Kung Fu Panda: Showdown of Legendary Legends

27.11.2015
15.12.2015
06.01.2016

Kung Fu Panda: Showdown of Legendary Legends je mlátička podle úspěšného, rodinného animáku z dílny DreamWorks. Stejně jako ve filmech, i zde je hlavním protagonistou panda Po, která v tomto díle již plně pronikla do tajů umění Kung Fu a nezadá si s takovými jako jsou mistři Lam Jo nebo ​Hung Gee Gung.

Bojovat samozřejmě nemusíte pouze s osobitým hrdinou v černobílých barvách, nýbrž i s jedním z jeho přátel. V režimu pro více hráčů lze vybírat až z 24 postav, včetně všech záporáků. Každá z postav má navíc unikátní speciální schopnosti, které lze použít k likvidaci svých protivníků. K dispozici máte celkem 15 lokací jako například krásné růžové zahrady, potápějící se loď nebo místnost plnou nástrah.

Další hra se série "zapař si s bráchou/kámošem/přítelkyní." Jednoduchá rubačka, která své kouzlo získává až v multiplayerovém běsnění. U podobných her se vždycky vyplatí hrát stylem Tekken, kdy zuřivě mlátíte do ovladače doufaje, že najednou spustíte nějaké mega-killing kombo. Zde sice k ničemu takovému nedošlo, ale tato taktika nám alespoň pomohla uchopit základy ovládání, aniž bysme museli cokoliv pročítat.

Postavy, za které lze hrát, jsou dosti nevyrovnané. Pokud hru neznáte, často se vám stane, že si zvolíte postavu, která je o dost slabší, než ta, kterou si zvolil váš protihráč. Za mě je tou nejlepší rozhodně leopardice Su Wu.

Graficky se jedná o naprostý průměr. Hráno na PS3 a myslím, že v roce 2015 by měla tato mašinka i na víc. Neurozí, neohromí. I když některé efekty (zvláště při aktivování speciálních schopností) jsou zpracovány moc pěkně. Hudební doprovod je příjemný, tématický.

Výhodou je, že i po nesčetném počtu soubojů jsme najednou objevili novou arénu. Nevím, jestli to bylo naší zaujatostí pro určité konkrétní levely nebo jsme byli prostě jenom slepí, každopádně nám to zážitek o pár hodin zase natáhlo. Jakmile ale vyzkoušítě všechny postavy a arény, hra poměrně brzy zevšední. Pak je nejlepší od ní dát na pár týdnů ruce pryč a vrátit se až zase zapomenete veškeré ovládání. Pak nastává opět parádní řežba. Alespoň na pár matchů.

Pro: Pro fandy KFP povinnost, mlátička pro celou rodinu, spousta postav

Proti: Po chvíli zevšední, singleplayer téměř zbytečný