@Guardian (20.10.2018 11:27): Tak jak to ze ne. pomerne dost lidi dostalo vymenou za svoje penize buzeracni mail ze jsou zlodeji. Je jasne ze ted jsou jinde a jejich glory aura sviti jasnou barvou, ale obcas neskodi pripomenout jejich drivejsi pristup.
@Charllize (20.10.2018 11:25): Nejak mi uniká souvislost s diskusi o tom, co studio nabízí hráčům výměnou za jejich peníze...

Neřeším tady, jak se kdo chová obecně, ale jakou úroveň obsahu a komunikace dostanu coby platící hráč. A v tomhle se prostě přístup CDPR a WH nedá srovnávat. I kdybych měl mluvit třeba jenom o rozšířených edicích s dodatečným obsahem pro vlastníky původní hry zdarma. Naproti tomu WH, který vydá v podstatě demo bez konce a pak si ještě řekne o 250 Kč za petihodinove, a navíc zabugované DLC... Jo, to asi umíme jen tady v ČR. Vždyť podobnou cenu měl datadisk Srdce z kamene, omg. Ona obecně ta drzost, kolik si v Česku dokážou podnikatele za svůj produkt říct, je zvláštni.
A to se tu tak snilo o tom, že WH bude nový, český CDPR. No, ani omylem. Ten podstatný rozdíl plyne už z faktu, že CDPR řídí pokorni a inteligentní lidé, zatímco WH žene vpřed arogantní brouk pytlík, co všechno viděl a všude byl dvakrát, všechno ví nejlíp, a když se mu něco nepovede, je to proto, že lidi jsou idioti.
@Paul (20.10.2018 08:41): JJ, chápu. Já ale myslel někoho konkrétního, kdo by se nebál jít s kůží na trh, před herní novináře, natáčet v rozhovory na kameru. Sleduji herní weby- xboxweb.cz, xboxer.sk, vortex na youtube, sector.sk (semtam projedu eurogamer, doupě, hrej.cz) a zaznamenávám ticho po pěšině.... pás stručných informací, ale jinak nic moc.
@Guldy (19.10.2018 22:55): Problém WH je ve špatné komunikaci. Máte hru, která stále spoustu peněz, spoustu času a spoustu úsilí. Ale tak nějak WH zapomnělo na komunikaci. Nechat D. Vávru propagovat hru, včetně kontroverzních prohlášení na začátcích prodeje byl dobrý tah. Měli jste ale najít někoho , kdo by ho v opakované, trpělivé a dlouhotrvající debatě s hráči (včetně hejtrů) nahradil a byl ochoten tupit hroty kopí při oprávněné kritice technických chyb.

Protože se (oprávněně) obávám, že se Vám chyby v komunikaci krutě vymstí při přípravě (a prodeji) druhého dílu.

Rád jsem zaplatil 200 kč/2 hodiny kvalitního obsahu bez nastavené kaše ve stylu 2+8 (grindování) - ale vydat DLC s bugy...
Za me je dlc zatim ok, ale reakce "zakaznici jsou hejtri a trollove" je strasna. Guldy, vy muzete bejt radi, ze vam lidi celej KCD nehodili na hlavu a ze jsou tak tolerantni vuci chybam. Ja chapu ze jste dreli jako (valecni) kone, ale vydali jste pomalu nehratelne tech demo, za ktere jste si rekli 1600,-, tak zase prrr.
Tohle nevymyslíš, to se může stát opravdu jen v realitě a v Česku :D DLC jaký svět neviděl...
@Guldy (19.10.2018 17:21): Tak vycházím z toho že píšeš deset hodin, a hráči na steamu dvě.

Ale o víc než deseti hodinách se mluvilo už u předchozího DLC, kde bylo přitom reálného nového obsahu taky tak na ty dvě i bez bugů, takže mě ta délka samozřejmě nepřekvapuje. Spíš ty tak zásadní bugy.

