@Paul (24.04.2020 16:09): Šestkrát, docela bych dala sedmý průchod, naposledy jsem hrála v létě :D
Mě to konečně donutilo se pořádně naučit bojovat – jo, to zní ironicky – v tom smyslu, že jsem trávila hodně času s Bernardem, abych si vylepšila staty, protože jinak bych umřela pokaždé, kdyby do mě někdo jenom trochu klepnul. Spojila jsem si to s achvmtem Bojovník, kde jde o sto komb, takže jsem konečně přestala jen tak random bodat a plně docenila bojový systém, je vážně skvělý, pokud se ho nesnažíš obcházet (což je také ale možnost). Během hrají jsem pak používala pěsti, obuch a když jsem si hodně troufala (je to o hubu), tak nejslabší šípy a zhoubu. Když člověk začne víc přemýšlet, hraje se to vlastně docela krásně, ale samozřejmě dojde na dvě nebo tři zákysová místa – Přibyslavice, Vraník, Talmberk – a člověk se jen modlí, ať to ti vojáci zvládnou, samozřejmě těmi pěstmi se dá pomoci vždy :D
@Brasikona (24.04.2020 15:19): kolikrát jsi to dohrála? Respect, všechny perky a ještě bez zabíjení...to asi chtělo docela solidní trpělivost občas. Ze všech soubojů utíkat a plížit se, předpokládám.
@Crash (24.04.2020 12:53): A jestli chceš mít ještě hardcore hardcore, spoj si dohrání hardcore modu se všemi negativními perky ještě s dohráním na milosrdného bez zabíjení... To je ultimátní kombo! A i když je to občas fakt o nervy a člověk má chuť jít fakt zabíjet, je to fakt zábava, protože to nutí člověka přemýšlet o úplně jiném přístupu... Bála jsem se toho, ale nakonec to byl můj nejlepší průchod :D
@Crash (24.04.2020 12:53): Na konci komentu jsem to zmínil - zásadní (pro mě) bylo hlavně odstranění GPS a fast travelu, pak taky omezuje nasycení z kotlíků s jídlem ve světě (takže se musíš víc starat o jídlo), zvyšuje obtížnost soubojů, taky dává dva negativní perky (můžeš si vybrat, třeba náměsíčnost je super). Celkově je to imho ten správnej mód, hra je s ním imersivnější a zábavnější, nutí člověka se víc starat a dávat pozor kde je, být víc "tam".

Být po mém, tak hardcore přejmenuju na "normal" a tu původní obtížnost nazvu "easy" :)
@musa (24.04.2020 10:13): jak píše Blackhand, za Terezu se dá hrát kdykoliv v průběhu hry, jen jí stačí požádat a vyprávění co se stalo. Jinak ještě lepší část holčičího DLC je ta druhá, kde se hraje za Jindru kdy pomáhá Johance. To je must play.

@S4TW (24.04.2020 10:16): určitě bych ti doporučil si to dát znovu komplet až bude čas/nálada :) A na hardcore.
@musa (24.04.2020 10:13): Příběh za Terezu je možné spustit v momentě, kdy se Jindra probudí v mlýně v Ratajích a zeptáš se Terezy, ať ti poví vlastní verzi toho, co se stalo. Jinak chronologicky začíná jakoby o den dříve.
Já koupil DLC taky až dlouho po dohrání základní hry, což mi připomíná, že to musím zahrát, akorát to asi dám doplňkově a nebudu rozehrávat znovu, na to prostě teď není čas... jedině to odložit na příští rok :( ... spíš mi jde o to, jestli čistě kvůli DLC zase hrát celou hru znovu, to si raději počkám na náladu to sjet znovu celé :-)
@Crash (24.04.2020 07:13): já jsem hrál jen základní hru (dlc ještě nebyly), ale třeba holčičí datadisk začíná ještě před začátkem původní hry, nepletu se? A o stavění dědiny se proslýchá, že je mnohem zábavnější v průběhu hry, kdy máš dost omezený finance a nemůžeš šmahem postavit všechny baráky jako na konci hry.
@Paul (21.04.2020 13:27): Zatím ne, mám to z Humble Monthly, ale určitě koupím. Je to nějaký problém nemít je tam od začátku?

