@H34D (03.08.2022 16:58): Jsem na tom stejně. Pak to vypadá, že někdo není schopný přijmout opačný názor, i když je podložený argumenty.

I když bych řekl, že mínuska nedávám za špatně napsaný, ale spíš vyloženě odfláklý komentář..
@H34D (03.08.2022 13:00): Asi chápu, jak to myslíš, nicméně se neshodneme v přístupu. Mně to srovnání s původní RoE přijde v pohodě, protože odtud ta HD edice prostě vychází. Jak už jsem psal, já mulťák prakticky vůbec nehraju, takže neřeším, že nemám na Steamu zrovna aktivní kamarády, kteří by se mnou chtěli hrát. Ber to prostě tak, že jsem tím chtěl alespoň okrajově vypíchnout nějaký další nepatrný klad, abych na tu hru jen nekydal hnůj. Oproti nastavování Hamachi nebo jiných VPNek je to přeci jen pohodlnější.

Ale je fakt, že pokud bych to srovnával čistě s RoE, tak bych nemohl vytýkat, že chybí Conflux, protože ti přece taky v RoE nebyli. :)

Ještě mě napadá, není ten online multiplayer/lobby dořešený až tím HD modem/HotA? V tom případě by mi to furt přišlo jako košér vylepšení oproti Heroes Complete, protože ty mody jsou neoficiální a remake přece nemusí vycházet z neoficiálních modů.

Jinak s tebou souhlasím, toto není dobrá hra a veškeré tebou zmíněné důvody v textu zmiňuji. Dal jsem jí šanci jen kvůli těm achievementům a proto, že jsou kampaně z RoE prakticky stejné (no rozhodně do nich nezasahuje Conflux).

Ale jak píšeš, nemá cenu už přilévat další olej do ohně. :) Můj pohled je holt trošku jiný než ten tvůj, klidně mi tam dej mínus, já se zlobit nebudu. :)
@adam.kulhanek (03.08.2022 10:05): Já na to reaguju proto, že popisuješ, jak je to "lepší", ale přitom si sám multiplayer nehrál. Jak je to tedy v HD edici multiplayer lepší? :) Nebo jako takhle, nebudem diskuzi vyostřovat, asi si tím myslel, že na Steamu máš friend list a tak můžeš kamaráda rovnou pozvat do hry. V podstatě je to jako dřív, když existoval Heroes III + nějaké ICQ, kde si měl ty kamarády + Hamachi. Jenže problém byl, že sis někdy chtěl někdy zahrát a žádný tvůj kamarád nemohl, nebo si prostě chtěl najít někoho nového a v tom ti HD edice nepomůže, v tom už je lepší právě ten zmiňovaný GameRanger, kde můžeš potkat i nové lidi. Za mě je to prostě silně zavádějící tvrzení. V HD edici je multiplayer nehratelný hlavně z 1 důvodu a to je absence datadisků a tedy absence generátoru náhodné mapy. Srovnávat HD edici s Restoration of Erathia je takové zvláštní. Když srovnávám remake nebo remaster, tak ho budu srovnávat s kompletní původní hrou, která obsahuje patche, DLC a datadisky, tedy Heroes III Complete. Už jen proto, že samotný Restoration of Erathia dobrých 20 let nejde ani nikde koupit, vždy je to Heroes III Complete.
@adam.kulhanek (02.08.2022 21:02): No a když už si o tom psal, tak si to i sám zkoušel? :) Protože já jsem neviděl nikdy nikoho, kdo by na Steamu zkoušel multiplayer v HD edici. :) Já myslím, že protokol spojení, nebo jak to nazvat, zůstal stejný, což je vlastně pěkně na piču. :) HOMAM se vždy musel hrát přes nějaký emulátor LAN sítě, jako je Hamachi nebo GameRanger apod. A to byly ještě vždy problémy s přesměrováním portů a viditelností IP adresy hráčů...
@ntz (02.08.2022 19:53): Tak fakticky má pravdu, ono je to opravdu překreslené. Jestli to vypadá pěkně, nebo lépe než volně šiřitelný HD mod, to už je subjektivní, dle mě to vypadá lépe, to přiznám. Ale animace jsou pomalejší, je delší prodleva mezi kliky, když jdeš do města, z města, do boje, z boje apod. To je strašně iritující.

