@Neelixx (02.03.2022 19:02): no zkousel sem toto, ale krome zbrani a jejich provedeni je to celkem propadak, hlavne mireni a pohyb mysi, jakoby tam byl aktivovany nejaky mouse smooth akcelerator- temer nehratelne aspon pro me.

Dalsi pruser je neprratele a jejich tragicka AI a taky jejich modely a animace

Project IGI 1 Remastered New Version For Pc 2022 - YouTube
na netu sem se dozvedel o nejakem Remaku jmenem IGI Origins, ktery by mel predelavat vsechny mapy do FC5 engiinu, nevite kde se to da sehnat?
tak sem se to snazil prekousnout, jenze ve 3 misi jakmile zaclo snezit se to zaclo nehorazne kousat a nedalo se to dal hrat tak sem to odinstaloval, skoda :(
Řešení by existovat mělo. Jedná se o nekompatibilitu s výší počtu snímků ve hře, což pak způsobuje ty problémy s myší. Hledej na googlu pod "Possible Mouse Fix ?" .
tak jak kde , kdyz se snazim spolu s vertikalnim pohybem zaroven i o horizontalni, napr. kdyz mysi krouzim tak je to uplne neplynule trhane a mam pocit ze v budovach je to horsi nez venku. se divam a nikdo z komentujicich takove problemy nemel?
@Phoenix (07.05.2020 13:30): asi jo, ja to stahl z jineho zdroje ve verzi 1.0 a tam uz se to neskube, ale porad to neni ono, sice je to plynuly ten pohyb ale takovy opozdeny coz zpusobuje nepresnost v mireni. Ale aspon je to hratelne.
mam problem s pohybem mysi-neni to plynule, ale trhane a HW na to mam. Ve hre mam patch 1.3, da se to nejak spravit?
to s tou klávesou G dělám speciálně od kváka taky! F je moc blízko a stejně se tam hoděj mín nebezpečný vjecy! u IGIho dva bych uvítal větší volnost v nastavování, ale jinak to chápu - díky omezenému počtu zbraní vzniknul prostoru na "hot keys" třeba pro ty granáty. ve spoustě jinejch her se s tím taky setkáme, takže se na to dá zvyknou, zvlášt když je to v dosahu 1-4 (ale tady se právě nelze zbavit nože, kterej prakticky využiješ jednou).
nejhorší mise byla s tou helinou. Tu mám vypálenou do mozku. S dnešní myškou bych to asi zvládl lépe, ale kdysi to byl porod
@Chuck (30.05.2014 18:10): Me tam treba sere i to, ze klavesu G si vzdycky specialne priradim pro granat a pokud je granatu vic druhu, tak zmacknu G vickrat a tim si vezmu granat jakej chci, no v jednicce to tak bylo, zde ale kazdej druh granatu musi mit vlastni klavesu, dalsi zbytecna komplikace. Jeste k tomu vyklaneni. V jednicce jsem na nej pouzil pravou mys a pak se vlevo nebo vpravo vyklonil pomoci A a D, nemusel jsem nikam stehovat prsty z A a D, stacilo mi jen zmacknout pravou mys.. Idealni a jednoduchy reseni. Jenze zde je to reseno pres klavesy urcene k otoceni postavy(zbytecnost, protoze otacet se muzu pomoci mysi), za to ale musim stehovat prsty na zbytecny jiny klavesy. No typickej priklad jak z fungujici jednoduchosti zbytecne udelat slozitost :-)
Nevim proc tu zkomplikovali ovladani proti jednicce. Napr proc na vyklaneni nemuzu pouzivat stejny klavesy jako na smer (A a D) jako v jednicce, ale musim si najit jiny. A je toho vic zbytecne zkomplikovanyho. Je zde potreba o dost vic klaves nez v jednicce (zbytecne), ale napr klavesa ALT paradoxne nelze priradit k zadne funkci. Taky me serou s tim omezenym inventarem u zbrani. V ovladani jsem nenasel jak to rucne ulozit nejakou klavesou, pouze je tam rychlonahrani. Ukladat to jde jen pres menu nebo co? Taky nevim proc je pri lezeni po zebriku obracena osa u mysi. :-)
Tak jsem u Priboijový vily. Sniperovkou jsem zastřelil asi 25 lidí. Myslel jsem, že to mam docela vyčištěný. Velký omyl. Je jich tam minimálně dvakrát víc. A na mnohem horších pozicích. Musím zkusit jinou taktiku. Kolik že to má misí. ach jo.. Ještě, že mam toho Dooma:)
@mazar1234 (23.06.2013 16:45): V IGI jedničce v poslední misi si člověk musel zapamatovat, kde který z těch tuším 76 borců stojí. Dark Forces je přeci jen maličko jiný případ, protože se hrálo na více životů (ty si člověk mohl nasyslit z minulých misí), dohrát to celé na hard (když už to člověk znal) zase nebylo tak těžké (ně že by to samozřejmě bylo jednoduché, abychom si rozuměli :-) ).
@Všivák (23.06.2013 15:57): Podle mého si autoři řekli "Je možné to uložit, tak to maličko stížíme". Dvojka rozhodně není jednoduchá, obtížnost se s jedničkou porovnává těžko právě proto, že různí lidi budou ukládat po různě dlouhých pasážích.
@Všivák (23.06.2013 15:57): Keby tam nebol save tak pochybujem ze by sa to dalo dohrat.... prave Save sposobilo ze nemuseli stracat cas vybalancovanim obtiaznosti a mohli to tam nadrbat od buka do buka - ved save to isti.