A je taky pak dost smutný si to srovnat s nedávným DLC k Prey, které mělo za 20$ tak 20 hodin výborného obsahu.
@Guldy (19.10.2018 17:21): Já chápu, že produkce novýho obsahu (a vývoj her obecně) je voser a určitě bych pochopil, kdyby se sem tam ukázal nějakej bug. Na druhou stranu, snažit ospravedlnovat takovou fušeřinu "nám tam nejde poslední kapitola, ale lidi nechápou, že jsme taky jen lidi a děláme chyby" je dosti blbej přístup. Si předtav, že bych si zaplatil letenku na Havaj a místo toho jsem přistál v Bulharsku, protože si kontrole nevšimli, že na let do Ameriky neměli palivo.
@Guldy (19.10.2018 17:21): "lidi nechápou, lidi jsou hejtři..." hele, ti lidi jsou zákazníci. oni se nechtějí zaobírat tím, jaký tam je problém a proč to dohráli za 2 hodiny, když to měli hrát 10 hodin. nemůžeš se divit tomu rozčarování a kopat kolem sebe jen proto, že jste to posrali.
@Guldy (19.10.2018 16:52): Lol, bug který vypne čtyři pětiny hry? To jako fakt? To už není ani směšné.
Že máte až k nehratelnosti zabugovanou hru při dnu vydání, no řekněme že na vás tlačil termín a množství práce na originálním titulu, ale co na vás proboha tlačilo teď?

No ne, směšné to vlastně pořád je.
@Paul (19.10.2018 16:54): Vzdycky muze content/openworld nekdo rushnout nebo dohrat zrovna tou nejkratsi cestou. Kdyby to melo mit 5 hodin a on to rushne za 3, tak stejne nam napise wall of hate, pokud bude chtit. To, ze se stala chyba, je pravda.
@Guldy (19.10.2018 16:52): ok, tak to je potom vskutku tragikomický když to vyjde s bugem kvůli kterýmu to spousta lidí dohraje za dvě hodiny. Taky bych raději kdybyste udělali jeden nebo dva větší datadisky, obecně jsou přijímaný lépe než menší DLCs.
@Paul (19.10.2018 15:22): To DLC je ale mnohem delsi, bohuzel nam proklouzla chybka, kvuli ktery nejde nekterym lidem spustit posledni cast. Je to zpusobeno tim, ze meli v predchozim case dohrany side jeden side quest.
Hodnocení je hlavně naprosto zasloužené a nikdo se nemůže divit. To jim muselo být dopředu jasné, že 3h za 10e dostanou sežrat. Už při vydání hry WH udělali dost ojebů na hráče, spousta z nich přihmouřila oči, ale teď evidentně pohár trpělivosti přetekl. Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby se dvojka neprodala a Bakala to rozpustil.
Já bych ty DLC zakázal ... těch pár misí člověka fakt nevtrhne a většinou je kvalita i nižší, než u původní hry ...
Datadisky jaký měl Witcher nebo Horizon jsou super, ale to je dneska vyjímka.
Hodnocení Amorous Adventures na steamu 30%...to je smutný, ale vzhledem ke krátkosti dost očekávatelný.
@davidjaho (18.10.2018 21:29): Tak tak, oni vědí co dělají, přece jen takové hry vydělávají především při vydání, pokud jim slevy boostnout prodeje, tak jedině dobře. Podobně to dělá i Bethesda.
Udajne uzivatele pozdeji dostali:

Oops, sorry about the Kingdom Come: Deliverance email mistake this morning

Earlier this morning we accidentally emailed you about a promotion with the subject line 'Get Kingdom Come: Deliverance FREE when you subscribe to Humble Monthly'.

Unfortunately you are not currently eligible for this promotion. We sincerely apologize for any inconvenience caused by this mistake.
@Bodkin (18.10.2018 22:50): já ho taky nedostal, ale i na zahraničních fórech (qt3) lidi nadávaj že maj roční předplatný a přitom ten mail dostali a je jim to k prdu, protože nemaj nárok..

"I thought it was a dick move to send me the email about kingdom come (a game I would want) when I’m in an annual subscription. They did just send a follow up email to apologize for it though."
@Paul (18.10.2018 21:42): Já ale nemíním dělat nějaké vyjimky. GOG akce proběhla, hotové... nutno dodat, že ty dvě další hry v tom balíčku byly sakra dobré kousky a zisky se nějak musely rozdělit, takže realná cena za KCD byla nejspíš ještě nižší, než o které se tu teď bavíme.

Ale ono to je fuk, prostě šli za zisky pomocí slev. Děje se tak a dít se bude, akorát tady to lehce urychlili ve srovnání s většinou.