Spíš když už jsme u toho komentu, tak tam napsal nesmysl, že HD edice nějakým způsobem nabízí lepší multiplayer. Možná když srovnáme Heroes 3 z roku 1999 a tohle, tak asi ano, ale v momentě, kdy někdo vynalezl třeba GameRanger, nebo dokonce ten free HD mod, tak HD edice je hovno i co se týče spojení v multiplayeru.
@player (07.12.2019 22:12): Je mi jasné, že už máš hru dávno dohranou, ale kdyby měl ještě někdo další podobný zásek, tak mně se to povedlo dohrát tak, že jsem někde (už nevím přesně kde) získal artefakt andělských křídel, který umožňuje létání. Díky tomu jsem se vyhnul tužšímu souboji v přístupové bráně a mohl jsem v plné síle zaútočit. Dokonce to jde vychytat i tak, že když ten hrdina čas od času odjede na jeden den z města, tak se dá s těmi křídly rovnou zabrat město zcela bez souboje.
@ntz (16.02.2021 02:00): Jojo, to jsou krásný časy, když na to byl čas a prostor mastit hry do zemdleni. Hidden a total si pamatuju, skvely hry. Hidden se mi navíc líbil, ze jak byl takticky akční, tak vůbec ne přímočarý. Hodně mi to připomínalo tehdejší S.w.a.t.

Total annihilation mi pak hodně připomínal kknd extreme, tyhle strategie měly něco do sebe :-)

My na lankach hodně hráli call of duty, age of empires, Beetle crazy cup, takový klasiky :-) :D
@malarkey (komentář):

Když mi přítelkyně odjela na dlouhodobější pracovní stáž, přemýšlel jsem, čím bych si mohl zaplácnout čas ..

:D ... ja jsem tenkrat (to je asi tak ?10 let dozadu - to neni tak davno kdyz jsem byl jeste bez zavazku) udelal svoji historicky druhou lan party (prvni byla cca 2003) a ackoliv jsem to planoval jinak, nejvice se tam smazilo Total Annihilation a HD2 - a uz v te dobe to byl docela oldschool ...
@ntz (13.09.2020 12:30): Možná myslel tak, že to nečekal obecně jako krok od tvůrců. Mě by totiž taková demence taky nikdy nenapadla. :) Úplně zbytečná práce těch lidí, co překreslovali grafiku...
@player (komentář):

Ale že to bude pouze upravená základní hra bez datadisků to jsem nečekal.

kdyby sis' precetl jakekoliv review, komenty tady, komenty na GOGu (nebo kde sis' to koupil) tak bys to vedel pac to pisou vsichni a vsude ;)
@player (komentář): Je to zbytocnost, kedze MODovana verzia povodnej kompletky ponuka ovela viac (zmeny v UI zrychlujuce a pridavajuce spustu funkcii), ale co sa tyka datadiskov a to je zname, aspon co si pamatam tak sa oficialne vyjadrili, ze sa nikde nedochovali zdrojaky k datadiskom iba k zakladnej hre preto HD neobsahuje datadisky - aby som ti upresnil vetu "Vývojáři nám tu dávají hru, která je bůh ví proč nedodělaná bez datadisků."
@player (08.12.2019 11:04): Na téhle misi jsem se také zasekl, zkoušel peklo i dungeon a taky skončil u cheatů. Vyhrát to určitě jde, ale nesmí se šlápnout vedle. Zkus vygooglit nějaké tipy, určitě budou.
@H34D (08.12.2019 07:51): To moc dobře nejde protože v tom hradě co mám dobýt je strašně silný hrdina, co má mraky jednotek a poměrně vysoký útok a obranu. Tam je strašně blbý to časový omezení 4 měsíce do kdy mám hrad dobýt což je hrozně málo času. Nevím jestli jsem si na začátku nevybral špatný hrad. Jde tam hrát na dungeon nebo peklo a já si vybral dungeon protože v podzemí mám na u hrdu výrobnu na manticory a draky
Víte někdo nějkou nejlpší taktiku na misi kampaně Pád Steadwicku? Nemůžu tuhle misi udělat. Když jsem po několikátem pokusu použil cheat tak se mi neodemkly další mise i když jesem zbylé dvě kampaně vyhrál bez cheatů. Dokonce jsem ani nezískal chievment za tuhle misy ale jenom skrytý achivent za použití cheatu.
správna odpoveď znie "No právě, lepší je klasický Heroes 3 complete s HD modem a datadiskem Horn of the Abyss." tam je všetko.

