Hedon

21.03.2019 PC
Hedon je 3D akce v klasickém stylu běžící na GZ Doom enginu. Vznikala původně jako modifikace pro Doom II, ale postupně se stala samostatným komerčním titulem. Inspiruje se klasickými akčními tituly, jako jsou Blood, Unreal, Arx Fatalis, Serious Sam a dalšími.

Hlavní hrdinkou je Zan - míšenka orka a démona. Probouzí se v hloubi podzemní jeskyně, zcela zbavená svých vzpomínek. Začíná pátrat po své minulosti a zkoumá podivný podzemní svět, v němž se k moci dostali přisluhovači temného kultu. Hedon se odehrává na originálním příběhovém pozadí ve světě obývaném několika frakcemi obyvatel. Hra disponuje originální grafikou a soundtrackem. Nabízí nejen akci ve stylu klasických 3D titulů, ale také nutnost pečlivého zkoumání a hledání postupu v rozsáhlých nelineárních úrovních.

Kromě komerční verze, jejíž součástí je první epizoda a budoucí updaty a aktualizace, je k dispozici i zdarma dostupná verze, která obsahuje první epizodu hry ve verzi 1.2.0.

Provedl jsem editaci obrázku. Původní byl tmavý a s menšími rozměry. Dal jsem klasicky 120x172. Screen je odsud.