Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

< >
@adam.kulhanek (komentář): na můj vkus je komentář moc popisný a zbytečně moc vypočítává různé aspekty hry, které jsou všeobecně známé. Chybí mi nějaké individuální zážitky a názory na hru. Škoda.
@H34D (12.11.2019 14:50): Ano, možná šlo dokonce o všetečného administrátora. Podobné navážení do nováčků je opravdu zbytečné a nestojíme tady o něj - pokud už máš tu potřebu, jde to napsat konstruktivně.
Je možné, že mi nějaký všetečný moderátor tady smazal diskusní příspěvek?
dost by mě zajímalo, proč jsem dostal mínus od Walomeho. já chápu, že tý hře nadržuju, ale když vás pořád od srdce baví hra někde 12 let, jak jinak to potom hodnotit?:)
@Coldplaz (20.10.2019 19:03): tohle je fakt fascinující. Ale stejně jsem nějak nepochytil PROČ vlastně ta hra přepla do poslední mise? Možná se na to budu muset podívat ještě jednou.

Ale hlášky dobrý

"It is imperative that we stay at least 80 meters away from vending machines."
''We have to get a haircut from the barber. On the way, we need to get grenades''
Byl jsem v Praze u kamaráda na pár dní a má ve své sbírce GTA III, Lcs, Vcs, VC a SA. A musím uznat, že všechny tyhle hry maj absolutně promakaný booklety. Ty hry působí tak živě díky tomu. Hlavně ty vypsané rádia, podniky, interiéry....nechápu, že takové manuály se už dnes nedělaj :(
Já to na PS4 taky koupil. Přes technickou stránku jsem se přenesl. A jo proti PC je to tragédie. Nicméně na gamepadu nejsem schopnej střílet. Prostě je to strašně těžký. Zlatá myš.
Dohrál jsem to na PS4, dosáhnuto platinový trofeje. Hodnotím na 60%. Ta technická stránka je fakt špatná. Nevadí mi, že to je jenom emulace PS2 verze, ale když už to teda prodávaj, mohli by ten emulátor pořádně odladit. Framerate špatnej, zvuk se kouše, taková divné "proužky" přes obraz. Není antialiasing a 1080p upscale jak píšou to není ani náhodou (alespoň je to větší rozlišení než na PS2), po uspání konzole a probuzení se hra seká, widescreen je lepší nechat vypnout a hrát 4:3, protože widescreen je zoom toho obrazu 4:3 a ne rozšíření do stran, atd...

Když to shrnu, doteď jsme nedostali od Rockstar žádnou verzi, která by byla bez chyb a každá má svá pro a proti, nejlíp vychází prostě stáhnout PC verzi ze steamu a tu opravit různejma patchema a modama od komunity. Dokonce i ty PS2 barvy můžete mít na PC. Jediný důvod hrát to na PS4 je asi ty trofeje, ale na PS3 máte ten "jakoby remaster", takže to taky není jednoznačný, trofeje jsou prej sdílený mezi těmito verzemi. :)
@koudy_cz (20.03.2019 01:40): První v San Andreas je obyčejný box, druhé je asi džudo (tak nějak) u kterého především tančíš nohama a to třetí v Las Vegas je nějaká bastardská podpásovka kdy napadeného semkneš a nakopeš kolínkem.
@David_Cravford (12.03.2019 23:39): mne vždycky přišlo, že to třetí bojové umění (ve Venturas) je stejné jako to první (v Santos), vždy v té tělocvičně, rikam to dobře? Nejvíc se mi líbilo to z Fiera, mělo nějaký ten chvat, takže protivník šel rychle k zemi.
@Luďa (13.03.2019 15:58): Mě boční mise chybí v dalších GTA. Jako vzít BMX, skákat do CP...ve VCS a LCS jsou i plochy pro časovky na BMX, či krosce. Bavilo mě lítat ve VCS aby si lidi mohli vice city fotit. Takovýdle ne-akční mise mám hodně rád a v GTA IV/V nic takového prostě není.
@David_Cravford (13.03.2019 15:55): Já nikdy tyhle mise bokem nedělal. Možná jenom policejní, protože s Hunterem je to mrtě jednoduchý a prachů je z toho docela dost. Teď jsem si to jednou dal kvůli trofejím a už to nikdy dělat nebudu.
Rozjel jsem to kvůli achievementům na PS4. Radím vám dobře, nekupujte si to na PS4. Ta emulace PS2 je hrozně zabugovaná. Nechápu, proč tam neprdli tu "remasterovanou" verzi, co je na PS3 a všech Xboxech kromě prvního. Ale jinak ty trofeje jsou dobrý. Jedna z mála her, kde na platinovou nemusíte tu hru hrát několikrát a všechny trofeje jdou splnit v jednom hraní. Žádné dohrajte hru na lehkou obtížnost, dohrajte hru na střední, dohrajte hru na těžkou, dohrajte hru se zlomenou nohou, dohrajte hru v této časové větvi, dohrajte v tamté větvi,... a jiný podobný trofeje pro no lifery tam naštěstí nejsou. :)

