@FildasCZ (05.10.2015 10:43): No když člověk zváží, že jde o služební poměr, nastoupí někde v Brně, k případům bude jezdit maximálně šalinou, za rizikové oblasti už příplatky taky nula nic a má ze zákona povinnost v případě potřeby nasadit vlastní zdraví i život, pak jsou to mizerné peníze, které člověk dostane i jinde za podstatně menší riziko újmy na zdraví či životě.
@KRoman47 (04.10.2015 21:03): Co jsou mizerné peníze ? Nastupní plat 12 000 čistého ? s VS 15-20 dle pozice? Zatím ještě vysluha policejní po 10 letech služby.

Každopádně ted má miraak sanci, protoze se propoustelo. Takova novinka lidi, co jsou u mestaku a meli jen vyucak jsou propusteni- pokud si nedodelali SS.
Určite je to pre teba zábavné aj za mňa a mňa to z toho dôvodu vôbec nebaví a premáham sa k tomu niekoľko mesiacov, aby som vôbec pokračoval! :)
nevím proč je ta hra tak zábavná i po pátý , nevíte někdo proč ?
sakra , já tu hru jedu už po pátý a ani sem si toho nevšiml , kurňa
@Hrdlodus (12.07.2015 18:05): Ano. Porozumět mluvené angličtině je těžší, než té psané. Já osobně také nemám se psanou angličtinou žádný problém, ale rodilým mluvčím často rozumím každé třetí slovo.
Dovede si někdo představit profesionálního překladatele, který pro rozhovor v angličtině požaduje tlumočníka? A přesto získal Jan Kantůrek opakovaně ocenění za nejlepší překlad SF&F.
La Noire má, stejně jako jine hry od R*, angličtinu celkem náročnou. Pochytit všechny hovorové výrazy není vůbec jednoduché. Proto se nedivím, když někdo volí češtinu i v případě, že ovládá angličtinu.
@mazar1234 (09.07.2015 23:41): přesně!

@Tulareanus (10.07.2015 00:14): meganáročná angličtina tam určitě není ale nadruhou stranu je tam toho textu fakt hodně - pokud bych to hrála v angličtině tak s anglickýma titulkama ale i tak bych si hru musela při delším textu pauznout a mít čas na to si to přeložit - občas i se slovníkem...a to by mě prostě po nějaké době přestalo bavit...nehraji hru abych se učila anglicky - ale primárně abych se odreagovala.
@mazar1234 (09.07.2015 23:41): Ja som skôr narážal na to, že ak neberieme do úvahy frázy a skratky americkej polície, tak tam nie je nejaká meganáročná angličtina.

Inak angličtina a hry, to je téma sama o sebe veru (netýkajúc sa teraz Laurony). Zažil som viacero ľudí, ktorí tvrdia, že sa z filmov a hier učia anglicky, ale aj tak si tam miesto anglických titulkov stále drbú české... To sa potom ťažko učí anglicky, keď ten človek nemá ten text pred očami, lebo z fonetického odposluchu sa určite naučí v tej rýchlosti menej, nehovoriac o tom, že to aj tak človeka potom zvádza k sústredeniu sa na titulky.
@Tulareanus (09.07.2015 23:36): Tak ber to tak, ze ak niekto neovlada Anglictinu na dostatocnom leveli, tak je to uplne to iste ako keby si ty hral nejaku hru vo Svahilstine alebo v jazyku Papiamento. Pripadne vo Svedstine alebo Estoncine. (alebo whatever jazyk co neovladas - neviem co vsetko ovladas ale vsetkych XYZ milion jazykov sveta urcite nie)

