nemotorné ovládání, někdy kamera, nemožnost přeskočit opakující se scény

+11+11 / 0