Jediný trofeje na zabití jsou snad za taxi misi (strašně dlouhý, 50 lidí je fakt hodně) a za nechání se 50x zatknout. Zní to jednoduše, ale i když se to snažíte rushnout, je to mrtě dlouhý. Vždycky jdete zpět na stanici, praštíte prvního poldu a čekáte tak minutu, než vás konečně zatkne. :D Když si uděláte dvě hvězdy a víc, protože si myslíte, že to bude rychlejší, tak vás zase zabijou a nepočítá se to jako zatčení.
@Gordon (13.03.2019 03:19): Lowrider mise a taneční jsou primitivní. Lowrider je složitější jen při nalomených šipkách do stran, a taneční...tam máš nespočet času získat potřebný skore. Víš co je těžký? Udělat celou mini-hru v nočním klubu :) první dvě písničky jsou ještě fajn, ale ta třetí po tobě chce 7500 a to jsem už nedal. I s limiterem jsem si pohrál a ani hovno.
@David_Cravford (12.03.2019 23:39): Pro mě byla vždy nejtěžší taneční párty na pláži. Pamatuji si, jak jsem to jako malej nemohl na PS2 udělat a tak jsem asi dva týdny šmejdil po tom jednom městě a dělal vylomeniny. Nakonec jsem se do toho nějak opřel, udělal to a udělal si spešl save, kdybych chtěl hrát od začátku, po prvé to za mě ale odmakal starší kamarád, co u nás chvíly bydlel.
@Fatality (26.02.2019 13:13): Dohráno, za 50 hodin. Všechny školy na zlato, bylo to naprosto boží. Miluju tu hru. Letecká škola lahůdková, mise se Zerem snadné a Freefall na první pokus. Nejtěžší pro mě byla autoškola a pak … získat třetí bojové umění, protože mě týpek vždycky zabil :D
Tak to vypadá, že mám sto tagů hotovejch, a všechny mini-hry v automatech jsem pokořil, i když to Duality byl nehoráznej opruz. To jsem dělal přes 2 hodiny :D
A je tomu tak.
Původní komentář pravděpodobně smažu a udělám pořádnej. Hraju to od startu, chci opět dát stovku bez cheatů.
Už jsem byl v polovině záchranářských, ale vše jsem dojebal tim že jsem naboural do benzíky a včas jsem zdrhl :-)

v každé misi sejmu asi dva tisíce balasů, takže o peníze a zbraně není nouze :D
@StriderCZ (27.12.2018 18:35): já byl zvyklej na PC verzi. Konzolovou jsem v reálu nikdy neviděl. PC verze měla shadery, stíny, určitě 10x lepší textury a vysoké rozlišení. PS2 verze je k zblití. Nechápu jek to na tu konzoli mohli vydat.

Kupoval jsem na PS4 i GTAV, které mám i na PC. Prostě jsem chtěl mít na konzoli gétéáčka. Pětka samozřejmě taky vypadá hůř, ale ten rozdíl je v pohodě. Furt je to pěkné. Škoda, že jsem v době vydání PC verze San Andreas neznal nikoho, kdo to hrál na PS2. Každej den bych se mu chodil smát :)
@Cobot (26.12.2018 12:31): Kdybych chtěl být škodolibý...tak bych ti doporučil Xbox verzi (kterou jsem si (díky chybě v MS store) koupil za necelé tři koruny. Nostalgie je sviňa... dokud jsem neviděl srovnávačky, tak jsem v paměti taky nosil představu o krásné hře na PS2, kterou pařil (a dohrál) můj syn ...
Mám teď nějaké zatmění mysli a tak dělám jednu kokotinu za druhou. Koupil jsem si ve slevě GTA trilogy na PS4. Vůbec jsem se nazajímal o co jde a rovnou platil. Po spuštění jsem se málem poblil. Zmlsanej PC verzí koukám na rozplizlou nechutnou PS2 NEremasterovanou verzi. Vypadá to jak z prdele. I android verze je proti tomu krásná. Ach jo, už abych zas dostal rozum...
Já tušil, že se někdo nachytá ale, že to budeš zrovna Ty, to jsem nečekal. :)

Pokud jsi sledoval mé příspěvky pozorně, asi jsi zaregistroval, že uznávám výhodu v exkluzívních hrách na PS4 a níže (dobře, byť zde jsem si trochu rýpnoul do androidů ale sám mě nejspíš dáš za pravdu, že to je spíše interaktivní film), a nejen tady zmiňuji, že PC hráči si pořizují hlavně PS4.