@ZephyrCZ (komentář): Víno nalito, lámu 45 hodinu, a doufám, že nouzový stav jen tak neskončí. Tohle je vážně majstrštyk a tvůj komentář také. :)
No tak po cca 20 hodinách můžu říct, že jsem z té hry absolutně nadšený. Tak doufám, že se to nepodělá.
@Gordon (20.04.2020 10:00): Mluvíš o koze, já o voze. Já mám na mysli klasické křoví, slabé větvičky a podobně, o které se imrvére zasekávám, a které bys normálně prosvištěl. Ty do toho začneš tahat další věci. Už jsem si zvykl, že je tu pár rýpálků, kteří si prostě musí něco zažvanit, takže mě to vůbec nepřekvapuje. A už vůbec ne u tebe.
@Gordon (20.04.2020 09:06): Spíš jsem myslel ohledně fps. Co se týče křoví, tak půltunové zvíře s rytířem na hřbetě by projelo křovím jako nůž máslem. Tady se zasekne o každou větvičku.
@Korbitch (20.04.2020 08:08): Hnát to na koni v plné zbroji skrz les a každou chvíli se zaseknout o nějaký keřík, to je strašný opruz. - No, proto se moc po lese na koni v plné polní neběhá.

SSD je určitě lepší, za prvé nebudeš mít minutové loadingy a za druhé neuvidíš doskakování textur a LODu.
Jak si tu tak pročítám diskuzi, tak za prvé můžu být rád, jak to běží u mě. Největší záser na fps jsou kvalita shaderů a stíny. Nastavte na střední a pojede to vážně lépe, popřípadě mrkněte na tenhle článek.
odkaz
Za druhé s bojem si lámat hlavu nehodlám, jsem mistr lukostřelby a třeba Přibyslavice jsem zvládl jen s lukem. A za třetí těžko říct, jaký vliv má SSD na běh hry vůči HDD právě tady, ale například v RDR 2 mi online na SSD běží o mnoho lépe. Jinak po těch hodinách v této hře jsem mile v šoku. Mám sice pár výhrad, ostatně jako každý, ale celkově mě to neskonale baví. Příběh, prostředí, atmosféra, humor, smysl pro detail. Nádhera. O boji bylo řečeno dost, ale za sebe přidám ještě jednu věc. Hnát to na koni v plné zbroji skrz les a každou chvíli se zaseknout o nějaký keřík, to je strašný opruz. Jo a prosím vás, sháním nějakého prodejce naučných knih. Že je mají různí prodejci nebo mistři onoho řemesla, to ano, ale je tam nějaký např knihkupec, který jich má více a od každého něco? Chci se nabiflovat co nejrychleji.
@Crash (19.04.2020 21:49): Hodina? Klid, může být hůř! Bernard to zabalil po dvou hodinách dělání achvmtu a trénování v hardcore modu, protože jsem se chystala na Přibyslavice bez zabíjení... To bylo! :D
Kurva hodina hraní v prdeli, protože sejv byl bůhví kde. Sorry za ty vulgarismy, jen zachovávám ducha hry... :)
@strejdafido (16.04.2020 12:27): Tu jsem se včera konečně naučil. (Ale trefit se přesně do toho pidiokamžiku kdy zmáčknout Q je taky kumšt.) Tak snad v boji přežiju. (Dosud jsem se spoléhal na brnění a že lapku u bodám. Ale stačil jeden kumán a skončil jsem.)
Tak jsem rád, že kombo hodně lidem také nejde. Mně se tedy občas podaří, ale jen sem tam.
Gamepad nepoužiju. V životě jsem to neměl v ruce, takže i kdybych si to kupoval, tak bych se s tím teprve učil.

