@ViRus (08.05.2012 01:40): Stolek v horním patře restaurace možnost interakce nevyvolává? Pokud ne, tak amulet u něj stačí pouze vyhodit z inventáře. Samozřejmě to ale musíš udělat až poté, co jsou všechny cíle eliminovány :-)
Do prkýnka, jak se v té třetí misi pokládá ten amulet rudého draka?
Huhu yeahh, první mise za mnou, člověk si musí uvědomit co dělá špatně, jinak parádní hudba v menu :-)
@Walome (08.04.2012 14:45): Možná jsem jen nepochopil tvůj druhý odstavec, ale vzhledem k tomu, že motivem Blood Money je legalizace klonování a snaha ředitele FBI ho zneužívat k teroristickým operacím, rozhodně si nemyslím, že na "to" zapomněli. Nemluvě o konfrontaci se dvěma bratry #47.
@USER47 (08.04.2012 14:23): Já to hrál kdysi dávno a zkoušel jsem to naposledy asi 3-4 roky zpátky a vždycky jsem tam byl hrozně nervózní :-D Kempení jsem zkoušel, ale asi jsem neměl ten rotačák.

Mně přijde, že tvůrci během posledních dvou dílů tak trochu zapomněli na to, že je hitman klonovanej :) Ale v pokračování by se to zase mělo soustředit na 47 a jeho klony. No a filmaři, ty se na to vysrali úplně.
Poslední mise? To, jak tě tam honěj tvoje klony? To se dá udělat celkem v klidu, když zakempuješ do takovýho jednoho kumbálu s rotačním kulometem namířeným na dveře. Pak už stačí jen počkat.:D
Žádný sejvy, to pak každou misi vzdá po prvním nevyhnutelném neúspěchu:). Je to občas trochu tuhé, ale dohrát se to dá i bez cheatování celkem v klidu...
Mise v budapešti (traditions of the trade) je geniální, ale ta je zrovna výborně předělaná i v contracts..pak jsou tu výborný mise v Rotterdamu a Rumunsku (to sanatorium), ale..pokud by to ViRusovi nešlo, fakt bych si stáhnul ty saves a jen to tak zkušebně projel :-)
první misi jsem jel asi na 6x, když jsem ji pak konečně udělal a vracel jsem se zpět, hra spadla... první Hitman nestojí za tu námahu ;-)
@ViRus (08.04.2012 11:24): Kdybys to hrál v době vydání, tak by Ti to ani nepřišlo. Jako jo, je to hardcore ale jen kvůli debilnímu ovládání. Ke konci hry je to hardcore prostě proto, že je to hardcore :)

A nejhorší je, když dohraješ hardcore misi a hra pak spadne :) ačkoli dneska si člověk může stáhnout savy... to tehdá nešlo :)
Já doufám, že vydržím, málo kdy se stane, že hru nedohraji, ale ještě jsem nezažil tak krutou první misi :-)
Jak se mi dříve líbilo spíše Silent Assassin, tak při posledku na mne více zapůsobilo právě Codename 47. Určitě bych zkusil vydržet, pokud to tedy baví…
@ViRus (06.04.2012 18:50): První hitman je opravdu dost hardcore, dost to sráží nemožnost uložení - ty divný checkpointy jsou hrůza. Ovládání doporučuju přenastavit tak aby ti vyhovovalo v menu, já si dal třeba běhání na mezerník.
Ač má jednička perfektní klasickou atmosféru, tak pokud ti nepůjde bych si stáhnul save se všemi misemi a jen je zkusil...a pak se spíš vrhnul na dvojku, která už těmi neduhy netrpí.
Je třeba několika restů, proto jsem rozehrát tuto sérii, ale musím se přiznat začátek (první mise) sejmutí toho rudého číňana dává trochu zabrat a než jsem si uvědomil jak se běhá hmmm :-D
Takže další díl po tom, který teď vyjde, budou dělat v Kanadě? Tady někdo chlapcům z IO nevěří... A po K&L2 bohužel po právu. Nebo leda že by z Hitmana chtěli udělat každoroční sérii á la CoD, i když to se mi nezdá. Nebo je to kachna.
Hitman je hlavně o stealth akci, proto jsem vždy hrál pokud možno bez střílení a pokud možno bez zabíjení.
Zkuste to také, jak vám to půjde.
No právě - dostat se tam je jeden vopruz, protože nikdy nevíš, co se stane, kdo Tě uvidí atd...samozřejmě po stém hraní už víš naprosto přesně, kde kdo je :) No a já šel vždycky na loď, tam to postřílel, sejmul toho kašpara v havajské košili, který předtím stihnul aktivovat bombu (jednou se mi ho dokonce povedlo uškrtit...ale to si možná pletu s Contracts) a pak jsem se stresem hledal tu bombu...poprvé jsem to poctivě udělal někdy loni, a to navíc kvůli youtube, naučil jsem se nazpaměť tu cestu k atomovce a bylo :)
Já jsem právě podle vašich komentářů čekal noční můru a chvilku mi to tak i připadalo, ale pak jsem zjistil jak na to a nebylo to zas tak těžký, ale byl jsem sviňsky nervózní.

