Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Kingdom: Two Crowns

11.12.2018
82
5 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Kingdom: Two Crowns je budovateľská side-scroller stratégia, ktorá je nástupcom titulu Kingdom: New Lands. Rovnako ako vo svojom predchodcovi, aj tu cestujete na svojom koni po celom hernom svete, stvárnenom v 2D pixelovej grafike. Každá nová oblasť, ktorú navštívite, sa stáva súčasťou vášho kráľovstva, pričom sa nielen môžete, ale aj musíte vracať do známych častí svojej ríše, pretože behom vašej neprítomnosti prichádza k poškodzovaniu a opotrebovávaniu vašich obranných síl.

Two Crowns obsahuje nový príbehový mód, ktorý rozvíja legendu o skupine ostrovov ukrývajúcich truhly s pokladom a o záhadných artefaktoch z dôb dávnej civilizácie. Tieto ostrovy navyše ukrývajú bohaté zdroje, nutné k podpore a rastu vášho súčasného kráľovstva. Preto sa musíte vydať na ďaleké výpravy, pričom nesmiete zabúdať ani na opevňovanie svojho územia, odrážanie útokov nepriateľov a krotenie divokej zvery za hranicami…

Hra podporuje split-screen kooperatívny multiplayer a môžete tak navštíviť aj kráľovstvá svojich priateľov, aby ste im pomohli stavať obranu, alebo ich naopak poškodili napríklad vyrúbaním všetkých stromov. Kooperatívny multiplayer funguje na základe drop-in drop-out, čo znamená, že k hosťujúcemu hráčovi sa môžu jeho priatelia kedykoľvek pripojiť, alebo odpojiť, pričom nemusia vôbec narušiť jeho herný zážitok.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Kingdom: Two Crowns navazuje na předchozí tituly Kingdom a Kingdom: New Lands a hráč se tak opět ujímá role monarchy, který má za cíl rozšiřovat své království a bránit ho před stále se stupňujícími útoky nepřátel. Hlavní mechanika hry tak zůstává stejná - budovat, bránit, najímat si pracovní sílu a strategicky plánovat další kroky.

Hra je rozdělena na pět ostrovů/krajin a na každém z nich jsou k dispozici různé zdroje s jejichž pomocí lze upgradovat nebo vylepšovat různé herní prvky jako je například vylepšený materiál pro stavbu obranných zdí, osedlávání různých typů zvířat nebo najímání poustevníků - specialistů, kteří mají zvláštní dovednost při budování či vylepšování zdejší infrastruktury. Nutno dodat, že každý další ostrov je s přibývajícími portály nepřátel o něco obtížnější než ten předchozí a hráč se tak musí vyhnout neuváženým krokům, kdy i drobná chyba může mít za následek rychlý konec.

Novinkou je možnost mezi jednotlivými ostrovy cestovat a vracet se tak do již rozehrané a rozestavěné mapy. Sice po návratu hráč čelí nemilým následkům své dosavadní nepřítomnosti (zničená a nefungující obrana, úbytek na lidských zdrojích), na druhou stranu je možné tak s opětovným návratem přinést novou technologii nebo vylepšení, které tak udělá obranu (a nejen tu) ještě lepší a efektivnější.

Cílem hry je zničit na všech pěti ostrovech nepřátelské portály včetně tzv. cliff portálu, který nelze za normálních okolností zcela zničit, neboť se neustále obnovuje. V určité části hry je možné na každém z ostrovů podniknout finální útok a proniknout tak skrz cliff portál do jakési cizí dimenze s cílem nepřátelské líhniště definitivně zničit. Jakmile se toto úspěšně povede na všech ostrovech, království je zabezpečeno a hra se považuje za úspěšně dohranou.

Co říci závěrem? U Kingdom: Two Crowns jsem strávil pěknou řádku hodin a až na výjimky se mi nestalo, že bych se nudil. Ano, také jsem se dopustil chyb a byl nucen začít znovu, ale díky určité záchranné mechanice je hra s určitou penalizací v pohodě hratelná aniž byste vše museli budovat znovu. Pokud někdo hrál předchozí Kingdom nebo pokračování New Lands a hru si užil, pak pro toho mohu Two Crowns jedině doporučit.

Mimochodem, hra umožňuje (oproti předchozím dílům) lokální i vzdálenou kooperaci a protože já i můj bratr jsme si předchozí díly užili, byla docela paráda si to zahrát společně a spravovat tak celé království ve dvou hráčích. V našem případě sice pouze přes split screen, ale o pár pěkných hodin zábavy bylo postaráno.

Pro: zábava, hra člověka přitáhne a nepustí, vylepšené mechaniky oproti předchozím dílům

Proti: neintuitivní nastavení, některé mechaniky si musí hráč sám nastudovat a zkoušet metodou pokus-omyl

+15