@koudy_cz (07.08.2017 17:22): Jo jo, to souhlasím. Já už si právě jenom nebyl jistý tím, jestli to přesně takhle funguje, protože je to pár let, co jsem to hrál.
Ale nejvíce mě štvalo to střílení, že jsem mohl jen do boku. To tuším, že změnilo až GTA IV. Já právě na to nadával kvůli tomu, že Mafia už to měla normálně a tady jsem si pletl prsty, jen abych střelil někoho z auta a to ještě musel být přímo vedle mě. Na motorce mi to ještě tolik nevadilo, protože tam se střílelo i dopředu.
@CrocoRay (04.08.2017 02:44): jj však jo, na numerice jsi otočil hlaveň a střílel dozadu, i v gta3 a preletel přes most zavřený. Jenže od SA se rozhlíženi změnilo na myš, což na jednu stranu je lepší pro míření hlavně za jízdy, ale pro střílení dozadu naprosto nepoužitelné pac nevíš kam jedeš a kolizni model není úplně nej v SA.

@David_Cravford (04.08.2017 15:32): Nojo, tak to musíš přijet k payNspray a slohnout normal auto a rychle prestrikat a pak rychle sednout zpět na motorku. Dále vědět kde jsou hvězdičky a postupně je sbírat, je jich celkem dost po mapě (vytisknout si třeba na papír), dost to pomáhá :)
Tak flying school hotovo během 10ti minut, pohoda a zatim ani jeden cheat :D

jednoznačně nejlepší mise je "test drive", a dialogy během té mise a do toho mi hrálo Rage Against The Machine.. krása.
@koudy_cz (03.08.2017 22:16): Ve Vice City to tak šlo. SA právě nevím, ale tuším, že tam jsem otáčel myší a bylo to nepřehledné. U Vice City jsem tak ale valil furt. Nejlepší byl kód na létání, protože při té rychlosti tank vylétl neomezeně vysoko a překonal normální letadla. Ale je fakt, že mapa zmizela. Sranda, ale byla vyskočit a letět pět minut dolů :-)
Vidíte, nemyslím si to jen ja o obtížnosti...

@David_Cravford (02.08.2017 13:46): náhodou plnění policejních misi je o dost jednodušší oproti předchozím dílům :) (opět).
To jsem si takhle už po první misi nachodil pro mp5 a munici do něj na všech místech a pak dělal mise na motorce, to jde totiž střílet dopředu, takže auta v pohodě, je rychlá a když jsem měl málo života hupnul jsem do KFC pro kuře a byl jsem zase zdrav, pro vestu se dá také zastavit na známých místech. Času přibývá postupně tolik, že nevíte co s ním... Prostě pohoda.
V gta3 jednou vystoupíte z auta a je konec.
Tank je jasný, už jenom to, že si můžete co chcete schovat do garáže/hangáru, uložit a hvězdičky zmizí hrozně usnadňuje hru, i třeba zručnost se zbraněmi, staci v groove Street střílet než máte 3-4 hvězdy a pak jen uložit a jede se dal.
Jo a náboje a zbraně po nasprejovani tagu taky skoro nekonečno. Takovéto že ulozite a vbehnete zpět do domu a zase tam zbraně jsou doufám znáte... To samé s rotacakem.
To že cajti likvidují okolí kvůli vám už tam je odpradávna, tak nějak to ke gta patří, stejně tak, že vás chránit nebudou ani za nic! Na to si musíš prostě zvyknout, je vidět žes asi nehrál předchozí díly, jinak bys tak překvapen nebyl těmito věcmi.
Já sám si musel teď zvýšit kapacitu plic pro potápění a byla to celkem otrava, ale dal jsem to bez cheatu. Teď chci SA kompletně bez cheatů dohrát. Jinak jakmile jsem opustil Los Santos, tak mise v San Fieru jsou pestré a hlavně to má fantastický postavy.

Carl mi přirostl k srdci, protože už to není děvka pro svůj gang, ale pořádnej chlap, kterého si mafiáni váží.