De facto jsem to udělal tak, že jsem zabil hnedka toho prvního hlídače na začátku, převlíkl se za něj, pak ještě toho druhýho, kterej chodí okolo a mohl by ho najít a vydal jsem se k bráně. Tam jsem zjistil, že když jdu s nějaký druhým hlídkujícím hlídačem, tak můžu v klidu projít bránou, takže tak jsem se dostal přes první i druhou bránu, pak jsem tím uzavřeným koridorem obešel celej přístav až k východní bráně, zase jsem se dostal stejným způsobem jako předtím ven (zpátky už to ale nejde), došel do kamionu pro zbraně (musel jsem postřílet asi 4 dobermany) a W2000kou jsem postřílel všechny stráže u východní brány (u vchodu do skladiště jsou schůdky ze kterých je výhled na všechny). Totéž jsem udělal u další brány a vešel do nejvnitřnějšího perimetru. Tam jsem po jednom postřílel všechny stráže, což nebyl problém, vždycky zajdou za roh kde nikdo jinej není. Dal jsem bombu do auta, převlíkl se za člena posádky, vstoupil na loď, postřílel všechny ve strojovně, deaktivoval bombu (ten chlap, kterej je cíl, mezitím už vybouchl v autě), pak šel za kapitánem, jeden headshot a hotovo.

Asi nejhorší na tom bylo imho zorientovat se na té lodi :).
Amilezz - to víš, když jsem hrál Hitmana před 10 lety kdy mi bylo 12, přišlo mi to fakt těžký : ). Ale ta mise Plutonium Runs Loose (atomovka, jak píše Walome) je noční můra a nedal bych jí asi ani dneska.Rozhodně bych dřív ztratil trpělivost : ).
AiMLEzZz : Tobě to taky padalo při odpálení laborky? :) Mně taky, to mě vždycky neskutečně naštvalo...

K té obtížnosti - podle mě to je tím, že už jsi hrál ty ostatní díly. Ale hlavně bych řekl, že těžká obtížnost je jen na pár místech (atomovka, poslední mise), jinak se to dá - hitman vydrží docela dost, prakticky každá mise se dá vystřílet do posledního človíčka atd...ale ta atomovka, to jsem dohrál bez cheatů jen jednou.
Včera jsem to dohrál a první co mě napadlo, bylo "co mají všichni s tou obtížností?". Pravda, nepřítomnost savů to dělá často dost napínavý, ale vlastně ve všech misích jsem si prvně trochu oťukal prostředí, během několika minut jsem dostal hrubou představu co dělat, a pak už se stačilo jenom pořádně rozhlížet okolo. Jediná vyjímka byly mise (teda hlavně ta první) v Kolumbii, tam na mě vojáci stříleli ještě dřív než jsem je vůbec mohl vidět, takže to bylo často dost o náhodě. Jinak si myslím, že docela pohodička.
Njn, mě se prostě příčilo tu hru i zapínat.Furt jsem doufal, že na ní dostanu chuť, ale když se ta nedostavila ani po měsíci, uninstall byl nevyhnutelnej. Ale jak jsem řek, někdy si tu Cradle dám...někdy : )).
Paul: koupit si TDS a nedojet ani do Cradle je velmi, velmi, velmi podprumerny napad. :) Tahle hra byla vylozene "born to have a Cradle"...
pipboy: Stejně jako Paul se mi do toho nechce. Jak už jsem řekl, plížení bylo fajn, ale hrát takhle celou hru není pro mě. Nemám tolik trpělivosti a výsledek pro mě též není dostatečně "uspokojivý".
Osobně mě Thiefy moc nechytly. První gold mě přestal bavit snad ve druhý misi, tak jsem skočil po trojce. Tu jsem s vypětím všech sil dohrál někam za polovinu (leč ještě ne do Cradle) a neměl jsem sílu pokračovat :(. Atmosféra super, příběh ujde, Garret je sympaťák, ale nějak mě to neustálý lineární plížení ve stínech nebavilo...

