@trawex (06.05.2020 09:50): Hele, jsem tam právě teď a koně nikde. Sleipnira jsem měl, teď jezdím na Bucephalovi. Má nosnost s perkem a sedlem 531 a lepší kuráž. Jenže už mám postavený Přibyslavice a zase přes 100k, takže hromadit majetek už nemá smysl, tudíž chci nejrychlejšího koně.
A co mě taky trochu vadí, když jsem koupil Sleipnira v Úžicích, tak jsem ho vyměnil za Bucephala v Neuhofu. A on je teď zase v Úžicích :-D
Není to označeno jako kradené, byť jsem to sebral mrtvému kupci. Toho ale sundali lapkové. A teď koukám, že ten quest pro Zdenu z Neuhofu dělali asi ten samý den. Závod - objeď májky, seber fáborky a přijeď zpět. Ok, ale jako hledat přesně ta místa, kde to je a ještě být před ostatními jezdci na tý herce, o které Zdena tvrdí, že letí jak vítr, to je teda něco :-D Ale kupodivu mě to neskutečně baví, i když občas hlavou kroutím jak blázen.
a není to prostě tím, že jak zbroj, tak brokát jsou ve světě tak časté jako kdyby měl dneska člověk Teslu?
@Garret (01.05.2020 09:22): programátoři mu to nakukali ve skriptu :). Z logiky věci bych řekl, že mu to prostě může dojít (kdo mu to sukno nese, v kraji nedorazila zásilka atd.).
Ono to označení kradeného zboží je někdy z mého pohledu přehnané, narážíš v lese na mrtvého vojáka, vezmeš si od něj zbroj a je vedená jako kradená. Takže v tomhle světle se nedivím, že se krejčímu zdá divný, když mu zablácenej Jindra nese brokát.
Tak já mám u sebe brokát a vlámské sukno a nemůžu to prodat u krejčího, ale u kováře nebo lovce mi to prodej umožňuje? Ten den hulili ve Warhorse co, proboha? :-D
@S4TW (26.04.2020 13:46): Vždyť jo, každému podle jeho chuti...

@Paul (26.04.2020 11:59): Máš recht, aspoň zeptat jsem se měl. Já měl celkem hrůzu z toho soubojového systému, takže jsem o HC vůbec neuvažoval, ale ono to celkem jde. Na skupinu Kumánů si teda netroufnu, ale na jednoho jo a na partu lapků taky, zvlášť když si je na koni trochu rozdělím.
@Frank Underwood (26.04.2020 13:00): ale tak já věřím, že spoustě lidem HC vyhovuje, když hledají ještě nějakou další výzvu, ale to není úplně můj případ, mě co do obtížnosti stačila "standardní verze" a fičury jako nemožnost fast travelu či absence GPS by mě nejspíš otravovala... ale někdy zkusím, třeba to tak nebude :-)... já úplně bytostně nesnáším, když mám v nějaké větší lokaci hledat nějakou prkotinu, to je fakt něco, co mě nebaví... kor, když k tomu není nějaká hádanka či logická nápověda...
Hrál jsem něco kolem dvaceti hodin na normal, pak jsem zkusil hardcore a už jsem u toho zůstal. Bylo trošku otravné hrát ten začátek znovu, ale stálo to za to.
Predpokladam, ze jakmile to clovek zacne hrat ma hc, tak uz to nejde vratit?
Jako docela jste mně na ten HC mod nalákali, škoda, že to nejde přepnout v průběhu hry, znovu od začátku se mi to po 50 hodinách hrát nechce.
@musa (25.04.2020 23:39): náměsíčnost je super. Co může být lepšího, než jít spát na Talmberku a probudit se v trávě s tímto výhledem?

A neděje se to pokaždé, jen čas od času. Úkoly se na mapě objevují normálně. Jen holt svojí pozici musíš určovat podle koukání se kolem sebe a ne podle GPS. Což je super.
To jsem zvědav, za jak dlouho vydělám na ty Přibyslavice. Mám odehráno 50 hodin a mám 30k. Je fakt, že dost často se jen tak někde flákám a nasávam atmosféru a dávám dost peněz do tréninků, takže jsem se teď vrhnul na tábory. Počítám, že z questů pro mlynáře pak taky bude slušně kapat. Jen otázka. Aktivity se dají dělat pořád dokola nebo po čase zmizí?
@musa (25.04.2020 23:39): Z náměsíčnosti jsem měla velký strach, ale za těch 80 hodin v HC mě to potkalo maximálně 5x, snad? To se Jindra probudí třeba o kus dál za vsí ve slámě nebo na hnoji, pak je tam známý posed s VLC kuželem, kam se dá dostat právě tak nebo v opilosti... Poprvé to byla panika, zvlášť když jsem se probudila někde v lese, ale když šel člověk za měsícem nebo za zvukem řeky a šel po proudu, brzy se zorientoval a trefil na nějakou cestu. Případně to lze trochu "ochcat" a v Ratajích hned ze začátku přijmout úkol na slavíky, k nimž jsou tři klece. Když se klec vyhodí z inventáře, označí se na mapě, takže lze díky tomu zjistit svou pozici. Ale mně to šlo i bez toho nakonec :D A není ani nutné brát všechny perky, takže to jde bez náměsíčnosti, ale je tam ta trofej za odehrání se všemi.