"Listen Woozi, one thing. I'm black, not Chinese. You know that!?"
"Carl, i'm blind, not stupid"
@rikuhahl (02.08.2017 14:29): S tankem se dá jezdit poměrně rychle, když otočíš hlaveň a střílíš za sebe. Pak je nejrychlejší ze všech vozidel. Problém ale je, že je pořád těžkopádný na ovládání. A navíc je to dost nepřehledné, jak furt střílíš za sebe. Takže je fakt, že SF se nehodí na jízdu tankem.

A ještě bokem k té vaší debatě o cheatech. S cheatama sranda je, ale jen s některýma, které nejsou ani tak cheaty, ale spíše takové úchylárny na vyblbnutí. Že chodí s robertky nebo se mezi sebou lidi mlátí. Ale to jsem používal až po dohrání hry. Regulérní cheaty na zdraví apod. ale kazí každou hru a není to žádná sranda. To, že do mě někdo vysype milion kulek a já jdu dál, to je pak paskvil hra. A to říkám jako fanda nízké obtížnosti moderních her, kde nevyhledávám žádnou výzvu. Jen nějakou snahu by po mně hra vyžadovat měla. A to cheaty na zdraví právě kazí. To samé na speciální vozidla apod. Tohle všechno je lepší si získat poctivě. Člověk má větší radost. S cheaty člověk nehraje hru. S cheaty člověk ojebává hru.
Mně přijde obtížnost u GTA SA celkem vyvážená po celou dobu příběhu. Nejvíc iritující obtížnost má ta zmiňovaná mise s letadlem Free Fall, kde naháníte slabou cesnou luxusní tryskáč, ale to je jedna z mála. Občas obtížnost zvyší "hloupost" AI vašich spřátelených NPC, ale to je u tak rozsáhlé hry s rokem vydání 2005 (!) pro mě akceptovatelné. Hra má rozsáhlý a dlouhý příběh, tak naštěstí není hráč tolik rušen opakováním těžkých pasáží a může tak ocenit atmosféru a zábavu devadesátkových let západního pobřeží USA.
@rikuhahl (02.08.2017 14:29): Má smysl to hrát,s cheatama je sranda, ale chci prostě zkusit celej příběh ode dna až po vrchol. A 6 hvězdiček ještě mít nemůžu, to myslim právě až pokořim las venturas, se to "odemkne". Já na to každopádně kašlu, stupidní mi to přijde tak či tak. Už to, že když na ulici do mě někdo začne mlátit, poldové nic nedělaj a jednou někoho udeřim a jdou po mě. To mi fakt pije krev...
@David_Cravford (02.08.2017 14:19): njn, nemůžou brát ohledy na menší ztráty, když ty deláš ztráty daleko větší :D Časovej limit se každou úrovní navyšuje (respektive přičítá se novej čas), takže neni problém mít třeba 15 minut na těch pár zločinců. Ty si děláš srandu, že nevíš, kde sehnat tank? Vždyť stačí právě dělat ten bordel, mít 6 hvězdiček a tanky se ti budou prohánět po městě jedna radost, pak si ho stačí jen vzít, dát do garáže a pak vyrazit vesele do ulic ;) Jen si nemyslim, že San Fierro je na ježdění v tanku vhodný, je tam moc kopců a on je dost pomalej už tak. Já vždycky dělal policajta v poušti, neni tam moc překážek a všude je tak blízko. To, že to hraješ bez cheatů je snad samozřejmost, jinak to nemá smysl vůbec hrát ;)
@rikuhahl (02.08.2017 14:05): A to, že poldové zabijou půlku města aby dostali člověka, kterej zabijí zločince, ti přijde normální? Časovej limit, 5 hvězdiček, málo životů.. nevim jak to jako člověk má stíhat. A k tomu abych si opatřil tank, tak nevim kde ho mám v san fieru najít, hraju to bez cheatů
Tak policejní mise nejsou vůbec zábavný, nevim kterýho kokota napadlo, že poldové půjdou po mě, když pronásleduju zločince. Stupidní totálně..
Mně San Andreas celkově přišlo velmi lehké. Těžké bylo udělat autoškolu nebo leteckou školu na samé zlaté medaile apod. Ale celkově bylo SA mnohem jednodušší než řada jiných her, které v té době vycházely. Navíc jak měl CJ maximální zdraví, tak byl skoro nesmrtelný :-) Spíše ten začátek, než se člověk nabouchal a zlepšil statistiky, tak to možná nebylo tak extrémně lehké.

