Homefront: The Revolution - Beyond the Walls

08.03.2017

rozšíření

Beyond the Walls je příběhové DLC ke hře Homefront: The Revolution. Jednotky KLA potlačily druhý pokus Američanů o osvobození a poslední základna odboje je na pokraji zhroucení. Hrajete v roli Ethana Bradyho, který v rozvalinách města nalezne agenta NATO, který má plán na zničení Severokorejské vlády.

Dostanete se na venkov Pensylvánie, kde se zrodil odboj proti Severokorejské vládě. Hra má tak vyměnit zašedlé městské prostředí za barevnější a otevřenější prostředí, které má nabídnout větší variabilitu.

DLC je lokalizované do českého jazyka.

Zhodnotím zde všechny tři DLC, koneckonců jsem je koupil jako jeden produkt.

Voice of Freedom je miniprequel původní hry. Přesně tam, kde VoF končí, původní hra začíná. Takže se zde hraje za Walkera (vůdce odboje) a je to o tom, jak se vlastně dostal do Filadelfie. Ve výsledku je to cca hodinová kvalitní, atmosférická, ale velmi lineární mise. Samozřejmě lze hrát stealth nebo to kosit dle chuti. Walker mluví, takže ta trocha příběhu co tu je, působí přirozeněji než v hlavní kampani. Trochu mu to připomnělo Metro po americku. Je to taková zábavná jednohubka, pokud si někdy Homefront zase zahraju, tak si dám nejdřív VoF jakožto prolog.

Aftermath už navazuje na hlavní kampaň a hraje se opět za Ethana. Naštěstí si autoři vzali (i mou) kritiku k srdci a Ethanovi také dali hlas, na což je tu hned ze začátku jedna vtipná narážka. Bylo to dobré rozhodnutí, Ethan je napsán i namluven dobře. Jinak se tato mise paradoxně také točí kolem Walkera - ten byl v průběhu hlavní hry unesen a donucen přesvědčovat obyvatelstvo, aby se vzdalo - a Ethan zde dostane informaci, kde by se mohl nacházet, takže úkol zní jasně - zabít Walkera, nebo jej pokud možno zachránit. Jinak se jedná o klasickou lineární infiltrační misi, žádné novinky tu nejsou, ale je to dobře nadesignované a vzhledem ke kvalitním mechanikám Homefrontu jsem se také skvěle bavil a téměř celé to odstealthoval.

Finální Beyond the Walls v podstatě slouží jako epilog. Je z těchto tří misí nejpropracovanější a odehrává se mimo Filadelfii kolem jezera Beckton, takže umí vykouzlit pěkné , ikdyž stále post-apokalyptické scenérie. Také se jedná o víceméně lineární misi, ale samozřejmě možnost volit si způsob postupu zůstává. Beyond the Walls definitivně ukončuje příběh Homefrontu a pro hráče původní kampaně je nutností.

Pokud bych měl něco vytknout, tak zase to otravné 9..8..7..pokud se člověk vzdálí z oblasti mise. Tenhle prvek je už hrozně přežitý. Ale jinak jsem věděl co čekat, a s výsledkem jsem spokojen. Dohromady dají DLC kolem šesti hodin herní doby, což není moc, ale aspoň tu není žádný filler.
Už původní H:TR mi místy dost připomínal HL2 (fyzikální pasti, brnění severokorejců jsou taková combinovitá, a dokonce snad i barvy resistance jsou identické, boje v městské zástavbě atd), ale tenhle poslední kousek DLC to teda přepískl.

Celý se odehrává mimo Filadelfii, nebo lépe na jejím okraji a 'venkov' se jim podařilo vytvořit opravdu parádní. Opět se mi začali vracet vzpomínky na HL2(A EP2), když jsem cestoval kolem pobřeží, nacházel pozůstatky resistence, prolézal jejich stashe a a celkově se radoval z explorace světa, pak se zase chvíli střílelo a pak zase pohodička. Celé to bylo příjemně plynulé a dobře načasované.

A aby toho nebylo málo, tak samý konec DLC je standoff na farmě proti útočícím Norkům, zatímco se vědec za vámi pokouší poslat raketu na orbitu! FFS! Vždyť i ty zvuky Vzducholodí zní jako z HL2!

Do toho si hra nechává všechny dobré věci z H:TR, ze všeho se suprově střílí, pohyb je nádherně dishonorovitý a byla opravdu radost si tím za hodinku dvě profrčet...

Ve zkratce: Málem jsem si ustříknul, jak moc mi to připomenulo HL2 (a především druhou epizodu) a přitom si to zachovalo všechno dobré ze základní hry.

Škoda jen, že základní hra neměla víc takhle promakaných misí, to by její hodnocení šlo ještě výš.

Pro: HL2:EP2-like

Proti: Nebylo to v základní hře

BtW popisuje zakončení příběhu, které mělo být už v původní hře. Přídavek se tentokrát neodehrává v městském prostředí, ale přesunuje se na venkov, aby ukázal sílu enginu a schopnost autorů vybudovat i venkovské prostředí.

Feeling druhé epizody HL2 je všudypřítomný a ačkoli není prostředí tak otevřené, jako v původní hře, stále se jedná o skvěle nadesignované mapy, po kterých je radost chodit.

Soubojů je tak akorát a všechny stojí za to. Hlavně ten finální je naprosto luxusní a kdyby takhle končila původní hra, šel bych s hodnocením snad ještě výše.

Autoři dobře dávkují akci a oddechové pasáže, přimíchávají do toho nějaké to atmosferično a dokonce i jednoduchou, ale zábavnou hádanku.

Mnohem větší důraz je kladený na příběh a to zakončení... no, slušná kláda. Tohle DLC je jako jediné nutnost pro všechny, co si užili původní hru.