Jo, dáme. Nevím teda jak mi to půjde po přechodu z Undergroundů, ale snad se adaptuju.
Tak jsem v páté sezoně.

Uděláme teda nějaký společný závod? Tenhle víkend bych měl čas a další víkend už bych měl asi dohráno jestli se někdo neprojeví zájem :)

Jinak nemějte obavy, jsem lama a v online lvl 1.
@Rapier (13.10.2020 19:21): Vadí, no :( Existuje na to mod, kterej jsem ale zatím nestáhnul, protože se nechci nikde registrovat. Vůbec je tam x i naprosto základních věcí špatně, ale zábavný to je.

BTW jsem zjistil že ohledně těch ostatních závodníků hodně záleží na váze vozu. Teď jsem si proti těm japonským koloběžkám typu Nissan, Honda a Mazda vzal Chevrolet Camaro a prakticky jsem se nemusel o soupeře starat, kdo stál v cestě skončil na svodidlech:)
Nevadí Vám ta absence kokpitu? Mimochodem nedávno byl nový GRID 2019 v parádní akci na steamu. Koupil někdo?
tak MP by se dal tady domluvit , ma to dost lidi a ted stejne nebudou mit 14 dni co delat :D
@Sasakr (13.10.2020 01:49): No mě přijde ta kariéra taky mrtvá. Zatím nějak nevím, co tam zajímavýho dělat. Nejradši bych aby jel závod za závodem...

Ti do sebe zahledění odolní soupeři jedoucí po svých osách nehledě na tebe, to mi přijde jako už takový poznávací znak Codemasters. V F 15 to bylo snad ještě horší. Ale už se mi povedlo jednoho obrátit ve face off o 180 stupňů, chce se to opravdu rozjet plnou rychlostí do ostré zatáčky a narvat mu to do přední části vozu v pravém úhlu:)
Moc zběsilý? Počkej na pátou sezonu. Já to dneska dohrál. První tři sezony jsou top, čtvrtá už mě začala trochu srát a u pátý jsem pěnil. Jsou tam závody s autama, co nejdou absolutně ovládat a dosahovaný rychlosti jsou absurdní.

Taky platí to, co níže píše Fritol. Záměrně jsem zkoušel rozhodit soupeře a prakticky to nejde. Zatímco opačný kontakt znamená okamžitě škarpu. A když už se vám náhodou povede ho otočit, za chvíli vás dožene catch upem.

Jako těch věcí, co mě tam sraly bylo dost. Ale celkově je to perfektní a dávám stejný hodnocení jako jedničce. MP se jeví mrtvě, tak ten neohodnotím.
Jak moc vás budu šokovat, když vám řeknu, že mě to hrozně baví a koketuju s myšlenkou, jestli mě někdy nějaký auta bavily vůbec víc?
Mulťák Grid 2 jsem hrál před pár měsíci a překvapilo mě, kolik tam bylo hráčů, běželo hned několik lobby, hlavně Čechů a Poláků. I dost začátečníků. Problém v mulťáku vidím v tom, že na rozdíl od singlu si tam můžeš tunit auto a to za nasbírané vítězství, což dává výhodu hráčům s vyšším levelem.
vůbec netuším, proč by mě ten singl měl nějak urážet. je pravda, že na začátku člověk jezdí furt dokola jenom pár tratí, ale to se po chvíli změní, pak se přidá Evropa a pak už je to dobrý.
@Sasakr (01.10.2020 10:47): Spíš jsem se ptal kvůli tomu, že Tomi ve svém komentáři napsal, že multak je huj a single fuj, tak zjistuju, co mám očekávat. Já hraju hry většinou single.
@Red (30.09.2020 16:39): Zatím single. Jestli míříš tam, že chceš poměřit síly, tak nemám problém. Akorát tedy jak to po závodě vždycky ukáže časy Steam kámošů, tak jsou skoro vždycky rychlejší než já. Tak nevím, jak moc budu konkurenceschopný.

Každopádně jedu na předposlední obtížnost, na střední jsem furt vyhrával. Takhle je ta bedna výzva.
Zatím jsem z toho nadšenej. Sice je to proti jedničce o hodně arkádovější, ale je to zatraceně zábavný. Codies vychytali jízdní model a nejradši bych to dohrál na jeden zátah jak mě to baví. Škoda, že se v tomto neinspirují NFS, jejichž Hot Pursuit z 2010 mi stále visí v žaludku jako úplně zmršený potenciál. Dát tam tento jízdní model, mohla to být super hra.