... a ano, venovat sa hraniu hier a neovladat aspon semi-advanced level anglictiny je skratka a dobre "tristní"
@themacs (09.07.2015 21:26): hraji to s češtinou....neumím si představit že bych to hrála v angličtině...to by mě asi moc dlouho nebavilo...každopádně kdybys chtěl tak ti češtinu pošlu -už nevím kde sem jí stáhla....bohužel akorát jsem měla docela problém ji rozchodit...věnovala jsem tomu minimálně jeden večer...ale stálo to za to.
@Laurona (09.07.2015 19:50): Jako ta hra měla potenciál. Výborný nápad, jen to zpracování poněkud pokulhávalo, no. A ještě jedna věc mě štvala :D Není na to pořádná čeština a občas jsem měl s některými výrazy v angličtině problém, přiznávám :D
@themacs (09.07.2015 19:45): no popravdě jak to nehraji v kuse tak už si také některé momenty nepamatuji...největší problém mám se jmény.....ale dala sem tomu ještě šanci a konečně se to na oddělení žhářství docela rozjelo :)
@Laurona (03.07.2015 08:13): Já mám právě obavu, že už na to nedostanu chuť a zůstane to nedohráno. Přeci jen se mi nechce dodělávat hru, když si ty předchozí hotové už moc nepamatuji a znovu celé se mi to taky dvakrát moc nechce ...
Omg Jack Kelso mě pěkně vytáčí. za to jak každé ženě říká princezno by zasloužil proplesknout frajírek :/ ale nadruhou stranu čest jeho odvaze.
No máte i nemáte pravdu. Mně se právě tohle na LA Noire líbilo, tím se LA Noire odlišuje od konkurence. Není tam přesná příběhová účelovost. Mně to právě dávalo pocit, že jsem opravdu vyšetřovatel a ta rutinnost mi k tomu sedla. Hlavní je že vyšetřovatel má nějaké ustálené postupy kterých se drží a ne každý případ ho posune někam dál. Navíc mně to přinutilo o mnohých detailech příběhu víc přemýšlet a střebat je, moc noirů jsem neviděl ale také mi přišlo že tam je takový pocit vláčné bezcílnosti je přítomen a o to víc se připravuje na velké finále. Ale to beru opravdu jen jako osobní interpetaci a ne argument.
Je to sice stále dokola, ale beru to jako sérii mini příběhů, pokaždé mám šanci zkusit lépe vyslýchat.
A mě se líbí, jak je ta hra propracovaná. Všemožné detaily, obrovské město, obličeje, charaktery všemožných postav, možnosti, které jako policista a vyšetřovatel mám.
@Chuck (02.07.2015 03:05): Nie.
1. monotónny, opakujúci sa gameplay, bez ohľadu na to, na ktorom oddelení človek robí.
2. Príbeh je megamaximálne na pozadí.
3. Hre celkovo chýba spád, či už gameplayovo alebo príbehovo - nie je tam žiadna gradácia, "prituhovanie", človek má stále pocit, že vlastne rieši generické sidequesty, hoci je to vraj hlavná náplň hry. Tým pádom sa vôbec necítim motivovaný. Samozrejme, určite sa k tomu chcem ešte vrátiť, len sa bojím, či ma to udrží... Inak neber to tak, že by som šiel hre dať 30%. Momentálne ak by som hodnotil (rád by som to najprv prešiel), tak by som dal asi 70%.

Nesympatický hlavný hrdina je tiež pre mňa otravné mínus. No na druhú stranu, sa mi páčil napr. ten tlstý parťák Galloway na vraždách. Bolo to také sprosté, lenivé hovado a človek mu ten charakter uveril. :D
@themacs (03.07.2015 06:22): také to tak mám...vždycky se po delší době k tomu dokopu a dohraji vždy aspoň jeden případ a pak to zase pár měsíců nespustím :/ ale už jsem snad ve 4/5 hry...to musím jednou dohrát.
@Tulareanus (01.07.2015 19:36): Jsem na tom podobně jako ty. Já došel do cca 3/5 hry a dál už mě to prostě nebaví, nedávno jsem tomu chtěl dát znovu šanci a cca 5 minut po instalaci jsem to bez zapnutí rovnou smazal :(
Já to mám rozehrané, zatím jsem na vraždách. Tak ještě objevím celý jeho příběh. Jen dosud je to takové, že na vojně i na policii je to příkladný hoch, vždy správný, ale celkově nesympatický. Ale jako chytrej a hodnej je.
Zase je to zajímavá postava.
charakter Phelpse má hloubku, hráč se dozvídá detaily z jeho života až během hraní a z toporného nafoukance s kamennou tváří se stane chybující člověk. až do momentu, kdy mi ho přišlo líto. ostatně, Hershel to shrnul svou poslední větou tady v této scéně, kterou považuju za svou nejoblíbenější z celé hry.
@Hrdlodus (02.07.2015 14:37): Já bych jej asi za a priori nesympatického snaživce neoznačil. Po prožitém traumatu chce "začít znovu a něco dokázat", což mi přijde celkem logické. Postrádal jsem ale nějakou gradaci jeho "uklouznutí", ve hře je to podáno na můj vkus příliš jako blesk z čistého nebe. Žádné hádky s manželkou, žádné ostentativní dokazování si mužství, žádné pochyby o stávajícím životě (z jeho soukromého života se ve hře "řeší" pouze minulost). Jen zažranost do policejní práce.
@Tulareanus (01.07.2015 19:36): Ježiši, to tam nemohli napsat? =D Dávám 90%, protože i přes nedostatky je to pořád originální a zajímavá hra a ta monotónnost mi nepřišla až tak nesnesitelná, že bych nebyla schopná to dohrát.

@Garret (01.07.2015 21:29): Velkou část hry je ti neustále vnucované jaký je Cole strašně spravedlivý a milosrdný klaďas. Přirovnání ber s rezervou.
@Starletka (komentář): Cutscény sa dajú preskakovať backspaceom. Súhlasím, že postavy sú nesympatické a súhlasím, že hra je strašne monotónna a nemá vlastne žiaden poriadny príbehový drive. I preto sa neviem donútiť pokračovať, dostal som sa asi cca do polovice, práve prevelený do drogového oddelenia, ale fakt to nemá žiadny spád... No každopádne vypíšeš tam celkom závažné nedostatky a aj tak dávaš 90%? :)