Ještě jedna věc mě udivila. Hra jede normálně na 4k60, ale když se objeví kouř, fps dost dropne a když je bouře, tak se to regulérně seká. Nepřijde mi to technicky natolik pokročilé, aby to bylo adekvátní
@Sasakr (08.04.2021 09:28):  No starý GTA mají bohužel až moc velký faktor náhody. Speedrunnerů noční můra. Skoro nikdy není průběh misí stejný, protože NPC jde jinam, NPC střílejí jinak, něco se spawne později nebo dříve, atd. Nejhůř jsou na tom mise venku, kde to do toho ještě vcházejí civilisti a doprava.

Až na tebe z ničeho nic spadne z nebe letadlo, už se nebudeš divit ničemu. :D
Tak ačkoliv rockstaři udělali spoustu věcí, aby se to konečně dalo hrát, tak bohužel friendly NPC stále ignoruje hořící auta a s chutí se vedle nich postaví. Mission failed.
No přece Liberti Sity Stories :-D

Přišlo mi logický hrát to chronologicky dle děje, když už si s tou návazností někdo dal práci. Chinatown možná někdy na mobilu a GTA Advance, I, II, London atd. mi taky nepřijdou lákavé ani trochu.
@Sasakr (28.03.2021 21:40): LSS? Asi myslíš LCS nebo něco jiného? Ty Stories díly mám ještě také před sebou, jestli se k nim tedy dostanu, ale letos dám asi Episodes from Liberty City, které jsou na řadě. Já nejedu podle chronologicky podle doby, v níž se hry odehrávají, ale podle roku vydání. Ty dva konzolové díly jsem vynechal, protože se s emulátory moc nekamarádím, ale nedávno jsem se dostal k PS2, takže je asi zkusím tam. Nejdřív bych ale rád dokončil ty díly na PC, tedy Epizody a pětku.

EDIT: Jo a GTA Advance a Chinatown Wars bez výčitek vynechám úplně :)
@Sasakr (28.03.2021 21:40): Víceméně souhlasím s většinu věcí, cos sepsal. Mě však víc bavilo VCS kvůli zajímavějším vedlejšákům a víc mě i tam bavil soundtrack. Příběh, AI a design misí u obou her je totální katastrofa (i když cením velkou svobodu během 3D GTA éry). Přečti si můj komentář k vice city, jsem zvědav co na to povíš.
@Paul (28.03.2021 20:27): Předpokládáš správně. Důvod, proč jsem se do tohohle maratonu pustil je hlavně pětka (protože jak se znám, čekal bych zase dalších 10 let, než bych se do ní pustil) a chci si ji zahrát, dokud je ještě jakž takž nová. Ale nechtěl jsem skočit rovnou po pětce, když mi chybí ten základ před tím. A čtyřku jsem už jednou projel, ale tu si dám s chutí s novým HW.

@David_Cravford (28.03.2021 20:27): Grafika je to poslední. Jen je to prostě blbý. Viz můj komentář u Vice City.

@Jumas (28.03.2021 20:27): Když ten San Andreas je tak vyhypovanej, že jsem si ho roky nechával prostě až někdy bude ta správná chvíle. To je stejný jako s Half Lifem, taky jsem ho nehrál. No a teď jsem se konečně odhodlal. Jinak po SA mě čeká LSS (z toho mám hrůzu, že to bude stejně strašný jako VCS) a pak teprv trojka. A pak už konečně IV s datadisky a V.
@Sasakr (28.03.2021 20:19): San Andreas jsem hrál v době vydání, ale kvůli slabému počítači jsem nestíhal mise na čas (některé mi dělal bratranec :)) a dohrával jsem ho až na vejšce. V časovkách jsem měl pak solidní rezervu :)

Vice City je nejlepší díl, když v tom hledáš realističnost, tak se nedivím, že se ti to nelíbí, ale o tom GTA série (mimo čtyřky) není a nikdy nebyla. Určitě ale hraje svou roli i ten časový odstup, přece jen už té hře je skoro 20 let. Na rozdíl od trojky, kterou už prostě dnes hrát nemůžu, mě ale Vice City baví i teď. Jestli jedeš chronologicky podle doby, v níž se hry odehrávají, tak tě trojka ještě čeká, a na tu budeš hodně nadávat podle mě. Oproti San Andreas to bude solidní skok.
No teď. Andrease jsem teda už kdysi měl, ale moc jsem u toho nevydržel. Ale SAMP jsem docela hrál.

