@David_Cravford (26.12.2017 00:03): Taky se mi podařilo dohrát GTA: SA na 100 % se vším všudy. Je tu výhoda, že se do 100 % nepočítaj unikátní skoky. U Vice city mi chyběl jeden a skákat kvůli tomu všechny ostatní se mi nechtělo. Nechápu, že to u GTA IV zase vrátily. Tohle by mělo bejt nepovinný vždycky.
Tak se musim pochlupit - 100% za zhruba 40 hodin herního času + autoškola, letecká, s motorkou a lodní všechno komplet na zlato. Mise se Zerem všechny tři na jeden zátah/první pokus. Nejvíce frustrující bylo zjistit, že má člověk 99 tagů a chybí mu jen 1.. to jsem málem chytl nervy :D bez cheatů pochopitelně.
Ten Sweet je ale kus čuráka. Upřímně, mise v Los Santos jsou strašně otravné, furt ten Hood.. CJ ho dostane z basy, získá vlastní letiště, několik assetů po celém San Andreas, zabezpečí své lidi na zbytek života, má plno nových přátel a Sweet, co jakmile vyjde z vězení, začne holdovat drogám v cut scéně, kritizuje Cje že pro hood nic nedělá, přitom hráč jako jedinej zabírá naplno všechna ta území.... tohle mi tak strašně trhá žíly.. ani se nedivim upřímně, že utekl Johnson do Liberty City. Jinak ale příběh má SA poměrně slušný.
Me pomohlo k dohrani pouze zapnout v sync a v poho. Hral jsem opatchovanou steam verzi.
@David_Cravford (05.12.2017 23:05): No jo, Rockstar North jsou v programování hovada. :D Úplně nejlepší je nainstalovat si day one verzi a frknout tam neoficiální patche v podobě SilentPatch, který taky opravuje to, že kvůli špatnému frame pacingu si hra myslí, že běží na 30 FPS ale ve skutečnosti běží na 25 FPS. Hrozně smutný, že modeři bez zdrojovejch kódů toho opraví více než samotné studio, které dokonce při vydání hry na Steam úplně ignorovalo jeden patch a tak je Steam verze jenom další vývojová větev s pár přidanými funkcemi, ale je víc rozbitá než 1.1 patch. :(

Někde jsem i sehnal nějaký adaptivní frame limiter, který v běžných situacích běží na 60 FPS, jakmile ale hra začne počítat něco, co není v časové smyčce ale naprasáka natvrdo ve vykreslovací smyčce (pozůstatek z konzolí, prostě zprasený port), tak se frame limiter omezí na 30 FPS. Bohužel už si nepamatuju, jak se ten mód jmenoval.

Možná by neuškodilo přidat do zajímavostí seznam doporučených módů, které nezmění zamýšlený herní zážitek studia, ale zlepší chod hry na moderních systémech. Když budu mít čas, tak to sepíšu.
tak hraju SA celé znova bez cheatů a chci dát 100%.. nyní jsem dokončil leteckou školu a nikdy bych nevěřil, že dám všechny čtyři na zlato, i leteckou. frame limiter dost pomáhá :)
@Greg (09.11.2017 16:23): já mám pocit že jsem nějaké ty fixy zkoušel a ze to moc nepomohlo, už ale nevím které. Jestli se mi ještě někdy bude chtít, tak zkusím tady tento, cos postnul.
A kolik jich tam tak máš?
Ja se asi před rokem snažil nahradit všechny modely svými reálnými predlohami a někde ve třetině došlo k tomu, že hra se začala chovat dost divné. Nenacitaly se textury, chyběla zem, tráva, silnice, bylo to nehratelne, tak jsem to vzdal...
@David_Cravford (07.11.2017 23:11): Hej, to je presne to, čo sa tam v tých súboroch upravuje. Už si ale nepamätám presne, ktoré to sú, ale čo si pamätám, tam vždy dávali ku módom readme (tí zodpovední) a tam si mal vždy popísané, ktoré súbory a aké veci v nich pomeniť.

A menil si tam iba modely áut, nič iné si nedával, nejaké skripty alebo tak? Možno by ti pomohlo, keby si to tam dal cez ModLoader. To je jeden taký mód, ktorý ti v podstate dá do hry módy bez toho, aby si musel nejako upravovať súbory hry. Je to dosť užitočné.
@CJ (07.11.2017 22:36): Můžeš mi nějak poradit, jestli v tom soubore ide lze nastavit aby to auto bylo nějak tuningované? Mě stačí tuning v SA co tam je, jen abych třeba nedal spoiler subaru a ona hra spadne a tak..
@David_Cravford (07.11.2017 21:51): Čo sa týka modelov áut, tak som tam toho zvykol mať celkom dosť a veľmi to padať nezvyklo. A to som tam pomenil aj zvuky. Hlavne, keď inštaluješ tie módy, tak uprav aj handling a ešte treba upraviť veci tuším v nejakom súbore vehicles.ide a malo by to ísť v pohode.

