Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Guns, Gore & Cannoli

70
13 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > arkáda *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
30.04.2015 PC
25.09.2015 XOne
08.12.2015 PS4
21.12.2017 Switch
Vývojáři:
Crazy Monkey Studios, Claeys Brothers (sekundární)
Oficiální stránky:
http://gunsgorecannoli.com/
Guns, Gore & Cannoli je akční 2d plošinovka odehrávající se ve dvacátých letech minulého století. Hlavním hrdinou je gangster Vinnie Cannoli, který přijíždí do mafií ovládaného města Thugtown. Zde se snaží nalézt svého starého parťáka, po kterém se náhle slehla zem. Netuší však, že ve městě mezitím došlo k podivným událostem, které změnily jeho obyvatele v agresí posedlé zombie. Na pozadí hledání svého přítele tak ještě postupně bude přicházet na kloub velkému spiknutí, které se v Thugtown odehrálo.

Celá hra je zpracována ručně kreslenou grafikou a hratelnost je velmi podobná sérii Metal Slug, ovšem s větším důrazem na vyprávěný příběh. Obsahuje kooperativní režim až pro 4 hráče.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC --
Hektická řež ve stylovém kabátku. Akce není nijak sofistikovaná a prakticky stačí jen skákat a střílet. Zbraní je požehnaně a nepřátel jakbysmet. Místy začíná zábavnost skřípat, ale naštěstí je hra dlouhá tak akorát na to, aby nezačala nudit.

Trochu nevyvážená je obtížnost, kdy na Normal projíždím hrou jako nůž máslem a zaseknu se vždy u bosse, u které si prostě snížím obtížnost po desátém pokusu jej zabít. Čistě horizontální střelba mě taky trochu krkala - rozhodně bych dal přednosti volnému pohybu na myši.

I tak se jedná o zábavnou jednohubku. Nikoho na zadek neposadí, ale pobaví.

Herní doba: 4 hodiny
Obtížnost: Easy
Hodnocení: ✰✰✰
+12
  • PC 80
Guns, Gore & Cannoli je prvotina od neznámého belgického studia, která navíc vyšla pod vcelku nevýrazným názvem svádějícím k přehlédnutí. Demo mě navnadilo a plná hra potvrdila zatím největší překvapení letošního roku. Klasická akční arkádová jízda se vším všudy.

A přestože herně jde o retro záležitost, tak se na pohled nejedná o trapný pixel srajt. Naopak. GGC zdobí krásný - ručně malovaný - grafický kabátek a každá lokace je plná mnoha detailů.

Zombíci jsou sice v posledních letech už dosti provaření, ale spojení s mafiánským světem v době prohibice působí velmi zajímavě. Jak navíc z příběhu posléze vyjde najevo, tak přeměna obyvatel města v nemrtvé má svůj důvod.

Po hratelnostní stránce je GGC navržena na výbornou. Vše pěkně odsýpá - jak se posouvá děj kupředu, plynule se střídají lokace, přibývají nové zbraně/nepřátelé a obtížnost se stupňuje až do velkého finále. Na likvidaci čekají téměř dvě desítky různých nepřátel, které neodlišuje pouze jejich vzezření, ale hlavně jejich chování. Sestříhaný gameplay v traileru sice působí hodně zběsilým dojmem. Hra má však místy dosti pomalé tempo, protože v závislosti na mixtuře nepřátel je nutné volit taktický postup.

Arzenál zbraní kromě dobových klasik - revolver, tommy gun, brokovnice - obsahuje i zajímavé kousky jako elektromet. Přestřelky doplňují vtipné hlášky hlavního hrdiny a na pozadí hraje povedená stylová hudba.

Jedinou větší výtku bych měl k nemožnosti přesně zaměřovat. Na rozdíl od Metal Slug sice nepřátelé na hráče v GGC neútočí ze všech světových stran, možnost přesně zacílit na výše postaveného padoucha by se však občas hodila.

Dohráno během dvou večerů za necelé 4 hodiny. Neskutečně intenzivní nášup, který si dám v brzké době určitě znova. Pro děti z maringotek povinnost!
+11
  • PC 80
Říkal jsem si, že sérii Metal Slug už asi nic nepředčí v run&gun plošinovkách. Internetem sice koluje mnoho napodobenin, ale jsou to jen chabé výkřiky do prázdna. Ovšem po objevu GGC jsem opět zavzpomínal na staré časy plné zběsilé akce, spousty výbuchů, haldu zbraní a nepřetržitého střílení. Zkrátka GGC je odreagovačka jak má být.

Ve hře je i překvapivě dost druhů nepřátel na to, aby to neupadlo v bezduchou řežbu těch samých dokola. Od obyčejných zombíků, zmutovaných krys až k vojákům s bazukami. Co mě fakt rozhodně potěšilo a je to věc, kterou moc nemá, že nepřátelé mohou zabít i své vlastní druhy. Pokud například vybouchne ten velice tučný řezník, sejme i zombie okolo. Pokud mafián hodí granát, může s ním sejmout i své kolegy. A co víc, zombíci nejdou jen proti vám, ale i proti jiným lidem a naopak. V metal slugovi se prostě vojáci navzájem pozabíjet nemohli.

Nabídka zbraní určitě zpříjemní hru a o munici není nouze. Tudíž se nemůže stát, že budete muset sáhnout po velice slabé pistolce, která se hodí akorát na létající leprikóny. Lupara, tommygun, plamenomet, prostě vše co si může ďábelský mafián přát. Jen možná škoda, že tam chybí nějaká melee zbraň. Kopanec je sice účinný prostředek na shazování nepřátel ze střech, ale moc damage nesebere.

Grafická stránka hry je podle mě bravurně zvládnutá. Lokace jsou velice detailní a animace výbuchů aut jsou fakt pěkné. Ručně kreslená grafika hře velmi sedí. Hru doprovází příjemná hudba z dvacátých let, která doslova nutí zombíky k tanci mezi brokama a dabing postav má ten správnej taliánskej přízvuk.

Pro: po dlouhé době kvalitní run&gun plošinovka

Proti: bohužel krátké

+8