Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

GRIP: Combat Racing

GRIP

06.11.2018
82
9 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

GRIP je arkádová futuristická pretekárska hra inšpirovaná najmä titulom Rollcage. Ovládate v ňom nízke a nestabilné štvorkolesové vozidlo s veľkými kolesami a hlavnou náplňou titulu je pretekanie vo vysokých rýchlostiach na rôznych bláznivých tratiach. Už beztak vysokú rýchlosť vozidla si môžete zvyšovať aj používaním trysiek, čo spôsobí jeho menšie vznášanie nad zemou. Jeho konštrukcia s ohľadom na obrovské kolesá pritom zabezpečuje, že môže jazdiť aj po streche.

Na výber máte z ôsmich druhov vozidiel, pričom každé má rozdielne štatistiky a môžete si ho navyše ešte upravovať podľa vášho vkusu. Po samotnej trati sú rozmiestnené rôzne power-upy, vďaka ktorým môžete vašich nepriateľov na chvíľu spomaliť, alebo priamo zlikvidovať. Počet tratí sa postupne zvyšuje, momentálne je ich dostupných desať, spolu s tromi arénami a pätnástimi okruhmi v režime Carkour.

GRIP obsahuje v súčasnosti šesť herných módov. Okrem základných pretekov (Classic Race) môžete trénovať techniku jazdy v súboji s časom (Time Trial), k dispozícii však máte aj obľúbený režim Deathmatch. Okrem nich titul obsahuje aj módy Elimination, Arena a Carkour. Dostupný je už aj multiplayer, ktorého možnosti by sa však mali ešte v budúcnosti rozširovať.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 100
Rollcage je zpět!! Už je to rok co GRIP: Combat Racing vyšel a právě nadešel čas ho otestovat.

Sami tvůrci se netají, že defakto okopírovali Rollcage, kdyby měli licenci, hra se jmenuje stejně. Grip nebo Rollcage to je celkem fuk, hlavní je jestli je to stejně dobrý?

Futuristická auta se prohání obrovskou rychlosti, kterým je jedno jestli jedou v tunelu po zemi nebo po stropě. Prostě to pálí co to jde. Pálit je potřeba i ze zbraní (kulomet, raketa atd.) Tratě jsou opět nápadité a některé i velmi těžké na čistý průjezd.

Čím vynikal Rollcage byl soundtrack i Gripu je velmi slušný ale výběr skladeb není top jako bylo u Rollcage. To ale nevadí, stačí nakopírovat své oblíbené songy do správné složky Gripu a máte svůj playlist. Já zvolil VA - Ten CD1,CD2aby to bylo co nejvíce podobné Rollcage.

Ve hře je kampaň, single/multiplayer a carkour. Poslední tier v kampani je zlé peklo, občas mi přišlo, že to není všichni proti všem ale všichni proti mě! (Poslední kolo, já první, dostal jsem zásah raketou na prvního a každý kdo projížděl mi dal další dávku raketou či kulometem, no a auto boom! 10sec Respawn). Carkour obsahuje tratě na zručnost a poslední 3 tratě jsou dobré psycho, 101 pokusů není problém.

Bohužel kvůli své starému Pc jsem musel grafiku hodně stáhnou aby hra vůbec běhala ale i tak mi to stačilo. Když jsem pak viděl na YouTube 4K video myslel jsem si, že je to úplně jiná hra.

Verdikt: Pro mě, který vyrůstal na PS 1-2 jsou hry Wipeout a Rollcage srdeční záležitosti. Proto jsem měl i obavy s tohoto remake/pokračování ale páni kluci to zvládli!! GRIP: Combat Racing je zpět! 90%

Edit: Neupravuji a neopravuji komentáře ale Gripu jsem musel udělat výjimku, protože vyšel update 1.4.0 AirBlade Anti-Grav. Což do hry přidává Wipeout, ano slyšíte dobře! Vznášedla, Antigravitační rakety, Futuristické stíhačky, říkejte tomu jak chcete ale teď je to součást Gripu zadarmo, žádné placené DLC! Tento update mě donutil rozehrát celou kampaň znovu s Airbladem. A je to Bomba s velký B! I když závodíte dohromady s auty, tak Airblade se ovládá trochu jinak. Samozřejmě vznášedla nemá takovou přilnavost povrchu a zatáčky sekají po svém a ve vzduchu se chovají jakoby nic, přitom bych neřekl že nejsou zvýhodňovány oproti autům a na opak.
Jak už jsem psal výše pro mě milovníka Wipeouta a Rollcage je tento update naprosto zásadní proto musím zvednout hodnocení na 100%, prý vývojáři přidají i nové tratě. A už teď je jedno jestli placené nebo ne, tímto krokem si mě naprosto získali i mojí peněženku!!

Pro: Rychlost, obtížnost, no prostě Rollcage bledě modrém, Edit: AirBlade!!!

Proti: Neúplně top soundtrack

+15