Ale popravde takto s odstupom času mám najradšej SA úplne bez módov, poprípade naposledy som to hral s tým, že to bolo upravené ako verzia pre Windows 10, že tam bolo pridaných pár grafických efektov.
Přemýšlím, že než dojde na nové železo, kde si budu moct dovolit nové závodní hry, trošku si vylepšim san andreas autama. Nyní tam mám pěkný Gt-r místo Cheetah a lepšího Infernuse. U obou lze dělat i tuning a hra nespadne, ale mam obavy, že čim víc aut tam narvu, tim víc padat to bude..
@CJ (03.11.2017 20:31): Aha, tak to jsem uz vubec netusil. A vite co? Ja se napred pokusim dohrat 5tku, ptz jsem jaksi skejsl v 75% pribehu a uplne to prestal hrat... zeby akoto Kefalin je to mozne?
@koudy_cz (31.10.2017 12:38): mě mrzí, že si moc nemůžu užít konverzi vice city stories na počítač celkově. je zabugovaná a nedodělaná, pač se na to vysrali. ale jelo to na SA enginu a mohl jsi tam využívat cheaty atd. nebo zkus Gta United, máš tam mapu z gta 3 a vice city :)
@Luďa (28.10.2017 09:59): PSP Emulator je ale absolutně nenáročný a to nemám nijak oslnivej stroj. 4 gb ram, 2,7 4210U intel core.. psp emulator téměř nic nežere a dá se to hrát v pohodě na gamepadu od xbox. A lze ukládat hru kdekoliv a kdykoliv, takže když neuděláš misi ,můžeš si to načtnout tam kde sis to uložil, třeba urprostřed přestřelky :)
@David_Cravford (28.10.2017 09:15): Co jsem viděl, tak ty konverze nemají ani všechny mise. Vůbec to nestojí za povšimnutí. Vice City Stories jsem hrál na PS2 i na PSP a paradoxně stabilnější FPS to má na PSP. Liberty City Stories jsem hrál jenom na PSP. Minimálně LCS by mělo být i na mobilech, ale dal bych spíše přednost PSP/PSVita kvůli ovládání.

Pokud někomu nevadí emulace a občasné problémy s ní spojené, asi nejlepší možnost je stáhnout si PS2 emulátor, PS2 verze mají lepší textury a v emulátoru problém s FPS nebude. Problém bude asi jenom trošku s gamepady, protože Dualshock 2 měl myslím skoro všechna tlačítka analogová a plyn ve vozidlech se reguluje sílou stisku tlačítka X. Třeba na Dualshocku 4 bude auto jezdit vždy na plný plyn, ten má analogové jenom páčky a triggery (ale myslím si, že ve hře jde vybrat z více možností ovládání, tak to jde možná přehodit na ty triggery). Hrát to bez gamepadu vůbec nemá smysl. Teda klávesnice by se dala, ale emulátor může maximálně předstírat, že myš je páčka. Vůbec se to tak nedá hrát.

Ještě tu bude asi možnost zahrát si to jako PS2 classic (minimálně LBS) na PS4, ale jestli zase pro evropský trh použijí PAL verze jako u SA, tak bude problém s frame pacingem. PAL hry jely na 50 Hz prokládaně (takže 25 FPS) a dnes i u nás v Evropě používáme 60 Hz progresivní a PS4 vždycky přes HDMI použije tuto obnovovací frekvenci. Asi bude lepší koupit to přes americký účet, aby to jelo 30 FPS na 60 Hz.

