Tak zatím veškeré problémy s gameplayem jsem vyřešil pomocí zapnutí frame limiteru - bug s potápěním, s plaváním, vodním letadlem, nehorázně těžkou autoškolou, se zapnutým frame limiterem, naprosto bezproblému. Škoda že se z toho stává fakt brutální slideshow. Takže zapnout.... Vypnout....
Zajímavosti:
"Rockstar Games denied claims made by 50 Cent about him being asked to voice Carl, but turned it down because if he was ever to voice a character in a video game it would be as himself."
Ten překlad má své mouchy...
Nedávno jsem si GTA asi hodinku zahrál (myšleno SA) a pořád mi to přijde jako špičková hra. Nepochybně funguje síla nostalgie, ale když jsem rozkliknul mapu v pauze, tak jsem se divil a říkám si "kurva to je velké.."
Rádia jsou jednoznačně lepší, než to co nabízí V. Hlavně skvělý moderátoři. Doprava v San Andreas je naprosto šílená, bezohledná, jak se na odvázanou hru patří. Škoda, že nemám silnější stroj, abych SA ubalil do ENB grafiky.
@koudy_cz (20.04.2017 22:18): Tak zrovna cas, toho mam hodne malo, her co bych chtel hrat mraky. Nastesti trpelivosti mam dost. San Andreas uz hraju asi tak 3 mesice a konec v nedohlednu. Ale musim rict, ze me bavi dost...

@koudy_cz (20.04.2017 22:18): Ja hraju prave pres steam. Zatim mi nikde neprislo, ze by fyzika blbla. Ale na ten patch urcite mrknu. Diky

Jinak koukam ze mas uctyhodne znalosti z vyvoje:)
No právě že bez toho limiteru se to nedá pořádně hrát. V Rockstaru tenkrát hodně věcí naprogramovali tak, aby se vykonaly při každém vykreslení snímku a nemají to v jiné smyčce nezávislé od fps (asi tenkrát chtěli ušetřit trošku výkonu, tak šetřili s hlídáním strojového času a spoléhali na to, že to na konzolích poběží maximálně 30 fps a na pc o moc více také ne). Takže pak při vysokém fps třeba velmi rychle roste tření a další věci.
Myslím, že původní PC verze je založená na PAL konzolové verzi, takže jede při limiteru 25 fps. Doporučuju stáhnout neoficiální „silent patch“. Opravuje hodně věcí a má myslím tu funkci, že hra jede 60 fps a ke 30 fps klesne pouze v případech, kdy by to ovlivnilo fyziku.
@MarezCZE (20.04.2017 21:52): jó kde jsou ty doby mládí, kdy jsme toto měli čas a trpělivost zkoušet donekonečna :D
Autoškola je prdel, ale dá se to, jen jak píšete, musí se to zkoušet do zblbnutí. Někdy je dobré to na čas odložit a zkusit to zase za chvíli, z čerstva to většinou vychází lépe :)
@Luďa (20.04.2017 18:42): To prave ze nemam, pokud v syc zapnu, stava se z toho neskutecne slideshow. Ale dneska se mi zadarilo asi tak na 179. pokus se mi to povedlo:) . Najel jsem na plosinu, dostal jsem se na dve kola, udelal okruh o 360 stupnu a pomalicku dojel do cile:). Dalsi dva testy jsem dal v pohode. Tedka musim zase ve skoku se pretocit podelne a preskocit pritom dva vozy a dopadnout na vsechny ctyri. Asi tak desetkrat jsem to zkusil a pok jsem to zabalil:)...
@MarezCZE (19.04.2017 23:02): Autoškola je poměrně složitá, i když na bronz by to mělo být jednoduché. Ony hlavně ty zlaté jsou kurevsky těžké. Na to ti poradím asi jen jedno. Zkoušet a čekat, až to vyjde. Já to jel víceméně takto. Víc ti asi neporadím :-)
@CrocoRay (14.04.2017 22:31): Ano, ano. Triatlony na mape znacene nejsou a skutecne jsem mel na mysli zavody v autech a na motorkach. Takze solved.

Jeste jeden dotaz, jak na autoskolu ve Fierru? Tedy konkretne na tu jizdu po dvouch kolech??? Jako jsem fakt uz vytocenej, no youtube se v pohode rozjede na rampe se prehoupne na dve kola a dofici na konec, ja najedu na rampu a at delam co delam, at tocim volantem jak tocim, tak se budto prevratim na vsechny ctyri, nebo se preklopim na bok, ale jedu uplne sejdrem a nemam sanci to otocit zpet primo do cile...
@Luďa (14.04.2017 16:50): Ty triatlony, o kterých mluvíš ty, ty na mapě určitě nejsou. Ale já bych řekl, že on myslí ty závody v autech, které ale na mapě označené jsou. To jsou dva odlišné typy misí.
Tak teď nevím, či se bavíme o normálních závodech s auty nebo o těch triatlonech. Já myslel, že o těch závodech v autech a ty podle mě měly být zpřístupněny už v Los Santos.