Grafika je fantastická, snad jedině textury aut jsou nějaký kostkatý, což je vidět hlavně na reklamních nálepkách. Vypadá to o to divněji, že reflexe jsou super ostré. Jede to ve 1440p kolem 100 FPS a nemůžu se vynadívat. A to navzrody absenci některých kamer, víte kterých. Ale ono to z té kapoty je vlastně taky fajn. A je tam Dodge Charger, tak co chtít víc.
Pakliže tuto hru někdo ještě nemá, můžu mu dát svůj klíč z Humblu. Já hru včera vyhrál v Giveaways. Napište mi do pošty. Hru získá nejrychlejší zájemce.
Proboha tohle je tak neuvěřitelně nefér hra... Při jakékoliv potyčce se spoupeřem z toho vždycky vyjdu nejhůř já. Soupeře se stačí jen dotknout a letím z tratě, zatímco on si jede vesele dál bež větších problémů. Stejně tak při větším nárazu drží soupeř na trati jak přibitý a já jsem zas mimo trať s nepojízdným autem. Přitom když něco udělá soupeř mě, tak s ním to opět nehne, ale já letím z tratě... Tak co to kurva?! Vždyť v multiplayeru s realnými hráči funguje všechno perfektně, tak proč to nemůže takhle fungovat i v singlu..

Zezačátku mi to zas tak nevadilo, ale s těmi rychlými a křehkými auty v 5. sezoně je to na facku. A nejhorší jsou ty úzké tratě kde je to samá zatáčka.. Z posledního místa nemám sakra šanci dostat se přes tu bandu agresivních soupeřu až na první místo s pojízdným autem. Všechno čistě luck... A to jsem celou dobu opakoval zapasy dokud jsem nebyl první, ale těch pár posledních závodů musím už shodit obtížnost na easy bo na to nemám nervy...

A ten stereotyp kvůli nedostatku tratí na takové množství závodů... Co si mysleli? Že to vynahradí ten jejich "Live Route"? To sotva... fuuuuu
Ty DLC přidávaj celkem dost aut, se kterejma je lehčí vyhrávat mulťák... Ale zase si je nemůžeš vyladit, tak jak chceš... Pár jich mám, ale stejně s nima nejezdím... Jinak singl tragédie... Odjetejch pár závodů a pak spousta hodin v mulťáku...
Má smysl kupovat ty DLC (auta a tratě)? Na steamu je to teď za celkem slušnou cenu bez DLC za 6,24€ a s DLC za 11,24€ což už mi tak lákavé nepřijde.

Kouknul jsem do diskuze na steamu a spíš mě ta DLC odrazují.. 140,- Kč je pět pátečních piv...

EDIT: Ještě je důležité zmínit, že mě GRID 2 spíš dost zklamal. Jediný co jsme si říkal že bych prubnul mulťák.

btw: jak vůbec dopadl ten mód na pohled z kokpitu? Je to hotové?
Vsadím se, ze vetsina hrala jen singl :D a proto tak malo, jako asi ja.