Problém zde na fóru je fakt, že pokud před PS4 komunitou rekneš, že ne vše co vyšlo na Xbox One je automaticky na PC (např. Forza Motorsport 6, Forza Horizont 1+2, některé díly Halo nebo Gears of Wars), nebo že např.: na PC dostupná Forza Motorsport 7 nemá local Multiplayer na PC, nebo uvedeš fakt, že díky zpětně kompatibilitě s řadou titulů z Xbox 360 a už i s vícero hrami z prvního Xbox si zahrajeme např. Crimson Sky pokračování, které nikde jinde než na Xbox nevyšlo nebo od zdejších autorů Red Dead Redemption, tak ti zdejší dospělá komunita začne okamžitě bagatelizovat smysl zpětné kompatibility a vždy nezapomene podotknout, že těch pár exkluzívních her na Xbox One nestojí za to.
A jak tu správně dodal StriderCZ, všechny v rámci Gold členství si narozdíl od Sony zahraješ i na Xbox One, protože zpětná kompatibilita.
Psát o to, že na Xbox One si také hraješ TES Morrowind, Oblivion nebo Fallout 3/New Vegas, Zaklínače 2 a často v lepší vizuální kvalitě než Originál by bylo už zbytečné.

Na rozdíl od PS4 komunity, my staří deďci možná kecáme ale nevšiml jsem si nikde, že by někdo z nás hejtil existenci PS4 nebo jeho hry, na rozdíl od zdejších PS4 hráčů.

A ano, PS4 si koupím, neboj mám na ní peníze už dávno, jen nedostatek času, chuti a rodinné priority mě dosud vždy od koupě odradily. Ale ne, že bych se na GoW nebo The Last Guardian netěšil, na rozdíl od Kuřete, kterému se dle jeho slov na PS4 práší a jednou za rok si něco zahraje, já hraji na Xbox One poměrně často, ano ne PS4 exkluzívní tituly.
@Rapier (04.06.2018 19:43):

@Fritol (04.06.2018 19:52):
PS4 nemám a ani neplánuji. Snad časem PS5 #
se zpětnou kompatibilitou.
Jinak na těma dospělosti... Mám slušně placenou práci, děti, hypotéku, splácím auto. Jedné dceři jsme koupili herní PC, druhé iPhone. Nemám se špatně, ale takový luxus typu další herní počítač plus konzole to není... Jo kdybych byl sám a nemusel myslet na rodinu... Nebo měl PC s hrama " zdarma" a PS4 na excluzivky...(jako to dělá můj švagr). I tak ale poměr cena/výkon není nic moc.

Jen jsem nadhodil téma na to, že Playstation je prostě na hry typu kup konzoli a pak danou hru v rámci jedné generace. Nějakou získáš v rámci PS plus. Xbox ti nabídne širší paletu her, za pár korun. Začínal jsem na Amize, a nevidím problém se výborně bavit u starších her typu Dead space 2. Necítím potřebu kupovat každou excluzivku v dobé vydání za 1600 kč. Můžu, ale necítím tu pitřebu. Ty nejkvalitnější hry stejně prověří až čas.. Ať si každý vybere, pouvažuje. Já na excluzivky vcelku kašlu, bez ohledu na platformu, jediná která mi hodně chybí je Ratchet &Clanck...to je fakt...
Vy dva jste vtipní. Původně jsem nechtěl reagovat, protože je mi jasné, že to bude jak mluvit do zdi, ale nemůžu... Jak děti, které předstírají, že jsou hrdé na to, co mají, ale přitom by rády měly to, co maj ostatní. Vážně...

A není to úplně jedno? To vám ještě ani jednomu nedošlo, že většina majitelů PS4 vlastní i PC a v téhle kombinaci je Xbox v podstatě nepoužitelná krabička bez exkluzivit? Vše, co nabídne Xbox, nabídne i PC a často v mnohem lepší podobě a o tom to celé je, nic víc. Tak tady přestaňte s tou žabomyší válkou konečně, to je furt dokola... Už jste si ten Xbox koupili, tak hrajte a nekecejte o tom furt, protože takhle jako ta vaše "dospělá" komunita moc nevypadáte.
@StriderCZ (04.06.2018 09:09): zkus to říci v diskuzi všeobecně o hrách. :) Paul a Kure ti řeknou, že Xbox One S/X je jeden veliký Microsoft fail, a že jediné a ty správné hry jsou na PS4 a čert to vem, že Last of Us, Uncharted a hlavně poslední pecka Detroit: Become Human je více méně interaktivní film podobně jako kdysi Phantasmagoria nebo jedna starší Star Wars hra na PC. Bo exkluzivity na PS4.