Ten Beat the Cock apod. na mapě podle mě ani označený není a je přístupný pouze v určitou dobu v určité dny. Pamatuji si, že jeden je na pláži v Los Santos a druhý v jedné vesnici na takové menší pláži u jezírka.
Mají se otevřít podle wiki po splnění mise Verdant Meadows. Jestli jsi teprve na venkově, tak musíš projít ještě celý San Fierro a začít mise v poušti. Tam by tahle mise měla být. Teď můžeš závodit v Beat the Cock a možná ještě pár dalších skrytých závodech. Těch skrytých závodů je víc, třeba na Mount Chiliad je cyklistickej, ale nenapadá mě žádný s auty. Na ty triatlony je dobrý vykrádat byty. Když si krádežema vyděláš celkem víc jak $ 10 000, tak budeš mít neomezený sprint.
@MarezCZE (13.04.2017 23:06): Neotevře se to po určité době nebo po splnění určité mise? Já už si tu hru vážně nepamatuji, ale nejely se ze startu v Los Santos ty závody s lowridery v jedné příběhové misi? Podle mě od té doby se závody měly zpřístupnit, ale jestli je tam nemáš, tak fakt nevím. Možná nějaký bug, ale já je měl normálně na mapě. Alespoň co si vzpomínám.
Poprosim o radu. Netusi nekdo, jak si otevru ilegalni zavody? Koukal jsem do navodu a maji byt na mape oznaceny sachovnicovym praporkem, ale at koukam jak koukam, na mape zadne nevidim. Prosel jsem uz Los santos, venkov a tedka plni mise v dalsi casti, ale nikde nic....
Kucí, dobrý. Konečně zdoláno. Přenastavil jsem si to na tu numerickou klávesnici a pak to šlo mnohem snáz. Řeknu vám, po těch měsících je to strašná úleva. Hned poté jsem si v rádiu našel Ice Cuba "Today was a good day" a bylo mi úplně krásně. :D Každopádně díky všem za rady!
@Vurhor (11.02.2017 13:29): kdyby ti nešla udělat letecká škola, tak se můžem domluvit a pošleš mi savy a já ti tu leteckou udělam.. Už jednomu jsem to tu dělal.. Mám odehráno i když spíše na samp více jak 5000 hodin.. :)
@Red (11.02.2017 15:50): No notebooku bych měl asi problém, pokud bych k tomu nedal externí klávesnici. Ale bronz mi těžký nepřišel a dával jsem to nejspíš napoprvé. Zlaté medaile už ale byly těžší a to jsem už u toho strávil poměrně dost času. Ale to jsem zkoušel až po dohrání samotné hry, kdy jsem ji jinak jako jediné GTA v sérii projel na 100% a znal každý kout a easter egg. Nejlepší byl ghost car v lese. Na to jsem dost čuměl, co to je. Ale myslím, že to byl jen známý bug, z kterého vyšly určité mýty. Každopádně to dokázalo bez řidiče jet po té dráze určené na horská kola. Ale už nevím, zda to byl opravdu bug nebo to tam dali schválně.

Ale na zlaté medaile jsem se celkem zapotil a navztekal, když jsem měl dát tu autoškolu. To přetočení auta a zvládnutí na 100% byla docela sranda. Snad stovky pokusů, než jsem to dal. A na konci stejně jen jedna náhoda :-D
@CrocoRay (11.02.2017 15:41): Jo já někde vzadu v hlavě mám že ta letecká škola byla na poprvé výzvou. Ale před třema rokama kdy jsem to hrál na notebooku naposled jsem získal zlata ani jsem se nezapotil:)
@Red (11.02.2017 15:17): Jo, takhle. No, možné to je, ale toho by si určitě všimnul, že na to nastavení hra nereaguje :-)

Ale to přenastavování, jak psal níže, by podle mě nemělo být nutné, pokud to už nepřenastavoval dříve na jiné klávesy. Hra to tuším má defaultně. Ale pětka už to, tuším, měla trochu pozměněné, tak jsem si to hodil na původní styl San Andreas. Numerická tam sice byla, ale klávesy tam hodili jiné a nesedlo mi to.

Přeci jen jsem u San Andreas strávil více než 600 hodin :-)) To si člověk už na nějaké věci zvykne.
@Red (11.02.2017 14:24): Jaký problém konkrétně myslíš? U letadel a helikoptér se tady dobře hodí a je to krásně ovladatelné. Ještě by to šlo i na myši, ale to tady u téhle hry mi přijde mnohem obtížnější a na numerické je to hodně snadné.