Ale po precteni, jak funguje multak jsem si rekl, ze 65 si to zaslouzi.
Teda chtel jsem tomu dat zase sanci, kdyz je to ted v Plusku, ale ta hra je proste cela spatne.
Neni to zabavny, zavody jsou mdly a bez atmosfery, kariera nudna. Nema to koule.
Snad se Codies vzpamatuji na next-genu.
Někdo kdo by chtěl GRID 2? Dostal jsem k CPU a já ho nevyužiju, neboť arkády už nejezdím ... kdo by měl zájem, může napsat a nějak se domluvíme :)
Má to tady kromě mě vůbec někdo koupený, nebo budu jezdit mulťák sám? :D
Zrovna jsem to rozehrál a vypadá to parádně. Codemasters drží kvalitku. Volant + těžší obtížnost + manuální řazení = zábava.
U me tedy zatim jednoznacne negativni dojmy. Zkratka codemaster pouziva stale stejny engine a uz to cloveka nebavi. (F1, grid, dirt serie). Navic mi to prijde cim dal vice osekanejsi a arkadovejsi. Hodne mi napr. vadi, ze v predchozich hral hrac na zaklade zvolene obtiznosti , asistence, damage atd. ziskal po zavodeni vice penez za vetsi drinu. Zde si zvolite pouze obtiznost a formu damage, odmena je vsak stejna, coz clovek vubec nemotivuje. Dalsi veci je samotna kampan, ktera se odehrava na monitoru. Mnohem vice mi vyhovoval stary grid a vubec vsechny dirt dily, kdy se policka vybarvovali zlatou barvou a hrac vzdy videl kolik zavodu mu jeste zbyva do konce hry. Tady je to takove neprehledne. Jinak samozrejme graficka stranka pekna, gameplay taky. Ostatne stejny jako u vsech predchozich her.
Já mám z hraní zatím pozitivní dojmy :)
Čekal jsem zábavu závodů aut a zatím ji dostávám. Pravda je, že tratí je tam málo, furt se to opakuje ...
Ale fíling z hraní a parádní zvuky i grafika když se nastaví na maximum, to mě u hry drží.
@tomi2k9 (29.05.2013 18:37): Jo chlape,máš recht... Pořádných závodů je jako šafránu,možná ještě míň... Tak doufam,že Grid mé očekávání nezklame... A co se staršího enginu týče,sem za něj vcelku rád,nechce se mi kupovat novou grafiku,hlavně na ni ještě ani nemám...:(
Dotaz, jde GRID 2 alespoň trochu ve šlépějích jedničky, respektive lze kariéru s (hodně) přivřenýma očima srovnat s Gran Turismem / Forzou? Nebo je to spíše takové to vymozkované NFS na víkend?
@montana (29.05.2013 14:25): Njn, za těch pět let třetí verze, ale pořád je to to samý... To bylo první co jsem si řekl, když jsem spustil hru... Ale zatím hodnotit nebudu, viděl jsem tři závody, v cracklým offline režimu, uvidíme v pátek, jak to nakonec všechno dopadlo. Teda jestli se v Key4You rozhodnou, že už by pomalu mohli začít posílat CDkeye...
Každopádně já už fakt nevim co hrát, Showdown mě bavil tejden, Flatout UC už znám nazpaměť tam a zpátky, TDU i s dvojkou začnou být po čase taky nuda, NFS mě poslední bavili HP2010 po netu, ale teď jsou servery prázdný a Shift 2 už jsem taky dohrál třikrát... Prostě na PC nemáme žádný pořádný závody a čekat přes rok na Project CARS, kterej nejlíp vypadá na vyrenderovanejch screenech a na videích vypadá jako trochu lepší Shift 2 se mi fakt nechce...
Mno, tak jak to tak sleduju, tak na day one to prdim. Dle ocekavani to nic zajimavyho nenabizi, Codies se zuby nechty drzi zajetyho standardu a nic nemeni, maximalne tak odstranuji. Zavody vylozene jen na obdobi sucha.
Moc mě zklamalo to, že tam nebude pohled z kokpitu! Z něj si tu jízdu vždy užívám nejvíc a je to nejreálnější.
Tedka koukam že bude mit 82 originalnich trati + volba den/noc + pocasi a ruzne variace.

Tedka už jen ten jizdní model aby byl fajn.
Jednička byla suprová. Ze dvojky mám zatím rozpačité dojmy, ale určo to bude ve finále dobrý a taková adrenalinová odreagovačka :-)
@Hrashek (13.05.2013 11:26): Je otázka, co jsou to "pořádný závody". Věřím tomu, že bychom se tu mohli do krve pohádat o tom, co to znamená :)

Momentálně mám rozhrané F1 2012 a Viper racing. I když tyto hry odděluje obrovská časová mezera, baví mě obě. To jsou pro mě pořádné závody.
@montana (13.05.2013 09:25): Na tom něco bude... Ale beru to tak,že alespoň budu mít,co hrát... V poslední době žádný pořádný závody nejsou... A hrát stále dokola ty starý už mě nebaví,takže se na to fakt těšim...
Ja teda porad nejsem rozhodnuty, jestli do toho jit hned.
Stale mi prijde, ze se Codies vysrali na vsechno, co bylo na prvnim GRIDu super a nepridali misto toho nic navic. Ty kokpity bych jim dejme tomu odpustil, ale to ze ani nesahli na model poskozeni, kterej je uplne stejnej jako pred peti lety, je fakt bida bidouci.
A takovy chlubeni se ve videiich lakovanim auta a potiskem je slusny wtf.
@Hrashek (13.05.2013 00:27): Az tak se tesis? Hm kdyz si zpetne zpomenu, tak takle jsem se tesil na muj prvni herni pc, ktery jsem si koupil :D a trvalo mi to 3 roky nez jsem na nej vzal.
Ale z her Darksiders, Heroes, Skyrim = zklamani..
A na hry na ktere jsem se tesil a potom jsem si uvedomil, ze ve me vlastne nic nezbuzuji je GW 2 na ktery jsem cekal par let