Podpoř mě tam. :) Zatím tam s nimi marně bojuji sám. S těmi hrami v rámci Gold máš pravdu, nicméně to místní PS4 mafii moc nezajímá.
@koudy_cz (04.06.2018 07:51): Hra vychází v rámci zpětné kompatibility. Tzn. že na Xbox one je v systému "emulátor", takže zvládne přehrát mírně upravené starší hry. Tedy ty, které MS uzná za vhodné, aby se na ně nezapomnělo.
V podstatě se jedná o maximum starších kvalitních her z 360, a několik z původního Xboxu. S tím, že je i lehce vylepší. Některé vylepší více (třeba Red Dead Redemtion, Zaklínač 2) , některé méně (zvýší rozlišení), záleží kus od kusu.
Takže pokud vlastníš hru z původního X boxu, tak nemusíš nic kupovat.
Pro nové majitele konzole je to cesta , jak si zahrát starší kousky v mírně vylepšené grafice, za pár korun (200-300 kč).
MS jde cestou zpětné kompatibility, kdy využívá PC architektury (za málo peněz hodně muziky).

Zpětnou kompatibilitu MS chytře využívá v Game passu a v Gold členství (kde dostaneš měsíčně dvě "AAA" hry + 2 hry na Xbox 360 , které si tak můžeš v klidu zahrát, aniž by si musel vlastnit Xbox 360). Což mně jako majitele pouze Xboxu one X vysloveně těší.
Třeba u PS plus dostaneš 2 hry na PS4, dvě na PS3 a dvě hry na PS vita. Jenže k nim potřebuješ mít i daný hardware.


V tom je rozdíl mezi Playstationem, který zpětnou kompatibilitu nemá. Jedině, jak se to dá obejít je služba PS now (hraješ na cloudu, za prav. měsíční poplatek).
U PS4 si tak musíš více méně koupit remaster. To, že vlastníš původní hru na PS3 ti na PS4 v ničem nepomůže.
@Luďa (04.06.2018 07:40): aha, já to chápal tak, že vyjde nějaký remaster, v konzolích se nevyznám. Takže jde k to, že pokud vlastnis starou placku se hrou, tak si ji teď zahrajes na novém xone? A co ti co ji nemají?
@koudy_cz (01.06.2018 10:03): Tam by měl bejt ne, když to budeš hrát z původního dvd pro Xbox 1? (Xbox, originální Xbox, původní Xbox, velká černá DirectX krabice těžká jak kráva, MS to s tou jedničkou u třetího Xboxu pěkně podělal, nevím jak mu má říkat :D). Koupil bych k tomu ještě tenhle ovladač https://www.amazon.com/Hyperkin-DUKE-Xbox-One-Controller/dp/B079ZPCCLM a bylo by to jako za starejch časů.

Jestli do zpětný kompatibility přibudou i ostatní GTA, Skate 2 a Tony Hawk's, tak první Xbox a 360 asi za chvíli půjdou z domu a nahradí je Xbox One S. Lepší mít pod televizí tři krabice než čtyři. Už jen PS2 tam furt bude strašit.
:D no a bude tam aspoň kompletní soundtrack? Jak ne, tak bych se jim na to mohl z vysoka vys...
@StriderCZ (01.06.2018 09:20): :) hele moc to tu nahlas neříkej neboť se na Tebe sesype místní Playstation mafie a vysvětlí Ti, že tohle si oni zahrají na PC (samozřejmě) a na nějakou zpětnou kompatibilitu ti sere pes ... bo exclusive games like ....you know Detroit: Become Human, etc.
Nemůžu si pomoci, ale Xbox one X prostě miluji....
GTA San Andreas vyjde ve zpětné kompatibilitě v rámci Anniversary edition...
Zrovna minulý týden Ruda z Pařanského ráje ve svém retro koutku hrál GTA: SA. Fňukal jsem ... jaká škoda, že tohle GTA není na Xboxu one... To snad ani do 7.6. nebudu spát...A pak hned začíná E3...
http://xboxweb.cz/gta-san-andreas-a-midn ... zpetne-kompatibilni/
Poslouchal někdy někdo z vás, co žvaní ty dva démoni v helikopotvoře když vás pronásleduje?