Vice City bylo o něco těžší, tam si člověk musel dávat místy i pozor, aby nevletěl pod přímou palbu. A GTA 3 mi přišlo i poměrně těžké. Moc mě nebavilo, ale pamatuji si, že jsem vlezl někde na stavbu a hned mě samopalem sundali a já jen pěstí třísknul do stolu. A takhle dvakrát po sobě. Pak už jsem byl opatrný.

EDIT: A jo jinak jedna mise, kde mám dohnat letadlo, tam jsem taky možná měl trochu problém a dal to napodruhé. Tuším, že to chtělo dobře letět a odhadnout dobře směr a čas. Bylo to spíše o odhadu.
@koudy_cz (01.08.2017 00:10): Ak to berieš z pohľadu GTA 3, tak možno, ale nakoniec, nikde som netvrdil, že je náročnejšia ako GTA 3. Iba to že to nie je jednoduchá hra, čo platí obzvlášť z dnešného pohľadu. Časť obtiažnosti pramení z toho, že nemôžeš savovať kdekoľvek, časť z hlúpej AI tvojich parťákov, časť z komplikovaného ovládania lietajúcich zariadení vo vzduchu a podobne. Ani záverečná misia určite nie je detsky ľahká. Skús to chvíľu neporovnávať s predošlými dielmi a z tvojho profi pohľadu a možno pochopíš :D
@M.a.t.t. (31.07.2017 12:07): a se kterou misi jsi měl větší problém? Já snad akorát ke konci než se vracís do LS jak musíš letadlem dohonit borce ve vzduchu (letiš pořád na východ do nekonečna), tam jsem měl jediný zakys.
Vše ostatní dost snadno, ještě s hotovymi assety od prvního ostrova u policie, sanitky a hasičů (už jen ty jsou podstatně jednodušší), "nekonecne" peněz, když se s někým mlatis, staci tukat do klávesnice/myši a soupeř se už nezvedne, toto v gta3 neexistuje. Tam stačí málo a máš 0 životů, z takové M16 jak to tam dostaneš, staci par zásahů. Všechno jde hůř, od ježdění po souboje, hlavně přestřelky jsou o dost těžší, především v poslední misi. Když se s autem prevratis, už jej nikdy nedostaneš zpět na kola, to v SA stačí zatočit volantem k zemi a je to. Časové limity mnohem přísnější, mise kde nesmíš skrabnout auto ani minimálně, je toho víc, ale tak narychlo si nevzpomenu. Třeba i plavání, neexistuje, spousta takových věcí, které tě nastvou ptz za ně nemůžeš, ale v SA se nemusíš bát, pac se ti třeba nic moc nestane, vždycky to nějak přežijes a neprijdes o zbraně/postup ve hře atd.
Lidi, ty mise jsou ale prostě fakt strašný. Občas zábava, ale přijdu si jako kretén. Katalína nadává CJovi a ponižuje ho a on jede přes půlku lesa, jen aby s takovou kundou riskoval život. Já myslel, že ta kráva mi má nějak pomoct z toho co říkal César... furt pro někoho něco musim dělat a hra mi za to maximálně dá respekt. Není ani prostě takovej automatickej save, hráč musí manuálně a jelikož nemám money, nemůžu si koupit barák poblíž. CJ je jen děvka, co skáče jak ostatní chtěj. Přesně ten samej problém jsem cítil za Franklina v GTA 5... rockstaři krom výjimek, neuměj dělat mise pro takovej svět, obzvlášť když nastane akce, tak to je strašnej humáč....
A celkom dobrý nápad je hneď na začiatku si spraviť hasičské a záchranárske misie, nie sú veľmi ťažké, je za ne vcelku dosť peňazí a niektoré misie sa potom hrajú jednoduchšie. :)
Nedávno jsem dohrál SA a na dostihy jsem se ani nepodíval... Já největší prachy vydělal na vývozu kradených aut v SF, je pravda teda, že než jsem se tam dostal, tak jsem dost živořil. Vždycky jsem si něco vydělával taxíkem, autodopravou, nebo rozvážkama :)
nevim co tu řešíte, já nic o dostihách vůbec nezmínil :-D vydělávám si i bez sázení, chci vědět kolik za mise dostanu a pak si najdu něco bokem
@Jumas (28.07.2017 23:38): ale prdy, je to prostě normální vlastnost hry... Sám jsem si tam vydělal miliardy, už při prvním hraní San Andreas, aniž bych o tom někde četl. Pak jsem neměl problém si koupit co jsem chtěl. Ptz přiznejme si v SA si člověk moc jinak vydělávat nemůže... A to mačkání 10000$$$ si pamatuji do dneška, chtěl jsem na to vymyslet nějaky strojek, co by ten shift mackal!
Cheaty vůbec! Na co? Mise jsou dětsky lehké oproti GTA 3 např, úplně jiný level.

