Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Immortals Fenyx Rising

79
40 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Oblíbeným trestem řeckých bohů je svržení do hlubin Tartaru, což se považuje za jeden z nejpřísnějších trestů vůbec a jedním z takových potrestaných je i obr Týfón. Ovšem jak už to tak bývá, nic není věčné a jeho nahromaděný vztek se jednoho dne musí obrátit proti lidstvu na povrchu. Týfón tak dokáže seslat na povrch značné množství příšer, které komplikují život všem a v takových chvílích je potřeba hrdina, který se novému zlu postaví. V tomhle případě je to Fenyx, polobohyně, případně polobůh, chcete-li, která je jedinou šancí, jak se s novými problémy vypořádat. Na její cestě ji však dělá doprovod humorné vyprávění boha Promethea směřované k Diovi, kteří si neodpustí komentovat její činy na každém kroku.

Immortals Fenyx Rising je mimo jiné hra od tvůrců Assassin's Creed: Odyssey, což je jednak patrné vzhledem k zasazení a tvůrci tak čerpají již z probádaných vod, ale také částečně ze samotné hratelnosti, která se od zmíněné série lehce přebírá. Ovšem nejvýraznější vliv na hru jisto jistě měla série The Legend of Zelda, především pak díl Breath of the Wild. Od Immortals tak můžete očekávat otevřený svět Golden Isle, nabízející rozmanité prostředí, spoustu nepřátel inspirovaných řeckou mytologií a především logické hádanky všeho druhu.

Samotná Fenyx je upravitelnou postavou, tudíž lze z ní udělat také muže, nicméně jak již bylo zmíněno, o vyprávění se stará dvojice bohů a Fenyx tak není zrovna nejbarvitějším charakterem. Její schopnosti ji zajišťují svižný pohyb po mapě a mimo šplhání, ovládání značného množství zbraní nebo jízdu na koni tak dokáže také létat, což lze využít nejen při soubojích, ale také při plnění různých hádanek. V průběhu hry se může také učit novým schopnostem v boji či třeba připravovat lektvary.


Poslední diskuzní příspěvek

Stylizace, vypravení formou satirické komedie a že to je absolutní ripoff The Legend of Zelda: Breath of the Wild akorát v bájném Řecku, to beru jako velké pozitivum, ale to ovládání je někdy podobně příšerný jak Princ of Persia (kamera lítá sem a tam, postava nereaguje na ovládání) a některé puzzly, kde člověk po 5 vteřinách přijde na řešení, ale přesto musí 10 minut skákat sem a tam s dřevěnou krabicí přes bodáky a lasery je místy čiré utrpení. Chápu Ubisoft, že viděli potenciál v kopii Zeldy a vlastně to docela i dobře funguje, akorát by to chtělo ještě doladit herní mechaniky, level design a co jsem četl tak podporu na Steam Deck. Rád jsem si to zahrál, ale rozhodně se k tomu už nevrátím. I přesto ale budu doufat, že vznikne něco podobného, kde se poučí z chyb.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • XOne 90
Moc příjemný překvapní od Ubisoftu.

Fenyx je mladá řecká štítonoška, jejíž loďstvo ztroskotá a ona najde své spolubojovníky zkameněné. Zároveň se ale dostala do světa řeckých mýtů - a jelikož je sama takovej nerd řeckýho pantheonu, snaží se najít cestu, jak je zase probrat zpátky.

Čekat můžete řecké bohy, titány a monstra, obalené je to kolem padoucha Týfóna (v řecké mytologii syn Gaii, po němž jsou pojmenovány Tajfuny), který chce smést bohy a nastolit svůj řád a celé je to vlastně vyprávěnka, kterou předává přikovaný Prometheus Diovi - a tihle dva jsou poměrně zábavná dvojka, především Zeus nemálo hláškuje, přičemž znalost mytologie, na jejíž kořeněné detaily se nezřídka naráží (můj oblíbenej vtip: Cháron si sbírá mince, aby si za ně mohl postavit most... nebo Diovo "převypravování" legendy o zrození Afrodity, protože originál je moc citlivej pro boha, jehož hlavní pýcha je ta, mno, mužská, žejo).

Hlavní hrdinka Fenyx je stejně sympatická, jako hra sama. Pobíhá a poletuje po poměrě rozsáhlém světě, vylepšuje svoje schopnosti za odměny, které získává převážně řešením tasků a vedlejších puzzlů, postupně se musí postavit silnějším a silnějším protivníkům, přičemž soubojový systém patří mezi ty lepší, navíc dovoluje si vybírat ze strategií, jak protivníky porážet (já třeba hodně sázel na luk a ostřelování z dálky). Mnohdy je k řešení nějaké výzvy potřeba chytře nakombinovat svoje schopnosti, takže dochází i na vztekání, že jsem zase něco nezmáčkl na vteřinu přesně, já idiot.

Vizuál je roztomile pohádkovej, připomíná mi anime.

A tak k tomu dokonalosti chybí snad jen ještě víc vtipů, v závěru přichází jistá (ale jen malinká) repetitivnost, a možná fakt, že jsem mizernej hráč, tak jsem se u toho až moc vztekal.

Pro: příběh, puzzles, soubojový systém, hlavní hrdinka, řecká mytologie

Proti: trocha repetitivnosti

+17