K HW. Nemám žádné skvělé železo (i5, 970, HDD, 8 GB) a se samotným během hry nemám problémy na vysoké až nejvyšší detaily při QHD, pokud neprší (to se pak seká hrozně). Spuštění hry asi na minutu a půl a načtení savu asi na 20 sec. A po zapnutí ještě pár minutek trvá, než se pořádně načtou textury. (Z HW hlediska je nejhorší lesklý displej.)
@ntz (16.04.2020 11:21): dohadovat se nebudu, ale teď to mám nainstalovaný na HDD a při rychlý jízdě na koni skrz rataje mi přijde že to stutteruje trochu víc než když jsem to měl na SSD. Ale je to jen dojem.
@musa (16.04.2020 09:58): čau, načítání hdd vs ssd je cca 3x rychlejší. Na výkon hry to ale nemá vliv. Tam jde hlavně o cpu. Grafika bohatě stačí třeba RX550 4GB, ale pokud máte i3 tak v Ratajich sekec. Cca 10fps při rychlejším pohybu. V přírodě stabilně kolem 40fps. S i5 je to citelný rozdíl. Cca +10 fps. Já mám zamknute vsync na 30 a jede to slušně kolem 30fps. To už má smysl i při boji. Komba fungují bez problémů a dá se to hrát
@musa (16.04.2020 09:58): U mě je ten rozdíl mezi SSD a HDD dost brutální. Jakože 5 sekund versus minuta. Ale mám hodně rychlý SSD. A imho člověk to i pozná v kompletní absenci stutteringu během hraní a jakýhokoliv zpoždění načítání textur.

@Hrdlodus (16.04.2020 08:13): zkusit gamepad asi nepřipadá v úvahu co? :) Já to tedy na myši ani nezkoušel, ale na gamepadu se mi občas kombo udělat podařilo.
@ntz (16.04.2020 10:32): takže jsi pořád na začátku? Do Ratají přece dorazíš hned po ukončení zápletky rodiče / meč a právě tohle město je na hw největší zatěžkávací zkouška.
@ntz (16.04.2020 09:51): já už to na SSD odehrál a chtěl bych si to dát znovu se všema dlc. O kolik to načítání na klasickým HDD bylo pomalejší? Ani v Ratajích jsi nepozoroval nějaké zlepšení?
@musa (16.04.2020 09:41): zkousel jsem, jestli mi nejak nepomuze s vykonem, pokud budu mit KC:D nainstalovano na SSD disku a ne na mechanickem ... nepomohlo, pouze kratsi loadingy ... 0% jsem myslel, ze proste z pohledu FPS a vseho dalsiho (krome loadingu) tam nebyla zadna zmena

psal jsem to, pac jsi pozdeji objasnil proc resis velikost KC:D a ze by sis' to rad dal na SSD
@Hrdlodus (16.04.2020 09:03): hele, nevím, neříkám, že to někomu nemůže nesednout... jsou lidi, co nedávali třeba ovládání u prvního Witchera, kde mi z celé série přišlo nejlehčí... možná zkusit gamepad?
@S4TW (16.04.2020 08:31): Tak snad, protože už jsem vytrénoval bojovou schopnost na šestnáctou úroveň a čeká mě přepadení Přibyslavic, ale stále mám problém nastavit meč do konkrétní polohy, abych použil kombo. Nehledě k tomu, že ani to časování se mi stále nedaří.
@Hrdlodus (16.04.2020 08:13): dá se to naučit, taky jsem s tím ze začátku bojoval, ale přijde chvíle, kdy ti to pak už nepřijde... což je vlastně super, že to není nic lehkého a není to jen klikání na myšku :-)
Hra v mnohém suprová. Ale ten boj je příšerný. Nasměrovat meč myší do požadovaného směru je utrpení.
@musa (15.04.2020 23:43): Skor by som cielil na 80GB, savegame tiez nemaju par kilobajtov, co si pamatam tak to downloadovalo cca 71-72GB (vsetky DLC), ale ono by ti Steam mal vyhodit najprv hlasku "allocating disk space" a bud to failnes alebo prejdes.....
Teda to je nových postů. Díky všem za odpovědi.
Na SSD se snažím dostat na 70 GB volnýho prostoru, u KCD používám Steam verzi, takže to bude s odřenejma ušima, což?

Jo a krabička s kódem ve mně vyvolává pocit zklamání. Trochu jako kdyby jste si koupili v dětství Kinder vejce a místo hračky tam byl její obrázek :).