Zvolil si si zlú verziu hry.....
@H34D (komentář): Amen, aneb jak vzít starou klasiku a pokusit se z ní vytřískat znova co nejvíc prašulí. Hlavně levně, rychle to spíchněme a šup s tím na pulty. Celkem si myslím, že teď je to to samé se Skyrim - Special Edition. Vzali starou hru, udělali úpravy, které jsou vizuálně minimálně zaregistrovatelné, hra je mnohem náročnější na HW (kde mi šel původní Skyrim na plné detaily, tohle když jsem zkoušel, tak se mi to sekalo i na skoro minimální) a ještě za to chtějí prachy jako za novinku. WTF?
Ty rámečky v soubojích jsou opravdu "nádherné". Tyhle HD mody jsou u některých her opravdu nechutné dojičky peněz. Upřímně komu se to líbí, tak snad ani nemůže mít vkus.
Prosím o radu. Kámoš právě zakoupil na Steamu. Najede černá obrazovka, hraje hudba, intro mluví, objeví se kurzor. Tím to vadne. Prostě černo. Má to na noťasu (HW v pořádku, ovladače nové), WIN 7, ale bez SP1. Může to být tím, když je SP přímo v požadavcích hry? Díky.
Prekvapivo som zistil, ze DotEmu robili aj HD verziu The Last Express, ktora je rovnako katastrofalna.
@mazar1234 (10.06.2015 22:21): Holt se to nedá dohrát v kuse za pár hodin. Já si prostě dal další misi, až jsem na ni dostal chuť. Vůbec nevadí, když si dáš na chvíli (pár dnů nebo i týdnů) mezi misemi pauzu. A myslím, že v HoMaM III už je docela zajímavá kampaň - zvlášť pro ty, co znají MaM (hlavně 7). Akorát mi trochu vadí, že když dohraju misi "moc brzy", tak zmeškám některé "události" (texty objevující se po uplynutí konkrétní doby).
Jo HOMAM 2 vo mne vyvolal totalnu fobiu ku HOMAM kampaniam. A to som ju ani realne nehral, iba som pozoroval bratranca ako to hra... to mi uplne stacilo, HOMAM je proste Skirmish hra (alebo Hot-Seat) a nic ine :-D.
@Zx Atari 500 (10.06.2015 21:47): To s tím čekáním na naspawnování jednotek mě nenapadlo, většinou je tam ale stejně level cap, který není problém dosáhnout.

Armageddon's Blade právě hraju, mám za sebou 5 kampaní. Vím, že když jsem to hrál kdysi, tak jsem měl problém udělat už druhou misi v první kampani. :-) Teď už problém nemám (taky asi pomohlo dohrání HoMaM II vč. datadisku, ten mi přišel těžší než trojka), aspoň zatím. Mám dojem, že předtím jsem zůstával moc dlouho zakempenej v hradech, což je blbost, protože čas je (ze začátku) vždycky proti hráči (plus je tam většinou ze začátku hromada slabě bráněných neutrálních hradů).
@TombSpirit (10.06.2015 21:28): Obihani na konci take praktikuji k tomu vsechna mesta musej mit vez kouzel na max a nasleduje dalsi obihani :) Dalsi moji libustkou na vyhrane mape je odklikat nekolik mesicu a pak pokosit par naspawnenejch random jednotek . 4000 pokosenejch jednotek hodi pekny xp :) Skoda,ze to nejde ve vsech kampanich :D

