Guns, Gore & Cannoli 2

02.03.2018
02.08.2018
14.08.2018
12.10.2018

Guns, Gore & Cannoli 2 je druhým dílem v sérii arkádových stříleček s italským gangsterem jménem Vinnie Cannoli v hlavní roli. Odehrává se 15 let po prvním díle, kde Vinnie jen o fous unikl jisté smrti během zombie apokalypsy. Je rok 1944 a v Evropě probíhá druhá světová válka. Vinnie se probouzí přivázaný k židli ve sklepě konkurenčního mafiánského gangu, který se ho zrovna chystá vyslýchat. Vinnie se však vysmýkne z pout a s opodál ležící motorovou pilou si začne klestit cestu za svobodou. Zakrátko však zjistí, že kromě mafiánů po něm jde i policie, nacisti a na scénu se vrátivší zombíci.

Celá hra se pyšní ručně kresleným grafickým zpracováním a hratelnost je velmi podobná sérii Metal Slug, ovšem s větším důrazem na vyprávěný příběh plný humorných hlášek. Oproti jedničce Vinnie umí kotouly, skákat do větších vzdálenosti a používat dvě zbraně zároveň. Hra obsahuje lokální nebo online kooperativní režim až pro čtyři hráče.

Vinnie Cannoli is back!

Oproti jedničce má GGC2 jeden velký trumf - volné rozhlížení a střelba ve 360°. Protože jestli mě něco na předchozím díle krkalo, byla to nutnost střílet jen horizontálně a v případě potřeby něco zasáhnout úhlopříčně, bylo nutno vyskočit. Haleluja! Díky možnosti dvojitého výskoku a kotoulu už tak nepůsobí ovládání zkostnatěle a omezeně.

Technické zpracování zůstalo stejné, snad jen scény jsou trochu větší a postavičky tím pádem menší. Ale není to naškodu, právě naopak. Trochu mi vadilo rozdělení zbraní, kde mám sice k dispozici 3 různé samopaly, ale např. Tommygun s bubnem má jen 25 nábojů, což je stejně jako MP44 a jen o 5 více, než MP40. Nebo Mausser pistole, která má zásobník jen na 6 nábojů a poškození jako magnum. Přitom ve skutečnosti by ten poměr měl být spíše opačný. Nezmiňoval bych to, kdybych neměl pocit, že to nemá vliv na hratelnost.

Anyway, nechybí ani frustrující souboje s bossy a jestli tady je někdo, kdo si užívá strojové učení se útočných sekvencí bossů a jejich následnou likvidaci dle předem daných vzorců, ať zvedne ruku. Protože mě to nejenže nebaví, ale přímo giganticky sejří. Jinaxe GGC2 nese ve stejném duchu, jako první díl. Zábavná akční plošinovka, brutální a humorná. Maso čvachtá, Vinnie hláškuje, pěkně to votsejpá a v případě potřeby můžete hrát i v COOPu.

Hodnocení: ✰✰✰