@David_Cravford (28.07.2017 22:20): a jen tak pro info, to když se poprvé objevi zabiraní území nemá vůbec cenu dobývat, doufám že nevadí, když teď řeknu, že za pár misi stejně skončíte na "začátku". Prostě to nemá cenu dobývat, na konci si to užijete znovu... Raději přejít pár misi a jet dal v příběhu, než se s tím zdržovat, úplně zbytečné...
Krytí spoluvojovniku a jejich inteligence je skoro na nule, to máte naprostou pravdu. Proto jsem si stejně jako kdekoli jinde vše vždy vystrilel sám na čisto pěkně, hlavně ať se mi tam oni nemotaji. Si vemte, když povolate členy gangu s sebou na dobytí území... Co udělají, vystoupí z auta, vylezou vám pod mušku a zhebnou do pár vteřin. Když ne, stojí jak tupci, mají nůž v ruce a po nich střílí ballas s AKckem... Takže vše nejlépe s rotacakem a sám, nebo s tankem a nazdar.
K čemu jsou v GTA potřeba cheaty teda moc netušim. Když jsem se konečně dostal k počítači, kterej nelagoval, tak za cca měsíc jsem měl hru na 100% hotovou. Jinak obrovský peníze se daj vydělat na dostihách. Přišel jsem tam jednou s asi 100 dolarama a odešel s cca 300 milionama. Pořád jsem sázel na toho nej outsidera, kurz tušim 10:1 a on tak každej pátej závod vyhrál. Největší vopruz pak byl, že šlo sázet jen po 10000, tj. namačkat tam po deseti tisících milionový částky. Atmosféra hry, ale pak trochu upadla. Takže při dalším hraní, už jsem nesázel a jen "poctivě" vydělával. Sakra, někdy si to zas musim projet, oproti pětce je to u mě o úroveň vejš.
Jinak teda mise se Smokem a rusákama je fakt strašná.. hloupej design. AI Smoka, kterej si klidně vyběhne na tři týpky a nechá do sebe střílet, nebo kdy mi běhá do mušky.. mě fakt ty mise v GTA pokud dojde na akci moc nebaví, protože vše odsere hráč. Například s Ryderem, kterej se též nekryje a jdou po něm vojáci, které musim střílet sám, jinak chcípne. Pořád musim řídit já, ani v pětce tohle nezmizelo... ale jinak si to užívám a zvládám to :D
@David_Cravford (28.07.2017 20:09): Já cheatnul snad jen jednou, když mi nešla vyhrát válka v jedné čtvrti. Jinak s penězi problém nemám. Z počátku jsem si vydělal kuplířstvím, teď už mi jen chodí výdělky k baráku + sem tam zabiji nějakého dealera. Samozřejmě mám pak přínos z mrtvol z oné války.
@Blackhand47 (28.07.2017 19:41): Já třeba krom zbraní, sbírám i jejich peníze od mrtvol a snažim se fakt minimálně cheatovat. Jedině pokud se objeví něco fakt přehnanýho, tak cheat použiju ale ještě předtim mrknu na nějaký tipy po netu. Rádia má SA bezkonkurenční... ta Grunge chick "Sage" je audio porno :-D
jinak se přiznám, že až ted příběh hraju na ostro. :-) přemýšlel jsem jak obnovit chut hrát SA a story jsem nikdy neprojel. zkoušim hrát i bez cheatů - takže třeba kolegové zabijou ballasy a já si od nich vezmu výbavu a tak podobně.
Ja mel opacny problem pokud jsem V sync vypnul hra bezela jako po masle. Se zapnutym v syncem to byla skubanice. Ovsem potom hra nekde buguje.
proč se mi ta hra tak debilně laguje ? Málem jsem neudělal lowrider misi, protože ty šipky měli snad 1 fps... to je tak na hovno, starší hry si nezahraju pač se mi to prostě musí sekat
@David_Cravford (14.05.2017 13:49): tak to fakt nevím, já to nikdy neporovnaval a ty kecy moc nevnímal, důležitá byla pro mne hudba vždy :) radio X samozřejmě best! Možná záleží jakou verzi OST sis stáhl? Na youtube taky bývají kompletní rádia.
@koudy_cz (14.05.2017 07:58): hele a jak je možný, že když na netu najdu plné rádia s moderátorama atd atd atd, ve hře maj i další dialogy, které na těch souborech nejsou? Sage má úplně jiný hlášky z radio x. čim to je ?
@koudy_cz (08.05.2017 11:25): Upravuje to FPS na 30. Ale mám pocit, že to FPS ešte nejako upravuje (ale je dosť možné, že sa mi to ešte s niečím pletie).

