Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hitman GO

Hitman GO: Definitive Edition

17.04.2014
04.06.2014
27.04.2015
23.02.2016
72
42 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Jde o tahovou logickou hru, v níž máte za úkol infiltrovat dané prostory nebo zabít svůj cíl. Hrací plocha je rozdělena na několik světů. Aby se vám ovšem nové oblasti zpřístupnily, je třeba mít určitý počet agenturních razítek, které dostáváte v každé misi za plnění vedlejších úkolů. Musíte kupříkladu projít level za určitý počet kol, vzít kufřík, zabít všechny stráže nebo projít zcela nepovšimnut.

Ve hře samozřejmě dostanou prostor i známé herní elementy série Hitman. Budete se moci přestrojit, odvést pozornost, využít odstřelovací pušky a ke slovu se dostane i ikonická dvojice zbraní Silverballers. A to vše v minimalistické grafice, která i svými pravidly evokuje hraní deskové hry.

Původně mobilní hra, která sklidila pozitivní ohlasy hráčů, se objevila i na PC, PlayStation 4 a PlayStation Vita v takzvané Definitive Edition. Ta však kromě ovládání pro PC, podpory gamepadu a mírně zlepšené grafiky nepřináší žádný nový obsah.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • Android 70
Hitman GO byla moje první hra ze série GO her. Potěšilo mě, jak tvůrci dokázali z mála (jednoduché mapy a pravidla) vytěžit docela dost. Postupem času se do hry přidávaly nové prvky, musela jsem se učit novým situacím a ani jednou jsem neměla u nějaké mapy pocit, že jsem podobnou už hrála. Výzvy ke každé úrovni byly zajímavé a někdy nutností, co se týče jejich splnění, ale hra mě nechytla tolik, že bych je chtěla splnit úplně všechny.

Občas jsem měla problém s přehledností, kdy jsem na mém mobilním zařízení neviděla celou mapu (a to si nemyslím, že mám zrovna malé rozměry displaye) a natočení kamery mi moc také nepomohlo. Musela jsem tak řešit některé situace metodou pokus-omyl, než jsem zjistila, jak jsou nepřátelé rozmístěni.

Jednoduchá grafika bez výraznějších detailů mi nevadila. Spíše mě zamrzela absence propracovanějšího hudebního doprovodu.
+16
  • PC 50
Hitman GO patří do té skupiny her, které bych si nebýt herní výzvy nikdy nezahrál. Je to taková odpočinková tahová logická hra, která není nijak náročná a má jen pár hodin. Svým způsobem ve všech ohledech obyčejná.

Co je plusem, levelů je hodně a stále překvapují něčím novým, a to včetně těch posledních. Nehrozí tedy úplná nuda, protože se hráč vždy musí vypořádat s novými situacemi. Obtížnost je však stále velmi jednoduchá a u většiny levelů není nutné ani přemýšlet a lze je vyřešit velmi lehce. V případě těch lehce složitějších pak stačí metoda pokus-omyl a je vyhráno.

Grafická stylizace je ok, hra vypadá jako deskovka a vlastně se i tak hraje. Co je hodně na pytel je nastavení kamery, která je často úplně na nic a chybí zde volný režim, lze si s ní jen lehce odzoomovat.

Hru jsem hrál na PC, mobilní verze má výhodu akorát v tom, že si může hráč ukrátit chvíli při čekání na autobus. Je ale otázkou, proč i tak nesáhnout po zábavnější hře.

Hitman GO je tedy naprosto průměrná logická hříčka, patřící díky slabé obtížnosti spíše mezi oddechové hry, které si člověk zahraje a ihned zapomene.
+16
  • iOS 75
Hned při prvním zapnutí hry mě překvapilo grafické zpracování. A to nemile. Problém je, že jsem nejdříve hrála Lara Croft GO, které je novější, a asi proto vypadá lépe než Hitman GO. Hitman GO je hodně stylizované do deskové hry (postavy vypadají jako figurky),ale není to detailní. Mírou detailů prostředí a zpracováním prostě na Lara Croft GO nemá.
Hra začíná zlehka, ale postupně do hry přibývají další prvky, další typy nepřátel a hra se tak přirozeně stává obtížnější a obtížnější. Díky tomu probíhá nějaký vývoj a hra nezačne nudit.
Vkaždé úrovni lze získat 3 puntíky za splnění 3 úkolů. Některé jsou značně obtížné, což určitě nemyslím jako negativum. Nejvíce mi vždy daly zabrat úkoly s omezeným počtem tahů. Také by bylo dobré, kdyby se tyto úkoly na začátku každého levelu ukázaly. Někdy jsem zapomněla se podívat a zbytečně level musela opakovat ještě vícekrát. Píšu ještě vícekrát, protože se mi nikdy nepodařilo na jeden pokus splnit všechny úkoly. Nejsem si jistá, zda to v některých levelech vůbec jde.
Jinak mi obtížnost hry vyhovovala. Na to, jak hrou projít bez splnění úkolů, se dá přijít relativně snadno. Plnění úkolů, jak už jsem psala, pak na obtížnosti přidává.
Hru jsem hrála na mobilu a hrála se vcelku dobře. Jen párkrát při pohledu na celou mapu se mi stalo, že jsem omylem místo přesunutí se (teleport) posunula.

Pro: Postupné přidávání prvků

Proti: Grafické zpracování hry

+13
  • PC 80
*Hodnotené podľa Android verzie*

Kto by si kedy myslel že jednoduchá ťahová hra pre mobily bude lepším pokračovaním slávnej stealth série ako Absolution?