Preto je jednicka urcite znacne lepsia hra, ma perfektne vybalancovanu obtiaznost (okrem poslednej misie teda no ehm). Nieco podobne ako Dark Forces.
No nevim. Jsem v devátý misi a pořád chcípám. Na střední. S každou misí se mořím snad ještě dýl než v jedničce. Nebýt sejvů, tak mi tenhle druhý díl přijde těžší než jednička.

Asi jsem nějak vyměk.:)
Cha, tři sejvy na misi bylo až moc! Oproti jedničce procházka khaki sadem!
Jaktože těžká? To zkus, žádná hra není tak těžká, abys ji nedohrál. Teda pokud tě baví :-)
Neměl byste někdo o originálku zájem? Já jí vítězoslavně sehnal, ale není to nic pro mě, takže bych ji střelil. Hra je to sice velmi dobrá, ale na mě fakt těžká.
Já jsem se zase nevykopal z prvního levelu v I'm Going In, ale je fakt, že už je to dost dlouho, co jsem to hrál a teď bych to asi dal. :)
Jednička je lepší, přehlednější, tady jsem se ani nemohl vykopat z prvního levlu, tak jsem to uložil k ledu. Jo a koupil jsem to za stovku v Levných knihách, taky tam mají nějaké ty hry (v eshopu).
Popkec: Ne, nebudeš platit nic navíc.

PavelU: Bude to asi 750 Kč + poštovný po ČR (ale to zatím nebudu řešit). Co se domluvit na půlku předem na účet?
No vida, dneska dopoledne u této hry nebyl jediný diskuzní příspěvek a teď už jich je 22 a ještě k tomu přibyde pár nových majitelů této hry. Ještě že mě máte! :-)
Cobra: Můžeš mě tam oba díly koupit, pokud budou v dobrém stavu a s obalem. Mám vážný zájem.

Co se týče obtížnosti, oba díly nejsou holt žádné arkády ale naopak se k přiklání k reálnému střílení. Proto taky nebyl v prvním díle save, krom autosave po splnění mise. A ve druhém díle jsou ukládací sloty rovněž omezené, cca čtyři, osm slotů tuším. Závislé na obtížnosti.
Cobra: Jestli je jednička evidentně těžší než dvojka, která je prý taky dost obtížná, pak pro moje schopnosti je lepší zůstat u dvojky. I tak se zřejmě z toho vojebu. :-)
Co blbnete, vždyť jednička se dá normálně sehnat na ebay... Jestli ji někdo chcete, můžu je tam nakoupit a pak rozeslat, ale mám dojem, že by pro vás bylo lepší, kdybyste si tam zvykli nakupovat taky ;-)
Já byl sprostý jako dlaždič,když jsem to hrál poprvé :).Ale když jsem to projel a rozjel znovu,tak potom jsem si tu hru začal vychutnávat
To Ti věřím, a proto do toho jdu! :-) Snad se u toho nevzteknu. :-/
Hra je to suprovní.Třeba mise,kde musíš zničit most,dostat se do nějakého tajného institutu.Na některé mise snad nikdy nezapomenu
Mirus: Já to risknu a vyzkouším. Demo jsem hrál, taky mi to přišlo těžký, ale musím se zdokonalovat, takže mi nic jinýho nezbyde. :-)
Jako průserů v nakupování her sem měl dost.Toto byl jeden velkej průser.Špatně se mě to hrálo,a je to mizerně optimalizovaný.Extrémně těžký.pročti každou řádku o téhle hře.Kde ko-li najdeš
Zkoušel jsem to vložit do košíku a zdá se, že na skladě hru mají. Ale zatím to vypadá, že bych šel do nabídky Miruse. Nicméně Ty to zkusit můžeš.
Jo, to je ta verze o které mluvím, klidně zkus. Jestli budou mít tak rezervuj víc kusů.
PavelU: Já občas nechápu, proč takové hry stahují z prodeje. Vždyť třeba tohle je z roku 2003, tak to zas není žádná vykopávka. Jak říkáš, chtělo by to např. Kolekci klasiky, mně na tom obalu zas tolik nesejde. :-)
Mirus: Jé, Ty žiješ? Vždyť jsi tu 2 týdny nebyl, ale jen co Tě člověk potřebuje, jsi zpátky. :-) Zatím ještě nevím, přijde mi to podle recenzí i komentářů dost těžké, takže to porozmyslím. Nech ji zatím schovanou, O.K.? :-)

PavelU: Klidně, jenže když je problém sehnat dvojka, pak to vidím bledě i s jedničkou. :-/
Chuck: A co začít prvním dílem? I když hádám že i ten je nesehnatelný. Škoda že ani jeden díl už nemám, hrál jsem je dávno.
Dalo by se to ještě někde sehnat? Snad každý e-shop to má vyprodáno. :-(