Více City klenot? Hráli jsme všichni to samé? :-D
@Sasakr (28.03.2021 16:01): ty tyhle klasické GTAčka hraješ teprve teď? Pro mě je Vice City takový klenot mezi GTA. San Andreas je taky skvělá hra. Obě mám dodnes na mobilu a je to fajn. Vice City mi smazalo uložené pozice, ale to bude chyba mobilu.
Tak s grafickejma modama mi to nechce startovat, tak na to kašlu. Jinak mám za sebou pár hodin ale zatím tomu nemám moc co vytknout. Naprosto ve všem o tolik lepší než VC. A hlavně jsem ani jednou zatím neměl pocit, že s tou hrou bojuju. Prostě zábava.
Nahodil jsem tam tenhle balík oprav https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=720460154 a je až neskutečný, o kolik to vypadá líp než Vice City. Roky s údivem sleduju na youtube, kterak moderská komunita vymačkává z téhle hry maximum (od prvních trapných ENB post procesů až do GTA V like grafiky), ale musím říct, že mě to takhle v podstatě v defaultu ve 4K60 vlastně vůbec neuráží a asi to budu hrát tak. Mám za sebou pár minut ježdění po městě a zatím z toho mám velmi dobrý pocit. Dokonce funguje lock on, tak to snad nebude tak frustrující. Těším se.

Kecám, tohle musím zkusit: https://www.youtube.com/watch?v=tkatRjtosuY
@H34D (27.10.2020 08:22): Ne, odešel jsem sám z vlastní vůle z práce, oni mě právě nechtěli pustit. Ale očividně ty znáš všechny nejlíp a všechny okolní situace, následky a tak, že děláš na základě toho automatický fakty :)
@H34D (26.10.2020 21:29): Aha, jo tak to jo.
No jako když mi říkali "doufáme že pokud se vám tam nebude líbit, vrátite se". Nula reklamací za tu dobu co jsem tam byl... ale asi je podle tebe lepší dělat jako fanatik na každou normu miliard kusů vid :)

odešel jsem sám, v době krize. A pak že nikde neberou, hahahah to jo.
Pro někoho jsou hry hrama. Já jakožto cokoliv co někoho napadne (hudbu, filmy apod) i hry emocionálně prožívám a hrotím. San Andreas pro mě však není jenom hrou.
Je to víc než 12 let, což je polovina mého života, co tuhle hru doteď hraju. Můj hudební vkus je zakořeněn do každé jednotlivé rádiové stanice, v bejvalé práci jsem řval hlášky ze hry na kolegy a v současné práci to uplatňuji též. Díky San Andreas jsem poznal úplně nové kultury, studoval tuhle hru napříč fórama stovky hodin a hlavně jsem se naučil perfektně anglicky díky ní. Když to hraju, mám pocit že něco vyloženě studuji - či mi to předává nějaké informativní hodnoty a opět, pociťuji veškeré ty kultury, které jsou s touhle hrou zakořeněné.
San Andreas je prostě životní styl!