Skoda jen tech datacu(proto tech 85%). Myslim,ze Armagedons Blade byl pekne vytuhlej a co si tak pamatuju tak jsem to dohral jen s vypetim vsech sil. Oproti tomu je zakladni hra fakt lehoucka.
@Zx Atari 500 (10.06.2015 16:38): Gratuluju. Já nedávno dohrál podruhé původní hru (GOG verzi). Obtížnost rozumná, jen u některých větších map jsem strávil trochu víc času (ale asi hlavně proto, že jsem používal málo hrdinů). Akorát to pobíhání s hrdiny na konci misí a jejich levelování (já vím, není to povinné, ale chci se vyhnout tomu, abych musel další misi opakovat). A Earth Magic je naprostá povinnost - mimo Town Portal se hodně hodí i permanentní Resurrect a (Mass) Slow.
Dohrano po ctvrte,kdyz uz je to HD :) Ani jsem prekvapive nemel problem s zadnou mapou.Nejtezsi mi prisla asi ta mapa, kde se zacina s tremi nekro mesty nahore. Vzdycky smeruju k tomu mit town portal a pak se to hraje samo :)
Jak ziskat ty artefakty od spartanskyho vojaka,kterej rika,ze to da prvnimu opravdovemu veliteli armady? Nejak netusim co je potreba a je to u dosti kousku.
@R4ynor (31.01.2015 11:04): Pokud vím, tak jediný generátor, co v Heroesu existuje je právě ten z Shadow of Death (Heroes bez datadisků generátor neměl vůbec). Tu situaci co popisuješ znám, samozřejmě i generátor to občas posere, ale i v těchto případech, co popisuješ by mělo být možné se spojit pomocí dimenzní brány nebo letu. Ovšem taková hra je přirozeně na hovno, to chápu. Proto pokročilejší hráči používají HD mod, kde si můžeš před generováním mapy vybrat tzv. "template" (neboli vzorec), podle kterého se má mapa generovat. Vybereš si pak takový, který je osvědčený a nevykazuje žádné chyby, hry jsou pak vždy v pohodě. Fanouškovské mapy jsou dobré spíš jen pro singl.
@H34D (31.01.2015 10:26): Já pamatuji na jednu hru s bratrancem, kde jsme využili generátor map. Po 6 hodinách, kdy jsme se rozhodli s nabušenými armádami setkat na bitevním poli, jsem zjistili, že jsme od sebe blokováni útesy a jinými nerovnostmi. Poslední hodinu jsme obětovali hledání portálů nebo alespoň toho "levitačního" spellu, a po neúspěchu hru ukončili a začali hrát už jen fanouškovské mapy.

Shadow of death měl nějaký lepší generátor?
Můžete mi někdo říct, jestli se po steamu dá aspoň bezproblémově hrát multiplayer? Dali tam z Shadow of Death aspoň generátor map? Protože jestli ne, tak bez něj multiplayer ani nemá smysl...
@Say (29.01.2015 22:24): „HoMaM3 s Hi-Res módem je technicky lépe zvládnutý a umí toho 74x víc“
„Jedna jediná změna je, že si tam přidali svoje loga a vyhladili sprajty.“

Tak jak? :-)
Nekupovat, nestahovat. I klasický HoMaM3 s Hi-Res módem je technicky lépe zvládnutý a umí toho 74x víc a je 6x levnější. Na jubisoft opravdu soft nebudu. Jedna jediná změna je, že si tam přidali svoje loga a vyhladili sprajty. Ono to nakonec ani není moc pěkné. 10% za snahu.