"I'm gonna shoot him!"
"Make sure, that this is the right guy."

"Heyy, i've seen my house from here!"
"Shut the fuck up"

nebo kolikrát co probíraj NPCčka, když začnou spolu mluvit,to jsou fakt někdy zajímavé debaty :D
@Red (07.03.2018 03:13): Když hraju RIOT a všude kolem exploduje město a lidi jsou šílený, tak už nestačí jen jezdit autem, ale musim si kontrolovat aj benzín, což tomu dodává určitý náboj.

Koudy, mám tam mód že zaparkuješ někde auto, zmáčkneš "P" a zůstane ti tam i kdyby si šel na druhý konec mapy. A zůstane ti tam aj po uložení, jako v garáži.
No mě by zajímalo v čem to reálně pomůže hratelnosti. Třeba tankování je už v mafii jedničce, ale že by to nějak zlepšilo hratelnost to ani ne:) Já si ze znovuzahrání pamatuju hlavně šílené ai, stojící auto dokáže na silnici udělat masakr. Ale to je zase zábavná součást hry:)

Rád bych hru graficky vytunil, hlavně třeba rozhled.
Tak jsem si pořádně vytunil SA.

mám auta na benzín, takže mi může chcípnout, ale můžu si ho natankovat. Funkční automyčky, různé zábrany na mostech do jiných měst, neony pod auta, můžu chodit do všech budov, může se stát že potkám masivní bouračku a místo činu bude uzavřeno, nebo když po mě jdou cajti tak jim můžu utýct že vezmu jiný auto a oni to neuvidí, můžu otvírat kufr i kapotu auta. A pak nějaký menší trainery.

Tahle hra nikdy nezemře...
To mě diskuze zas pobavila :D úplně se tu směju tomu NPC. Mě se stalo něco jinýho při misi s drogama..měl jsem zaparkovat auto do garáže a z ničeho nic se tam přisrali poldové, co mě vytlačili mimo vozovku a podařilo se jim odrovnat semafor. Nebo další auto jdu parkovat a z ničeho nic odnikud do mě napálí auto News Van a přitlačí mě ke zdi :-D
@Jumas (18.01.2018 12:16): jj, si to tak valis na max rychlost bulletem a najednou z vedlejšího pruhu přímo jeba do tebe :D no stress a ještě do tebe pak začne vrazet, jakože tys vrazil do něj :D
@Luďa (16.01.2018 13:32): jo to je přesné, jak píšeš :D já znám tedy jen pc verzi ale předpokládám, že to je na všech stejné! Snad ani v minulých dílech (VC i III) nebyli ti ostatní tak bezohledni a agresivní, hodně jsem na to tehdy nadával a proto co? Proto jsem jezdil mimo silnici když bylo třeba... Po těch lesích atd, stejně to bývalo kratsi, s nějakým dzipem úplná pohoda. Nedávají přednost ani z vedlejších mnohdy, na viceproudych silnicích prejizdeji zběsile z jednoho pruhu do druhého, nehledě na to jestli v něm někdo jede nebo ne.
@Gordon (16.01.2018 14:31): Jezdím jako nadrogovaný šílenec, ale potřebuju teď právě dojet s nepoškrábaným autem a nechápu, jak jsem to dřív mohl udělat. :D I když jedu opatrně a nepředpokládám, že bych měl někde nějakou přednost, stejně to do mě někdo napálí.

Edit: Asi na to teď kašlu a jdu dělat mise pro Zera. Všichni tady brečí, jak jsou letecký mise těžký, mně příjdou teda lehčí než ty s autama. :D
Tak jsem to rozehrál znova a úplně mi šibe z dopravních pravidel, který npc nedodržujou. Všechny mise dávám s prstem v nose, ale teď jsem se zasekl na misi v San Fierru, kde musím dojet s nezničeným autem Ty drogy v autě.. Už to opakuju asi 10x protože NPC nepoužívají blinkry, ale co mě nejvíc štve, že jedu rovně a někdo to do mě napálí, protože odbočuje v protisměru doleva a nedá mi přednost. Navíc jede jakoby rovně a najednou to řízne. :D Asi za to strhnu body hře. Měl bych možná přihlížet na stáří, ale Mafie je ještě starší a tenhle problém nemá. Taky si ale nepamatuju, že bych s tím na PC v SA měl takovej problém. Kvůli achievementům jsem to rozjel na PS4 a je to verze z PS2.

Pamatuje si někdo, že by na PS2 byly řidiči cáklejší? :D