Za to Hitman pravej opak, tam mě prostě baví ta možnost řešit všechno několika způsoby a zjišťování jak splnit misi co nejlépe na pro obtížnost.
Ale uvažuju že někdy až se budu extrémně nudit, tak si nainstaluju T3, seženu někde savy z Cradle a zahraju si aspoň tuhle misi...těch oslavnejch ód jsem na ní četl příliš : ).
pipboy: A neexistuje dál! Já hrál jen jednu z prvního dílu a jednu z druhého, obě na experta (obě dohrané). :-)
Časem mi do hraní vždy něco vlezlo a já už se k Thiefům nikdy nevrátil.
"Rozuměj i u Thiefa mě na experta bavila třebas jedna mise, ale ta představa, že bych takhle měl hrát x dalších..."

neveril bych ze existuje hrac, ktery hral nejakeho thiefa na jinou nez nejvyssi obtiznost. That makes you a sissy!
Hitman je přeci jen o něco rychlejší hra. A trochu se od Thiefa liší cílem mise. ;-)
Jináč obé fajn. Thief asi kol kolem o něco lepší...
"Rozuměj i u Thiefa mě na experta bavila třebas jedna mise, ale ta představa, že bych takhle měl hrát x dalších"

Já jsem zase nikdy nechápal, proč tam ty dvě první obtížnosti vlastně jsou :-)

A jak bys srovnal Thief a Hitman co se zábavy týče (tedy hry to jsou asi odlišné?)?
Páni, zastřelit toho frajera s kulometem mne nikdy nenapadlo. Vždy jsem to nějak proběhl beze zbraně.
Ono je taky rozdíl když se nemůžeš dostat dál ve hře nebo to děláš dobrovolně...:)
Právě pro to bych tímhle stylem hru nedohrál. Rozuměj i u Thiefa mě na experta bavila třebas jedna mise, ale ta představa, že bych takhle měl hrát x dalších...
Prostě jen na vyzkoušení dobré, ale opravdu nevím, proč by mě měla hra frustrovat.
No tak stejně frustrující je i snaha dohrát libovolnou misi v libovolným díle s hodnocením Silent Assassin na Pro. :)
Paul: Říká, misi jsem dohrál a po í ještě asi 4 další. Pak jsem s tím praštil a k prvnímu dílu se už nehodlám vracet. Opakovat misi 20x se mi opravdu nechce...
Já ho teda pokaždý sundal ze střechy...muška se klepe, ale jde to..no a pak fakt jenom zdrhat k autu, sniperovku zahodit..
Ale připrav se na další mise, to je teprv peklo : )).
Nakonec jsem se za tuhle misi dostal (+ ještě asi 4 další). Stačilo rychle z té střechy sjet a zdrhnout nebo vyjednavače odprásknout přímo z ulice. Proti těžkému kulometu mi to se sniperkou moc nešlo. Hlavně se ten vrtulník dost cukal...
No, trefit cíl není nic jednoduchýho a ten chlápek u kulometu mě taky dokázal pěkně naštvat, ale nakonec se mi to přece jenom podařilo. Holt to chce vědět kde přesně očekávat vrtulník a střílet hodně rychle, tuším, že nějaké finta moc není.
Neuvěřitelné, zasekl jsem se hnedle v první (druhé) misi. Toho paznehta Red Dragona jsem už několikrát trefil do hlavy (i jinam) sniperkou, ale ten čiperka mi odběhne jakoby nic. A to jsem ještě ani neřešil, co pak s tím promptně přivolaným vrtulníkem a cápkem s těžkým kulometem. :-/