Ale samozřejmě v kominaci se šipkami nebo písmenky pro zatáčení doleva nebo zrychlování a zpomalování.

Jinak třeba v Battlefieldu se mi určitě lépe ovladálo v kombinaci s myší (ani jsem jinou možnost nezkoušel). To je spíše touhle sérii, která mi přijde už založená tak, aby ovládání letadel bylo lepší na numerické klávesnici.
Možná máš nějaký problém s klávesnicí, přeci jen numerická se jen tak neužívá.
@Vurhor (11.02.2017 13:29): Jako já s tou leteckou školou problém neměl a vše jsem dal v pohodě na bronz a pak zkoušel i na zlaté nebo ty nejlepší. Nevím, jestli tam je platinum nebo tak něco.

Ale ty další letecké mise nebudou o nic těžší. Možná ta, kde máš dohnat nějaké letadlo může být trochu těžší, ale neřekl bych, že tam bude něco vyloženě těžšího.

Udělat tu leteckou školu na nejelpší výsledky je určitě mnohem těžší než udělat jakoukoliv leteckou misi, která bude následovat.
@CrocoRay (11.02.2017 12:25): Zkusím to přenastavit podle té numerické klávesnice, uvidíme... Spíš mě děsí, že mě to teprve "učí" jak lítat, předpokládám, že po tomhle bude následovat nějaká pekelná lítací pasáž, kde už všechno půjde naostro.

@MarezCZE (11.02.2017 12:01): O tom si bohužel můžu nechat jen snít.
San Andreas jsem hrál už hodně dávno, ale ten princip ovládání je stejný jako v GTA V a moc se nezměnil. Tedy až na to, že v pětce jsou o něco lépe ovladatelné a jdou s nimi dělat lepší akrobatické kousky.

Každopádně ve first person pohledu, jak píše Special Plan, bych to určitě nedal. Vše jsem dával z třetího pohledu a přišlo mi to i na klávesnici poměrně snadné.

Na num 6 mám zvedání výšky, num 9 klesání a pak normálně buď šipky nebo písmenka na směrování.

Ale už si to tak nepamatuju. To stačí na bronz, ne? Na zlato to bude těžké, ale bronz by měl být v klidu.
Pro boha živého, jak jste dali tu část, kde máte projít všechny ty výcvikové sekvence s letadlem? Mně to přijde na hranici nemožna, hraju to na PC a to ovládání je tak nesmírně příšerný a frustrující, že jsem s hrou na několik měsíců sekl, ale dost mě to štve, chci to dohrát, protože do téhle doby mě to setsakramentsky bavilo.
Existuje do SA modifikace připomínající New Age pro Vice City nebo Real GTA III? Nikdy jsem na nic nenarazil. Připomínám, že obě modifikace dělal (možná stejný) čech.
@David_Cravford (26.08.2016 13:42): Co si vzpomínám, tak GTASA měl problém s jedním souborem (main.scm), který se vázal k sejvům a pokud jsi tam hodil nějaký mód a uložil hru, tak se ti změnily data v "main.scm" a pokud sis "main.scm" nezazálohoval, tak bys ty sejvy bez původního "main.scm" nespustil. Kdysi dávno jsem takhle přišel o sejvy v hodně pokročilé fázi hry. Uložené pozice jsem měl, ale ten původní "main.scm" jsem si domrvil módama a neměl jsem původní verzi, bez které jsem ty mý sejvy prostě nespustil. Pokud ti padá i nová hra, tak snad jedině reinstal. A příště doporučuju všechno pečlivě zálohovat. Ty sejvy zkus a třeba budeš mít štěstí a spustíš je na přeinstalované hře.
PROSÍM HELP!!!!
Mě crashuje jak zapnutí nové hry, tak aj save. Měl jsem stáhlé auta do toho, ale ještě jsem to nevyužil, místo toho jsem si k tomu stáhl nějakej mód, aby mi nemizeli textury. Hra mi padala každejch 10 minut - a když jsem smazal tu hovadinu, od té doby to crashuje. Prosím vás, nevim co mám dělat a jsem zoufalej.
@Romix (13.06.2016 18:43): dalším řešením může být střelba z kanónu místo raket, ten má auto-aim (tzn stačí držet), kdezto rakety normálně nezameruji nic. Jako dá se to s nimi taky pokud se cíl nehybe, ale chce to s nimi střílet jak s katusou, tzn nonstop, aby se alespoň nějaká trefila.
O tom přepnutí pohledu jsem teda taky nevedel doteď. Jinak velice mi vyhovuje nastavení klávesnice má lítání v pětce, oproti SA, kde to bylo úplně na hovno vždy.