Sony si myslím objednalo od Rockstaru dvě GTA exkluzivní hry. Proto se to nikdy nedostalo na jiné konzole nebo na PC.
@koudy_cz (27.10.2017 21:22): Grand theft auto vice city stories / liberty city stories existují na pc, jakožto konverze, které jsou však zabugované. Existuje ovšem PSP emulator (ze začátku je těžší pochopit jak hry spustit) ale je absolutně nenáročný a lze na tom pařit obě tyhle odnože .-) jinak Sage je asi nejlepší moderátorka. Ten její hlas je úplný audio porno :)
@David_Cravford (27.10.2017 15:36): tak to je jasný, vyjmenovals ty nejlepší, v klasickém vice city jsou super všechny. Odnože "stories", jsem nehrál, pac jsou pouze na konzole, pokud se nepletu. Takže to mne nějak minulo no. Nevím jeslti někdo udělal nějakou konverzi.
PS: když jsem konečně měl ridicak, tak jsem si vzal soundtrack třeba z SA rádio X a pustil si to na plné pecky v autě a jezdil jen tak po městě nebo venkově a připadal si jako v GTA, to má ten správný šmrnc pak :)
@rikuhahl (27.10.2017 17:24): myšleno tak, že to se mnou zůstane navěky. dokud prostě neodejdu :) když jsou některé věci u mě v životě zásadní, co se týka hudby, filmů a tak podobně, prostě na to budu furt minimálně myslet. ale to má asi většina
@David_Cravford (26.10.2017 16:43): jo, takže máš přesně tu samou zkušenost s jejich (ne)inteligenci, fajn že nejsem sám. Nejlepší jak ti lezou před tu hlaveň, když míříš na ballas. Že dělají pózy jsem vůbec nevěděl :D
A rádia jsou super. Jen když jsem hrál jako malej (13 let) gta 3,tak jsem jim ještě tolik nerozuměl. Až v SA jsem se víc chytal. A I'm dj hanz mne dycky bavil, i ten house music jeho. To musí být dobří magoři, když vymysli takové kidy smyšlené :)
@koudy_cz (26.10.2017 16:21): jinak ty rádia jsou fantastický, škoda že jednoho dne se mi prostě ohrajou. Moderátoři z gta 5 se absolutně nechytaj na Hanze..

Jinak pár hustejch hlášek z Area 53:

"I’m a truck driver, and listen to your show all the time. I see a lot of unexplained phenomena out there, especially in restrooms. I agree with you about the moon, we never landed on the moon, it’s such a good fake!"

"Marvin Trill:
- Is your child really an alien? Has the future already happened somewhere else, and finally, is cheese the latest weapon in the battle against communism? We explore deeper, much deeper!"

"Caller #5;
- Hey, have you ever leveled a house with a helicopter? That’d be really cool, I thought you were a DJ, you should talk more about killing people with helicopters. I prefer electric cable, tightly wired around people’s throats, watching them go blue in the face…"

Jinak, do té show volal i Truth několikrát. Volal tam i Adam First, kterej moderoval obě rádia Wave 103 pro obě vice city. "And finally, are women made from sand? " - je narážka na Chatterbox z GTA III, kdy Lazlowi někdo volal do show a zmínil, že všechny ženy jsou z písku. :D
@koudy_cz (26.10.2017 16:21): Jo, promin, ta věta je trošku mimo, prostě jsem si cheaty necvakal. Jinak AI je totálně stupidní a ty dementi se mi pletou do míření, akorát bych je zabil. Zbytečný.
Ale je sranda je naložit do autobusu, odvézt do las venturas a fotit je. Dělaj hustý gestikulace přitom. :)
@David_Cravford (26.10.2017 16:17): aha, mne máte ta první věta, kde píšeš TEMER bez cheatu... Z toho tak nějak odvozuji, žes nějaké preci jen použil :D
Ale zbytek jak píšeš, štít navíc taky dost pomáhá. Když posbiras tagy, fotis baráky a nebo ty podkovy uděláš, tak máš zbraní a nábojů po kkt.
Co gang fellas, používal jsi to někdy? (přivolání si členů gangu), nebo ti přišli taky spíš na obtíž?
@koudy_cz (26.10.2017 15:25): já cheaty ale nepoužíval, použil jsem script. na tu misi ti žádnej cheat nepomůže :D Jinak munici ,zbraně jsem si bud kupoval v ammu nation, nebo sbíral od padlejch enemáků. životů jsem měl jak nasráno, díky misí se sanitkou.
@David_Cravford (26.10.2017 13:36): jojo, ta je fakt těžká, poprvé jsem s gtasa skončil přesně tam a už to dal nehrál. Až podruhé když jsem to rozjel celé znovu, tak jsem to dohrál.
Ale bez těch cheatu by to bylo určitě lepší tedy... Ten požitek je lepší, když si řekneš, jo jsem dobrej, zvládl jsem to s nožem a 9mm.
Zdravím, mám menší problém, když hraji POLICE MOD tak mi hra pokaždé v nějaké situaci spadne. Neměl by jste někdo, nějakou radu? Díky
@David_Cravford (04.08.2017 19:58): a na bronz? Nebo i lepší?
Test drive je dobrá, taková jako z akčního filmu!

Ještě oprava policejních kar jelikož nejde v payNspray, tak jedině ve vlastní garáži v savehousu, kterých je po mapě taky dost.