Všechno nejlepší.
@adam.kulhanek (komentář): na můj vkus je komentář moc popisný a zbytečně moc vypočítává různé aspekty hry, které jsou všeobecně známé. Chybí mi nějaké individuální zážitky a názory na hru. Škoda.
@H34D (12.11.2019 14:50): Ano, možná šlo dokonce o všetečného administrátora. Podobné navážení do nováčků je opravdu zbytečné a nestojíme tady o něj - pokud už máš tu potřebu, jde to napsat konstruktivně.
Je možné, že mi nějaký všetečný moderátor tady smazal diskusní příspěvek?
dost by mě zajímalo, proč jsem dostal mínus od Walomeho. já chápu, že tý hře nadržuju, ale když vás pořád od srdce baví hra někde 12 let, jak jinak to potom hodnotit?:)
@Coldplaz (20.10.2019 19:03): tohle je fakt fascinující. Ale stejně jsem nějak nepochytil PROČ vlastně ta hra přepla do poslední mise? Možná se na to budu muset podívat ještě jednou.

Ale hlášky dobrý

"It is imperative that we stay at least 80 meters away from vending machines."
''We have to get a haircut from the barber. On the way, we need to get grenades''
Byl jsem v Praze u kamaráda na pár dní a má ve své sbírce GTA III, Lcs, Vcs, VC a SA. A musím uznat, že všechny tyhle hry maj absolutně promakaný booklety. Ty hry působí tak živě díky tomu. Hlavně ty vypsané rádia, podniky, interiéry....nechápu, že takové manuály se už dnes nedělaj :(
Já to na PS4 taky koupil. Přes technickou stránku jsem se přenesl. A jo proti PC je to tragédie. Nicméně na gamepadu nejsem schopnej střílet. Prostě je to strašně těžký. Zlatá myš.
Dohrál jsem to na PS4, dosáhnuto platinový trofeje. Hodnotím na 60%. Ta technická stránka je fakt špatná. Nevadí mi, že to je jenom emulace PS2 verze, ale když už to teda prodávaj, mohli by ten emulátor pořádně odladit. Framerate špatnej, zvuk se kouše, taková divné "proužky" přes obraz. Není antialiasing a 1080p upscale jak píšou to není ani náhodou (alespoň je to větší rozlišení než na PS2), po uspání konzole a probuzení se hra seká, widescreen je lepší nechat vypnout a hrát 4:3, protože widescreen je zoom toho obrazu 4:3 a ne rozšíření do stran, atd...

Když to shrnu, doteď jsme nedostali od Rockstar žádnou verzi, která by byla bez chyb a každá má svá pro a proti, nejlíp vychází prostě stáhnout PC verzi ze steamu a tu opravit různejma patchema a modama od komunity. Dokonce i ty PS2 barvy můžete mít na PC. Jediný důvod hrát to na PS4 je asi ty trofeje, ale na PS3 máte ten "jakoby remaster", takže to taky není jednoznačný, trofeje jsou prej sdílený mezi těmito verzemi. :)
@koudy_cz (20.03.2019 01:40): První v San Andreas je obyčejný box, druhé je asi džudo (tak nějak) u kterého především tančíš nohama a to třetí v Las Vegas je nějaká bastardská podpásovka kdy napadeného semkneš a nakopeš kolínkem.
@David_Cravford (12.03.2019 23:39): mne vždycky přišlo, že to třetí bojové umění (ve Venturas) je stejné jako to první (v Santos), vždy v té tělocvičně, rikam to dobře? Nejvíc se mi líbilo to z Fiera, mělo nějaký ten chvat, takže protivník šel rychle k zemi.
@Luďa (13.03.2019 15:58): Mě boční mise chybí v dalších GTA. Jako vzít BMX, skákat do CP...ve VCS a LCS jsou i plochy pro časovky na BMX, či krosce. Bavilo mě lítat ve VCS aby si lidi mohli vice city fotit. Takovýdle ne-akční mise mám hodně rád a v GTA IV/V nic takového prostě není.
@David_Cravford (13.03.2019 15:55): Já nikdy tyhle mise bokem nedělal. Možná jenom policejní, protože s Hunterem je to mrtě jednoduchý a prachů je z toho docela dost. Teď jsem si to jednou dal kvůli trofejím a už to nikdy dělat nebudu.