Kým čakám na kompletné vydanie nového Hitmana, tak som si kúpil Hitman GO (ktorá nemá nič spoločné so súčasným šialenstvom okolo Pokémon GO), ktorí mnohí chválili ako perfektný príklad prevedenia tejto známej hernej značky na mobily (je tu aj Hitman Sniper, ktorý je slušná hra na ostreľovača, ale nemá tak originálny nápad ako táto vec).

SE Montreal si uvedomili, že urobiť autentickú 3D Hitman hru na mobily by bolo zbytočné, lebo mobilní hráči majú menšiu trpezlivosť a ovládanie na mobilnej obrazovke je oveľa menej presné, čo by robilo extrémne krkolomnú stealth hru, tak sa rozhodli všetko zjednodušiť do formy stolovej hry.

Hra si rozhodne pochvalu za unikátnu vizuálnu prezentáciu, tá je síce minimalistická ale efektná, ako som hovoril, všetko má hru hracej plochy a vy aj vaši nepriatelia ste jednoduchí panáčikovia, ktorí sú ale ľahko rozpoznateľní.
Ozvučenie je tiež jednoduché, okrem pár základných zvukov a hlavnej hudby je tu len ikonická Ave Maria, ktorá hrá v každej úrovni, keď máte zabiť svoj cieľ.

Celkovo tu je 7 misií po 15 kratších úrovniach (Okrem dvoch misií, ktoré majú 8 a sú inšpirované misiami zo starších hier). Ak vám to ale pripadá málo, tak každý level má aj 2 vedľajšie úlohy, ktoré väčšinou nejde splniť naraz, napríklad zobrať kufrík, nezabiť nikoho, zabiť všetkých či prejsť level za menej než určený počet ťahov. To dáva každej úrovni znovuhrateľnosť. Ak ste v hre naozaj stratení a neviete nejakú úlohu splniť, tak vám hra ponúka možnosť použiť hinty, ale tie by používal len blbec, hlavne keď na YouTube je kopec návodov.
Každá misia prináša nejakú novú mechaniku do hry, ako napríklad rôzne druhy strážcov ktorí sa pohybujú iným spôsobom, pištole a sniperskú pušku na likvidáciu nepriateľov, podzemné šachty alebo prevleky na ľahší presun. Tieto mechaniky sa príliš neopakujú, takže pri hraní rozhodne nebudete mať pocit stereotypu. Náročnosť je tiež výborne nastavená tak, že prvé levely sú jednoduché ale postupne sa stávajú komplikovanejšie.
Vadilo mi ale, že narozdiel od starých Hitman hier, kde ste väčšinu levelov mohli riešiť viacerými spôsobmi, tu je väčšinu možné splniť len jedným.

Hlavný problém hry je ale rovnaký ako pri hre The Room, o ktorej som predtým písal, je to skvelá hra na mobily, ale na PC, kde môžete hrať všetky ostatné Hitman hry je to jednoducho zbytočné vydať. Hlavne keď "definitívna" edícia okrem vyššieho rozlíšenia neprináša vôbec nič nové za vyššiu cenu.

Niekomu by mohla aj vadiť pomerne vysoká cena vzhľadom k tomu že dĺžka je pomerne krátka (ak sa nerozhodnete splniť všetky úlohy). 5-6 hodín hrateľnosti za 5-8 eur jednoducho nie je až tak výhodné. Hlavne keď som si pred 2 rokmi kúpil kolekciu prvých 4 Hitman hier za výhodnú cenu 8 eur a získal z toho až 60 hodín, čo s touto hrou nemožno porovnať.

Stále ide ale o skvelú mobilnú hru, ktorá sa už dočkala aj 2 pokračovaní s Larou Croft a Deus Ex.

Pro: Originálne prevedenie stealth série na mobily

Proti: Zbytočné vydanie na PC ktoré neprináša nič nové, vyššia cena

+11
  • Android 70
V pořadí již druhá mnou dohraná GO hra, která oproti novější Laře má o fous propracovanější mechanismy (a kvůli tomu mi přišla i místy o něco těžší), ale co do vizuálu trochu ztrácí.

Hra je stylizována jako deskovka, kde Hitman představuje figurku, se kterou hráč posunuje po šachovnici a řeší různorodé puzzly. Oproti Laře je dávkování nových prvků častější, prakticky každých cca 5 levelů přichází nějaká nová featurka okořeňující hratelnost. Trochu mi ovšem přišlo, jako by se tvůrci báli více experimentovat a jednotlivé mechanismy spíše nahrazují jinými, než že by je kombinovali. Hru to udržuje svěží a levely nejsou nikdy přehnaně rozlehlé a komplexní natolik, aby se jejich řešení stalo frustrující. Každá úroveň má kromě dosažení exitu či odstranění nepohodlné osoby i 2 další vedlejší cíle a zejména v pozdější fázi, kde je splnění limitováno počtem tahů, se jedná o challenge, na kterých lze vykysnout i na nějakou tu půlhodinku.

Zatímco tahové řádění v Laře rámcoval i jakýsi primitivní příběh a levely byly obohaceny o drobné předělové animace, Hitman GO žádný příběh a ani složitější animace nemá. Vhodný je opravdu jen jako mobilní puzzle hra na zkrácení dlouhé chvíle.

Pro: příjemná puzzle hratelnost, jednoduchá grafika, vyvážená obtížnost a pravidelné dávkování nových prvků, Ave Maria

Proti: ve své podstatě jenom jednoduchá puzzle hra, která se náramně hodí na cesty, ale na PC nemá moc co nabídnout, někdy kamera

+11