Kao the Kangaroo

Tate Interactive •  Mataboo (PS4, PS5, XOne, XboxX/S, Switch)

Kao the Kangaroo je po 17 letech dalším dílem stejnojmenné série 3D plošinovek s klokánkem v boxerských rukavicích Kaem v hlavní roli. Na hře pracují tvůrci původní trilogie, polské studio Tate Interactive. Kao se tentokrát vydává po stopě svého zmizelého otce, přičemž už tak nebezpečná pouť se ještě zkomplikuje, když Kao najde tajemný podzemní svět...

Po stránce hratelnosti se jedná o klasickou 3D plošinovku ve stylu původní série či her jako Crash Bandicoot a Spyro. Na Kaa čeká řada lineárních úrovní zasazených do rozmanitých lokací jako tropické ostrovy či tajné laboratoře, v nichž na něj čekají platformingové výzvy, jednoduché hádanky, sběratelské předměty jako mince a písmena K-A-O a samozřejmě zástupy nepřátel, které může likvidovat svými boxerskými rukavicemi. Rukavice lze navíc v průběhu hry vylepšovat o nové magické schopnosti, které pomáhají Kaovi jak v boji, tak při pohybu v úrovních.

Jsem to teda zkusil, tento styl hry jsem dlouho nehrál. Menu nelze ovládat myší a z nepochopitelného důvodu je nutné požívat navigační klávesy (PgDown, Del). Kamera se velmi nepříjemně otáčí směrem pohybu postavy (dělalo se mi z toho nevolno po půl hodině) a hra má na myší akceleraci kterou v menu nejde vypnout.
Vypadá to jako slušná oddechovka, ale ta kamera to pro mě dělá nehratelné.