Tu je popis všetkého, čo upravuje. A toto je dosť užitočné, ak by si chcel niekedy rozbehnúť v pohode tú Steam verziu. :)

@David_Cravford (08.05.2017 00:07): Také módy existujú, keď som skúšal GTA Unlimited, tak tam boli rádia z Vice City aj zo San Andreas. Ale osobne som to tam neskúšal nikdy dávať. Našiel som k tomu nejaké veci, takže sa to určite dá spraviť. :)
@CJ (07.05.2017 13:03): no, mně se do toho nechtělo právě hrabat. Nahodil jsem proto starou DVD verzi, co mám už od střední :) a jel jsem pohodlně a bez starostí. Šlo mi především o naladovani aut do hry. Ale na ten silent patch taky mrknu, upravuje rovnou FPS na max bez potřeby mít tu utilitu na to?
neexistuje nějakej mod, jak přidat rádiové stanice do SA? například rádia z vice city. nebo některé rádia nahradit..
Skutečně je to pravda, ten test, jak se má jet po dvouch kolech, jsem zkoušel asi 50 x, po zapnutí frame limiteru, jsem to dal na třetí pokus, a ten poslední test, jsem dal tak na popáté. :)
@Stener (07.05.2017 01:20): no vysvětloval to Luda, že fyzika v SA je odvisla od počtu FPS a prostě vývojáři nepočítali úplně s tím, že to někdo bude provozovat na 30+.
Kdyz jsme to hráli v době vydání, tak nam to přišlo zřejmě úplně normální. Ale když to porovnám s momentální maximem FPS, které z toho pomocí utility na FPS můžu vytáhnout (asi nějakých 65?), tak je to nebe a dudy...
Ovšem teď mi začalo SA blbnout tak, že když dam alt+tab, tak mám černou obrazovku a nevidím Windows, takže jen poslepu to zapinam. Asi udělám reinstall.
Steam verzi mám sice koupenou, ale tam nejdou modifikace a starší savy co mám, takže ji nepoužívám...
tak to je docela brutus, když jde autoškola lepe se zapnutym fram limitem, i když je to docela pochopitelné..