Jinak, značky jsou na té velké mapě vidět normálně, jako v běžné hře, je-li aktivovaný úkol, ale není tam pozice hráče. Čili třeba jsem v Ratajích a vidím, že mám najít strážného Slavíka a jeho značka svítí u kostela. Když tam půjdu, několik metrů před ním se mi začne objevovat na kompasu značka a zvětšovat se jako v normální hře. Funguje to úplně stejně i s ostatními značkami, nejen těmi úkolovými, jakože obchodníci, smírčí kříže atd., jen se neukazují po celou dobu, ale právě až v té blízkosti, do té době jsou na kompasu jen světové strany, sice bez písmenek, ale člověk se může řídit sluncem :)
Mě ta absence pozice na mapě taky trochu děsí, hlavně v kombinaci s náměsíčností. Kam až se v noci Jindra zatoulává? A zdrhne z postele při každým spaní? Představa, že se probudím někde v lese a vlastně nevím kde jsem mi nezní moc libě.

@Brasikona (25.04.2020 23:31): ty značky úkolů se objevují v mé blízkosti na mapě automaticky? Páč v normal obtížnosti si člověk musel úkoly na mapu zaškrtávat a zaráz jich šlo označit jen několik.
@Red (25.04.2020 23:33): Fakt doporučuju. Já si ze začátku říkala, že tolik se sebepoškozovat nemusím, že na to fakt nemám, abych se tam motala někde jak idiot bez mapy, ale když si pak člověk začne víc všímat prostředí, jde to snadno. Nezdá se to, ale už po jednom dohrání už jsem znala velkou část mapy a kdybych často nejezdila zkratkami mimo cesty rovnou za značkou, po druhém odehrání bych ji měla zmáklou téměř celou. Popravdě, myslím, že se v Posázaví vyznám podobně jako v Lost Heaven :D
Mě u absence kompasu spíše děsí, že dostanu quest najít nějaký drobný předmět a budu ho jak debílek hledat po celém lese nebo vesnici.

Což mi připomělo Morrowind, kde první úkol pro Gáje je přinést z ruin dwemerskou hrací kostku. Ta kostka je hned někde v první místnosti. Já ale procházel celé ruiny a nechápal, kde může být. :)
Ja to beru, ze nekoho bavi hc mod a prinasi mu poteseni, ja se ovsem bojim, ze v mem pripade me to bude spis otravovat... zrovna fast travel a gps si kvituji, mam radeji casual hrani nez nejakou vyzvu, kor u her, ktere i tak zaberou 100 hodin a vic :)
Fast Travel mi príde ešte malý problém (byť ho intenzívne používam), ale absencia GPS ikonky na mape to by ma teprve rozsekalo. By som bol úplne v prdeli, že kde som, mali to dať ako setupovateľnú obtiažnosť, ako je napr. v Silent Hunter 3, kde mám menu s 20 zaškrkávatkami a tie si optimálne pre mňa pozaškrtávam.
Mě ta absence fast travelu bála hodně, ani ne tak kvůli absenci "navigace", ale jednoduše proto, že jsem líná, to se přiznám na rovinu... :D Ale částečně mě to právě KCD odnaučilo a užívala jsem si i ty přesuny. I když, ze začátku pěšky do Skalice a Úžic mě vážně dost vytáčelo, to jo :D
@S4TW (25.04.2020 13:53): Taky jsem se toho obával, ale ve výsledku mi to nevadilo. Měl jsem nejrychlejšího koně co jsem sehnal, ale hlavně ten svět je tak krásně udělanej, že se mi neokoukal. Ani po 200 hodinách.
@S4TW (25.04.2020 13:02): Zajímavé, zrovna fast travel je něco co obecně ve hrách skoro vůbec nepoužívám a tady jsem ho použil zatím jednou. A když už mám jet po cestě, kterou jsem jel mockrát, tak to vezmu nějakou menší oklikou přes hory a přes lesy, člověk občas na něco zajímavého narazí... a pak lituje, že nejel po cestě, protože nemá sejvnuto. :)
Já tu mám čistý čas 138 hodin, základní hra + všechny DLC včetně všech pokladů. S největší pravděpodobností moje maximum, které jsem kdy strávil u jedné čistě single-playerové hry.
@musa (24.04.2020 21:02): Tak slečna dlouho na Databázi nechodila, protože už takhle má málo času... Ale skvěle se tu prokrastinuje :D

@Paul (24.04.2020 21:57): Nejen virtuální, v létě 2018 jsem rodinu dokopala na pěší dovolenou – vlastně to ani nebylo tak těžké, tentokrát jsem jim i prozradila důvod, proč chci k Sázavě, když jsem chtěla v létě 2015 do Itálie, svou fascinaci druhým Assassin's Creed jsem vynechala :D
@Brasikona (24.04.2020 17:38): Impresivní. To tě muselo virtuální Posázaví fakt strašně chytnout. Pro mě je to jedna z nejlepších her všech dob, ale na druhé dohrání si počkám a dám si ho tak dva měsíce před vydáním dvojky :)
Ty jo, jakože zkušení gejmeři si tu zasvěceně povídáme o tajích KCD a pak se ozve slečna, která byla celou dobu ticho a jen tak pronese, že hru odehrála různými styly šestkrát a strávila v ní přes 600 hodin :D.
@Jack_Dark (24.04.2020 18:47): No, to bych se musela podívat na příběhové linky, ale první asi 80 hodin? Neměla jsem ale všechny vedlejšáky a mělo by se tam přičíst tak ještě dvacet hodin, co jsem odehrála mimo, druhý průchod byl něco přes sto hodin. Pak už to šlo rychleji, Steam hlásá nějakých 600 hodin celkově, v reálu tedy asi 620.
@Gordon (24.04.2020 18:00): Bavilo mě to, no :D Ale měla jsem třeba dlouhou pauzu na podzim a v zimě 2018, znovu mě to extrémně chytilo někdy v únoru (když jsem dělala výroční video) a pak jsem hodně hrála během maturit... :D A v létě jsem si to poprvé pořádně užila na novém PC a dodělala vše na 100 %.